Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: telli » śr lip 06, 2011 22:00

Witam. Jestem tu nowy. Od dwóch tygodni szukam odpowiedzi na pytanie co jest z moim golfem nie tak- niestety bez skutku. Postanowiłem więc założyć nowy temat w nadziei, że ktoś mi pomoże. Jak napisałem w tytule mam problem z moim golfem II (1.3 na wtrysku; katalizator; rocznik 90; wersja medison) Zimny silnik odpala bez problemu, ładnie, równo pracuje. Gdy się zagrzeje zdarza mu się zgasnąć, a gdy zgaśnie nie chce odpalić. Trzeba poczekać chwilę aż silnik "odsapnie" i wtedy odpala. Dodatkowo, czasami zaczyna nim szarpać . Golfian ma 218 000 km kupiłem do jakieś 2 tygodnie temu. Wymieniłem w nim;
-filtr paliwa
-filtr oleju
-filtr powietrza
-olej(wcześniej wymieniany był 4 lata temu, podobnie jak wyżej wymienione filtry)
-pompę wody
-pasek rozrządu (ustawiłem rozrząd, był przestawiony o dwa ząbki)
-ustawiłem zapłon
-wymieniłem uszczelkę pod pokrywą zaworów
-płyn chłodniczy
-przeczyściłem pompę paliwa
-regulator napięcia w alternatorze
-kable do świec wymienił poprzedni właściciel (zmusił go do tego szczur, który zjadł poprzednie)
Znajomy powiedział, że może to być uszczelka pod głowicą, ale pod korkiem wlewu oleju jest sucho ( nie ma żadnego błota) nie ubywa też płynu chłodniczego więc to chyba nie to. Świece nie wymieniałem lecz przeczyściłem. Nie wiem czy dobrze kminie ale wydaje mi się, że to nie może być wina świec bo problemy z zapłonem były by też przy zimnym silniku. Pomóżcie jeśli możecie bo inaczej będę zmuszony sprzedać golfiana, a była by to wielka szkoda. Wsadziłem w niego sporo pracy- pieniędzy nie liczę;)



Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: jjaworskyy » śr lip 06, 2011 23:09

kolega miał podobny problem i winowajca byl czujnik halla



Lucki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2198
Rejestracja: ndz mar 23, 2008 19:56
Lokalizacja: DW
Kontakt:

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: Lucki » czw lip 07, 2011 00:15

Kolego to jest typowy przykład uszkodzonego halla. Możesz wymienić sam czujnik albo szukaj "nowego" aparatu zapłonowego


ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA ECUDIAG www.ecudiag.pl
Hamownia klucze immo naprawa sterowników radio code
Wrocław 793-195-950
Regeneracja wtryskiwaczy CR wszystkich marek

telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Re: Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: telli » czw lip 07, 2011 22:06

Dzięki za odpowiedź. Sprawdzę ten czujnik i napisze czy to faktycznie to. Dodam tylko, że dzisiaj jechałem moim golfianem i nie było żadnych problemów. Zero szarpania, a jak go zgasiłem po 30km to zapalił od strzała. Zapewne głupie pytanie z mojej strony, ale czy może mieć na to wpływ pogoda (wilgoć- wczoraj padało cały dzień, dzisiaj od rana świeciło słońce)?



telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: telli » sob lip 09, 2011 13:43

Wczoraj znowu zgasł w trakcie jazdy i to 3 razy na dystansie 18 km. Ostatni raz zgasł na podjeździe do mojego domu. Sprawdziłem czy jest podawana iskra na świece i okazało się, że jest. Gdyby hall był uszkodzony wtedy nie byłoby (chyba) iskry na świecach??



telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: telli » pn lip 11, 2011 22:21

Witam. wymontowałem dzisiaj aparat rozruchowy i zacząłem go rozbierać, ale nie mogę dostać się do czujnika [nie mogę wyciągnąć ośki]. Proszę o pomoc. . .



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: Paweł Marek » wt lip 12, 2011 08:51

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=133240" onclick="window.open(this.href);return false; chyba tak ale nie jestem pewien z tej fotki na 100 procent


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: telli » wt lip 12, 2011 20:40

Ten etap co na zdjęciu mam już za sobą. Wybiłem tę "rurkę", zdjąłem plastikowe kółko, podkładki, które są pod nim. Jednak dalej nie jestem w stanie wyciągnąć oski, a bez tego nie dostanę się do halla.



telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: telli » wt lip 12, 2011 20:54

Jeszcze jedno pytanie. Ma ktoś z was "książkę napraw" do tego samochodu bo podobno tam to jest opisane.



telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: telli » pt lip 22, 2011 17:35

Wymieniłem czujnik Halla i . . . pupa. Macie jakieś inne pomysły?



Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: sebastianc1989 » pt lip 22, 2011 19:29

Kolego na 100% broi Ci cewka zapłonowa miałem taki problem rok temu ze swoim MK3 jak był zimny to odpalał i chodził normalnie a jak się rozgrzał to nie chciał zapalać. Wtedy stawiałem na czujnik temperatury cieczy a jednak była cewka do wymiany bo od temperatury dostawała zwarcie w sobie.



Awatar użytkownika
sebastianc1989
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr cze 08, 2011 12:12
Lokalizacja: Toruń

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: sebastianc1989 » pt lip 22, 2011 19:32

Dodam jeszcze gdy miałem padniętą cewkę to podawała ona iskrę na aparat więc nie kieruj się tym że u Ciebie jest podawana iskra bo może być ona za słaba.



telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: telli » pt lip 22, 2011 21:14

Bylem dzisiaj u elektronika i powiedział, że prawie na pewno jest to sterownik silnika. Ale w przyszłym tygodniu sprawdzę tą cewkę bo bo kolega ma golfa 2. Moje pytanie brzmi- czy podejdzie cewka z golfa 1.6 gaźnik do mojej bestii ? ?



telli
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pt cze 24, 2011 21:44

Gdy się zagrzeje- gaśnie i nie chce zapalić.

Post autor: telli » śr lis 16, 2011 21:32

Winowajcą były zimne luty w komputerze. . .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości