wymieniłem pompke paliwa coś nie tak.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Siomek6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 14, 2009 22:05
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

wymieniłem pompke paliwa coś nie tak.

Post autor: Siomek6 » czw maja 12, 2011 22:18

Witam Panowie. Nie mogłem znaleźć podobnego tematu.
Tak jak w temacie mam golfa 1.8 Rp 90ps problem jest następujący wymieniłem pompkę paliwa co prawda kupiłem używana ale miała być dobra i chyba jest . Włożyłem nowo kupiono w ten plastik samochód odpalił na benzynie wyjechałem się przejechać a tu noga do podłogi samochód się dusi nie ma tego kopyta jak kiedyś słabo się wkręca na obroty itp.
Pomyślałem ze może pompka daje słabe ciśnienie i do wtrysku jest podawana za mała dawka paliwa.
Proszę o poradę.
Pozdro.



Awatar użytkownika
andzyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 14:21
Lokalizacja: Pogorzela

wymieniłem pompke paliwa coś nie tak.

Post autor: andzyl » czw maja 12, 2011 22:31

Witam kolego, co się działo przedtem ze wymieniłeś pompkę? Jak dobrze pamiętam to golfy z tym silnikiem posiadają dwie pompki, jedna jest w zbiorniku, a druga na zewnątrz przy zbiorniku, jak sądzę to wymieniłeś tą przy zbiorniku pod autem. Sprawdź czy ta zbiorniku jest dobra i wymień filtr paliwa bo może być przytkany.



Siomek6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 14, 2009 22:05
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

wymieniłem pompke paliwa coś nie tak.

Post autor: Siomek6 » czw maja 12, 2011 22:57

Wymieniłem ją ponieważ jeździłem na gazie i zapomniałem wlać benzyny.
Filtr paliwa został wymieniony na nowy ta pompka w bagażniku jest dobra nie trzeba jej wymieniać.



Awatar użytkownika
andzyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 14:21
Lokalizacja: Pogorzela

wymieniłem pompke paliwa coś nie tak.

Post autor: andzyl » czw maja 12, 2011 23:05

Jeśli nie jeździłeś długo na benzynie to mógł się zastać wtrysk i teraz odpowiedniej dawki ci nie podaje. Najlepiej by było go wymienić na iny ale możesz go spróbować przeczyścić dolewając sirotka czyszczącego do paliwa i pojeździć na paliwie. I przypomniało mi się jeszcze że morze podawać jednocześnie paliwo i gaz. Żeby to sprawdzić zakręć butle z gazem i zobacz co się dzieje wtedy.



Siomek6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 14, 2009 22:05
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

wymieniłem pompke paliwa coś nie tak.

Post autor: Siomek6 » pt maja 13, 2011 11:32

Sprawdziłem co się dzieje po zakręceniu gazu jest o dużo lepiej ale nadal samochód nie wkręca się konkretnie na obroty do 4.5 tyś jest w miarę Oki a po ledwo co idzie skazówka a czasami wcale. Co teraz mam zrobić z tym gazem?? Kupie jeszcze ten środek do paliwa gdzie go kupić i jaka mniej więcej jest jego cena?



Siomek6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 14, 2009 22:05
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

wymieniłem pompke paliwa coś nie tak.

Post autor: Siomek6 » sob maja 14, 2011 12:14

Kupiłem ten srodek nic nie pomogło...
Samochód nadal ma ciężko wejsc na obroty od 2 tys do 4 jest dobrze a potem nic...



Awatar użytkownika
andzyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 14:21
Lokalizacja: Pogorzela

wymieniłem pompke paliwa coś nie tak.

Post autor: andzyl » sob maja 14, 2011 19:46

Trochę musisz pojeździć na paliwie żeby się polepszyło przynajmniej musisz wypalić paliwo do którego dolałeś ten środek.



Siomek6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pn gru 14, 2009 22:05
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

wymieniłem pompke paliwa coś nie tak.

Post autor: Siomek6 » ndz maja 15, 2011 14:08

No i tak właśnie zrobiłem. Ale wydaje mi się ze pompka podaje słabe ciśnienie i to jest tego przyczyną bo gdy odkręcam śrubę przy wtrysku to nie ma tam żadnego ciśnienia benzyny co o tym myślicie>>??



Awatar użytkownika
andzyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 14:21
Lokalizacja: Pogorzela

wymieniłem pompke paliwa coś nie tak.

Post autor: andzyl » ndz maja 15, 2011 22:16

Z tego co ty piszesz to masz racie ze pompka podaje słabe ciśnienie. Przy odkręcaniu śruby powinno trysnąć paliwem. Pompka powinna wytwarzać w około 3 atmosfer. Można by podpiąć mamo metr na wąż żeby stwierdzić jakie ciśnienie wytwarza pompa. Ale raczej to pompka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości