Rosnace obroty silnika w czasie jazdy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Rosnace obroty silnika w czasie jazdy

Post autor: agrala » ndz lis 14, 2010 16:33

Witam.
Mam taki problem z mk2 1.8 RP ze okolo raz na tydzien w czasie jazdy obroty silnika same wzrastaja, po wcisnieciu sprzegla silnik wchodzi na jakies 5 tys obr/min.
Wyglada to tak - jade sobie np 80 km/h i nagle czuje ze auto samo mi przyspiesza do 100 km/h lub jade np 90 km/h, zdejmuje noge z gazu a tu ciagle ta sama predkosc - taki ala tempomat. Wciskam sprzeglo i silnik wchodzi na wyzsze obroty i wyje. Zjezdzam na pobocze, gasze, odplalam i jade dalej, czasami trzeba zgasic jeszcze raz bo znowu wyje.
Nie jest to wina linki od gazu - nie zacisna sie, nic jej nie jest.
Po podniesieniu maski widac ze to silniczk krokowy wychylil przepustnice.
Informuje od razu ze nie jest to wina silniczka krokowego (nastawnika przepustnicy), gdyz nie otrzymuje on napiecia ze sterownika silnika w czasie normalnej jazdy autem - otrzymuje napiecie tylko gdy silnik pracuje na biegu jalowym.
Odczytalem ze sterownika kody bledow i nic w nim nie bylo zapisane, sterownik dziala gdyz sam wywolalem jeden blad w celu jego sprawdzenia.
Jak na razie przeczyscilem tylko wszytkie zlacza pod maska - nie wiem czy to cos pomoze.
Wyglada mi to jakby sterownik silnika nie otrzymywal sygnalow z czujnika halla (lub co go oklamywalo ze jest zbyt wolna predkosc obrotowa), tyle ze gdyby hall nie dawal sygnalow to silnik by nie pracowal a gdyby sterownik silnika nie odbieral sygnalow predkosci obrotowej to zapisalby sie blad ktory o tym mowi a jak pisalem juz wczesniej bledow brak.
Czy ktos ma pomysl na wyjasnienie zagadki?



Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Rosnace obroty silnika w czasie jazdy

Post autor: dziejo » ndz lis 14, 2010 17:20

agrala, sprawdz podcisnieniowy wyprzedzacz zapłonu na aparacie lub tez podcisnienia wychodzące z monowtrysku
kiedys się spotkałem z tym ze własnie dzwignia na podcisnieniowym urządzeniu wyprzedzenia zapłonu spadła z zaczepu i nastąpiły objawy podobne co u Ciebie



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Rosnace obroty silnika w czasie jazdy

Post autor: agrala » ndz lis 14, 2010 22:03

To nie to, gdyby sie wypial jakis wezyk od podcisnienia to obroty caly czas by byly takie.
Jak pisalem juz wczesniej - silniczek krokowy wychyla przepustnice



Awatar użytkownika
abt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:38
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Re: Rosnace obroty silnika w czasie jazdy

Post autor: abt » ndz lis 14, 2010 22:48

sprawdz linke i pedal gazu czy nie sie nie blokuje gdzies w pancerzu <pedal pod konsolą> .


....skąd brać na to wszystko siano....

Awatar użytkownika
abt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:38
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

Rosnace obroty silnika w czasie jazdy

Post autor: abt » ndz lis 14, 2010 22:49

sorki niedoczytalem


....skąd brać na to wszystko siano....

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Rosnace obroty silnika w czasie jazdy

Post autor: agrala » sob lis 27, 2010 16:29

Najwyrazniej problem zostal rozwiazany - po przeczyszczeniu zlacz od: koputera, halla, przepustnicy, silniczka krokowego objawy ustaly. Minelo dwa tygodnie i nic w tym czasie auto bylo uzytkwane bardzo czesto a do tego zostala zrobiona 300km trasa. W sumie wtym czasie przejechane ponad 600km



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości