Problem z gaznikiem golf II

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z gaznikiem golf II

Post autor: Paweł Marek » sob kwie 23, 2011 20:29

Na ogół jest siłownik 3-położeniowy wówczas ma dwa wężyki. Ale są też siłowniki 4-położeniowe jeśli jest klima albo skrzynia automaryczna wówczas są trzy węzyki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kolin17_71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 17:19

Re: Problem z gaznikiem golf II

Post autor: kolin17_71 » ndz maja 15, 2011 22:16

witam mam problem z gaźnikiem pierburg 2e w golfie mk2 1.3 z 91r. B- LPG. mianowicie tak jak w wielu przypadkach na zimnym silniku ładnie pracuje na benzynie a jaka ssanie się wyłączy to zaczyna falować aż zgaśnie. sprawdziłem dyszę od wolnych obrotów i gumową podstawę ( na zapalonym silniku ruszałem za gaźnik i nie było żadnej reakcji) i wszystkie przewody od podciśnienia . ale takie objawy miał jak już do kupiłem tylko tylę ze na gazie pracował ładnie a teraz na gazie jak jest zimny to ok a jak się zagrzeje to traci moc, obr. spadają i śmierdzi gazem sprawdziłem go na analizatorze spalin i straszne głupoty pokazywał . pytanie brzmi następująco jak sprawdzi membranę podciśnienia i czy jak by był zepsuty wzbogacasz mieszanki to czy miało by to wpływ na pracę silnika na gazie. dzięki za wszelką pomoc



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z gaznikiem golf II

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 15, 2011 22:29

Membranę zaworu wzbogacania. Nie powinna mieć znaczenia na LPG. Mogą być dwie sprawy. Ta membrana (szukajka poda szczegóły) jak pęknie powoduje przelewanie gaźnika paliwem, a na LPG za bogata mieszanka i dlatego śmierdzi. Może reduktor stary wówczas cięzko wyregulować.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kolin17_71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 17:19

Problem z gaznikiem golf II

Post autor: kolin17_71 » ndz maja 15, 2011 22:46

reduktor zmieniłem tydzień temu a gazem śmierdzi tylko na gorącym silniku



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z gaznikiem golf II

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 15, 2011 23:33

no to albo nieszczelność albo przebogacona mieszanka, zwykle to drugie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kolin17_71
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz mar 06, 2011 17:19

Re: Problem z gaznikiem golf II

Post autor: kolin17_71 » pn maja 16, 2011 00:06

a w jaki sposób sprawdzić nieszczelność ????



Awatar użytkownika
adamtb
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 14, 2011 05:07
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Problem z gaznikiem golf II

Post autor: adamtb » pn maja 16, 2011 16:53

do gaziarza(najpewniej) albo domowym sposobem woda z mydłem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości