Pompa Paliwowa- potrzebna pomoc

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

WujekKieł
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob paź 13, 2012 13:36

Pompa Paliwowa- potrzebna pomoc

Post autor: WujekKieł » śr sty 23, 2013 22:51

Witajcie!
Dziś po tygodniach poszukiwań chciałem was prosić o pomoc. Poszukuję pompy paliwowej do golfa mk2 GTi z 1991 roku z silnikiem PL [1.8 16V 129KM]. Obszukałem już wszystkie sklepy, jakie znam, w swojej okolicy (Warszawa) i największe hurtownie motoryzacyjne (Intercars, Polcar, Fota). Nigdzie nie można jej znaleźć. Do wersji GTi szły ponoć dwie pompy. Mi chodzi akurat o tą której nigdzie nie mogę znaleźć... Oryginalnie pompa powinna mieć ten plastikowy koszyk w ,którym jest filtr (gęste sito) .
Zewnętrzna średnica na tym plastikowym kubku to 54,5mm a na samej pompie to 52mm. Musi mieć co najmniej 6 barów. Najlepiej żeby miała 6,5 bara. Kolejna sprawa która nie pomaga jest taka że nie mam starej pompy ponieważ została wyrzucona (przez udanych studentów). Przez to nie mogę sprawdzić numerów fabrycznych żeby łatwo odnaleźć taką część. Serdecznie proszę o waszą pomoc. Jeżeli znacie kogoś kto ją ma albo znacie sklep lub rzuci się wam w oczy właśnie taka pompa na jakiejś aukcji dajcie mi znać Bez niej nie przywrócę go do życia


Może zdjęcia wam pomogą...
ObrazekObrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Pompa Paliwowa- potrzebna pomoc

Post autor: Paweł Marek » śr sty 23, 2013 23:48

samych wkładów z koszyczkiem na allegro jest od metra http://allegro.pl/pompa-paliwa-seat-tol ... 31908.html" onclick="window.open(this.href);return false;
nie rozumiem na razie Twojego problemu - nie o to co w linku chodzi ? Nr pompy do PL 52 mm to 191 906 091J (do KR była o średnicy 60mm


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

WujekKieł
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: sob paź 13, 2012 13:36

Pompa Paliwowa- potrzebna pomoc

Post autor: WujekKieł » czw sty 24, 2013 15:19

Problem polega na tym że ta pompa nie może mieć mniej niż 6 barów a one mają zwykle do 5...



Awatar użytkownika
antekswirol
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 235
Rejestracja: pn lis 08, 2010 22:06
Lokalizacja: JANTAR
Kontakt:

Pompa Paliwowa- potrzebna pomoc

Post autor: antekswirol » czw sty 24, 2013 21:08

od kiedy pompa paliwa mam za 6 barów? do vr6 ma chyba 3 bary z tego co wiem a w mechanicznym wtrysku to rozdzielacz daje ciśnienie :)


Kupię WIĄZKĘ GRZANYCH FOTELI MK2 stary lub nowy typ:) Sprzedam lakier (1,5l)+LZ7L wszystkie dodatki + czarny podkład 1l cena do ugadania
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 7#p5932497 my golf 2 1.8 RP

Awatar użytkownika
TheBiSHoP
Forum Master
Forum Master
Posty: 1024
Rejestracja: czw gru 16, 2004 21:35
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Pompa Paliwowa- potrzebna pomoc

Post autor: TheBiSHoP » czw sty 24, 2013 21:36

antekswirol pisze:od kiedy pompa paliwa mam za 6 barów? do vr6 ma chyba 3 bary z tego co wiem a w mechanicznym wtrysku to rozdzielacz daje ciśnienie :)
mniej więcej od czasu gdy VW zaczął montować mechaniczny wtrysk.

VR6 i wszystkie tzw. MPI to zupełnie inna bajka.

I napisz mi jeszcze skoro rozdzielacz daje ciśnienie to skąd ma energię na jego wytworzenie. To nie diesel i nie pompa wtryskowa.

Nie wiem czemu nie możesz tego znaleźć w Intercarsie jest BOSCH 0 580 254 013 mało tani i ostatnia sztuka, ale jest.

Jak chcesz tanio to niestety wszystkie pompy obojętnie w jakim będą kartonie pochodzą z tej samej fabryki co ta z allegro. Ogólnie one działają, ale częściej można trafić na wadliwą.

Pozatym, można walnąć tam jakieś WALBRO oryginalne albo w podróbie których również jest całe stado na allegro.


Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości