woda sie grzeje i wyrzuca ją

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

calibra7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:08
Lokalizacja: Staniątki koło Krakowa
Kontakt:

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: calibra7 » ndz maja 08, 2011 11:46

Witam. mój golfik2 90 r benzyna coś zwariował.2 tyg temu stanął mi wskaźnik obrotów, ciepłe powietrze grzeje albo nie grzeje. A wczoraj w czasie jazdy włączył się czujnik temp.wody i ciśnienia oleju. Jak jadę na wyższych obrotach woda ze zbiorniczka wylewa mi się przez otwór upustowy i temp. rośnie. Zauważyłem plamy oleju przy uszczelce głowicy. Śladów wody na bagnecie nie widać. W układzie chłodzenia jak otworzyłem maskę po 12 godz nie ma płynu i jest mokro pod autem. Czy może to być dekompresja silnika,czy inny powód? Proszę o radę.
Ostatnio zmieniony ndz maja 08, 2011 16:48 przez calibra7, łącznie zmieniany 1 raz.


calibra7

Awatar użytkownika
adamtb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 14, 2011 05:07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: adamtb » ndz maja 08, 2011 13:24

-może być że ciśnienie z tłoków bije do układu chłodzenia-uszczelka pod głowicą
-nie piszesz czy załącza się wentylator ? sprawdź najpierw termo-włącznik od wentylatora, termostat, przdmuchaj korek
-nie piszesz czy górne węże są ciepłe ?



calibra7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:08
Lokalizacja: Staniątki koło Krakowa
Kontakt:

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: calibra7 » ndz maja 08, 2011 14:01

wentylator się nie załącza a węże górne są gorące


calibra7

Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: grandi » ndz maja 08, 2011 14:30

CZyli najprawdopodobniej termostat jest cały czas zamknety , czujnik mw chłodnicy nie może zadziałać bo ciepłpłyn nie dochodzi , sprawdz jeszcze wentylator na krótko


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

calibra7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:08
Lokalizacja: Staniątki koło Krakowa
Kontakt:

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: calibra7 » ndz maja 08, 2011 16:50

czyli wymienić termo-włącznik wentylatora i termostat. Proszę powiedzieć jak sprawdzić wentylator na krótko?


calibra7

Jarcage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw kwie 30, 2009 22:26
Lokalizacja: Dobrzany
Kontakt:

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: Jarcage » ndz maja 08, 2011 21:01

zdejmij z niego kostke i na krótko podłącz do kostki przy wentylatorze prąd który pociągniesz kabelkami bezpośrednio z akumulatora. jeśli sie kręci to wentylatorek masz w porządku;)



Awatar użytkownika
andzyl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz sty 23, 2011 14:21
Lokalizacja: Pogorzela

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: andzyl » ndz maja 08, 2011 21:06

jak chcesz sprawdzić wentylator na chłodnicy to zdejmij wtyczkę z termo-wlłocznika który znajduje się na chłodnicy i zewrzyj kable zwarką wtedy powinien się załączyć wentylator. A ze ci wywala wodę to na pewno uszczelka pod głowicą. Miałem to samo i wystarczyło wymienić uszczelkę pod głowica.



calibra7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:08
Lokalizacja: Staniątki koło Krakowa
Kontakt:

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: calibra7 » ndz maja 08, 2011 21:12

Dzięki za wszystkie rady ,jutro działam :)


calibra7

Awatar użytkownika
golfista_1993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: wt sty 04, 2011 11:54
Lokalizacja: Myszków

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: golfista_1993 » ndz maja 08, 2011 21:44

calibra7 Jeśli to uszczelka pod głowicą to czeka cie nie mały wydatek...



Jarcage
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw kwie 30, 2009 22:26
Lokalizacja: Dobrzany
Kontakt:

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: Jarcage » ndz maja 08, 2011 23:15

jezeli sam potrafisz sobie zroibić to uszczelka kosztuje do 60zl wiec spox ;) pamietaj o pasku rozrządu zeby był w miare żywy, a w 1.3 nie ma problemu z rozrządem bo dziecko ustwawi więc atakuj sam;) koszt nowego paska powyzej 30zl. pamiętaj żeby głowice najlepiej dać do planowania i dociągaj kluczem dynamometrycznym;) wierze w Ciebie :grin:



Morecus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: pn mar 08, 2010 18:52
Lokalizacja: Bełchatów

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: Morecus » śr maja 11, 2011 07:26

Wszystko ladnie pieknie - Tylko czy aby napewno problemem jest uszczelka pod glowica? Kolega pisze ze pod autem bylo mokro i wywalilo mu cala wode po 12 godzinach. Czy przy uszczelce az tak by walilo? Nie jestem mechanikiem ani specem od tego ale nie idzmy odrazu w koszty - bo nie sa male. Kolego... jak ci sie grzeje ten plyn to na moje laickie oko - sprawdz czy jak silnik nagrzeje sie do 90 stopni to czy chlodnica robi sie goraca - skoro wiatrak nie chodzi a powinien w okolo 93 stopniach chyba. Jesli silnik by dmuchal na tyle by wywalac plyn - to po nagrzaniu silnika na "luzie" w odkreconym zbiorniczku powinienes zobaczyc pecherzyki powietrza - jak nie da rady to do mechanika - zalozy ci na zbiorniczek wyrownawczy "balonik" z odczynnikiem na co2 chyba i po minucie bedziesz wiedzial czy to przedmuchy wlasnie go bola. Koszt takiej uslugi jest niewielki. I ostatnia sprawa - nie pewna do konca bo raz w zyciu widzialem pod maska golfa 2 i to z 1.8 silnikiem - nie roznil sie wiele od mojej 3 z 1.8 wiec Twoj pewnie tez jest tak zrobiony adekwatnie do silnika. Jak juz i tak nie masz tego plynu w ukladzie... to jak masz zbiorniczek wyrownawczy to u gory powinien z niego taki cienki wezyk - wez kolego go wypnij z obu stron i przedmuchaj - zobacz czy jest drozny - czesto potrafia sie zapychac - powodujac niekiedy przyczyny ubytkow w plynie - nawet dosc istotnych.

Dziekuje - mam nadzieje ze okazalem sie choc troche pomocny. Jesli troszke pokrecilem to przepraszam - posiadam jedynie podstawowa wiedze na ten temat. Nie pragne podwazac absolutnie zdania moich przedmowcow - poprostu jestem przeciwnikiem ladowania sie w koszty bez dokladnego rozeznania.



calibra7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:08
Lokalizacja: Staniątki koło Krakowa
Kontakt:

woda sie grzeje i wyrzuca ją

Post autor: calibra7 » czw maja 12, 2011 11:19

Witam. Usterka usunięta.Termostat był do wymiany. Dziękuję za zainteresowanie tematem.Pozdrawiam


calibra7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości