Pompa paliwa (?) nie zawsze się włącza, falujące obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Daga321
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw sie 25, 2016 18:14

Pompa paliwa (?) nie zawsze się włącza, falujące obroty

Post autor: Daga321 » pn maja 29, 2017 12:23

Witam
Pacjent 1.3 NZ. Po włączeniu zapłonu zawsze było słychać włączającą się pompę paliwa (tak przypuszczam), takie krótkie buczenie. Od jakiegoś czasu zdarza się, że nie buczy, ale charczy albo w ogóle nic nie słychać. Wtedy po odpaleniu silnik faluje po rozgrzaniu (delikatnie, nie jakoś bardzo). Jak przypilnuję, żeby go odpalać tylko jak pompa się włączy prawidłowo to wszystko jest w porządku.
W związku z tym pytanie: Która pompa szwankuje (chyba, że jeszcze coś innego)? I czy da się to zrobić bez spuszczania paliwa? A może wystarczy filtr paliwa wymienić, bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia ile ten już przejeździł?



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: Pompa paliwa (?) nie zawsze się włącza, falujące obroty

Post autor: myszazro » pn maja 29, 2017 13:06

Dobrze przypuszczasz pompa jest jedna,nie trzeba spuszczać paliwa tylko trzeba bardzo uważać,pompa znajduje się pod tylną kanapą



Daga321
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw sie 25, 2016 18:14

Pompa paliwa (?) nie zawsze się włącza, falujące obroty

Post autor: Daga321 » pn maja 29, 2017 13:25

Dziękuję. Co do ilości pomp to w instrukcji serwisowej znalazłam informację, że jest pompa zasilająca w baku i elektryczna koło baku. Zakładam, że chodzi o tą koło baku.



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Pompa paliwa (?) nie zawsze się włącza, falujące obroty

Post autor: magiz19 » pn maja 29, 2017 21:50

Pompy są dwie. Wewnętrzna w bagażniku i zewnętrzna pod autem, obok baku.

http://pl.realoem.me/Volkswagen/RDW/GO/ ... 1/68010#11

Sprawdzić pompę jest bardzo łatwo. Podjedź do jakieś warsztatu i za 20 zł zrobią pomiar ciśnienia. Filtr paliwa też wymienić nie zaszkodzi przy okazji(chociażby na przyszłość żeby problemów nie było).
Jednak najpierw sprawdziłbym przekaźnik od pompy jak mówisz, że pompka nie zawsze działa. Tu masz sporo opisane:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=134290



Daga321
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw sie 25, 2016 18:14

Pompa paliwa (?) nie zawsze się włącza, falujące obroty

Post autor: Daga321 » śr maja 31, 2017 14:36

Wszystko sprawdziłam i znalazłam za duży bezpiecznik i przypalone styki przekaźnika. Zmieniłam bezpiecznik na właściwy, wyczyściłam styki, sprawdziłam przekaźnik. Na razie działa, pompa włącza się za każdym razem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości