Nie pali po miesięcznym postoju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rockmen90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 21, 2012 18:01
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Nie pali po miesięcznym postoju

Post autor: Rockmen90 » sob lut 13, 2016 18:54

Witam serdecznie.

Chciałbym się dowiedzieć co mogło by być przyczyną nie odpalającego silnika w MK2 1.8 RP.
Historia wyglądała następująco :
W zeszłym miesiącu wracając do domu podczas jazdy rozładował mi się akumulator, z wydechu strzeliło i golf zgasł. Kumpel przyciągnął auto pod blok. Wyciągnąłem aku poszedłem go naładować i golfer stał przez miesiąc nie odpalany pod blokiem bez akumulatora. Dostałem dzisiaj miernik aby sprawdzić nareszcie ładowanie, zszedłem na dół podpiąłem naładowany akumulator. Przekręcam stacyjkę, pompa działa a samochód nie chce odpalać. Rozrusznik kręci i nic, zero jakiejkolwiek innej reakcji, próbowałem przekręcać stacyjkę parokrotnie by upewnić się, że paliwo dojdzie i dalej nic.
Wiece może co może być przyczyną?
Wcześniej palił od strzała i nie było z niczym problemu, tylko akumulator był nie doładowywany. Dzisiaj chciałem rozwiązać ten problem ale przy nie odpalonym silniku nic nie zmierzę.

Z góry dziękuję i pozdrawiam



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Nie pali po miesięcznym postoju

Post autor: Hubi14 » sob lut 13, 2016 22:19

zobacz czy iskra jest na świecach, czy paliwo dochodzi, to że pompkę słychać nie znaczy że jest sprawna



Rockmen90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 21, 2012 18:01
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Nie pali po miesięcznym postoju

Post autor: Rockmen90 » sob lut 13, 2016 23:13

Kwestia wyglada nastepujaco:
Wsadzilem aku drugi raz i odpalil od strzala. Pochodzil chwile podpialem miernik zeby sprawdzic czy laduje, nie laduje. Ale jak kumpel wlaczyl swiatla i dmuchawe to zaczelo go mulic i obroty zaczely spadac ale nie zgasl. Jakis problem elektryczny?



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Nie pali po miesięcznym postoju

Post autor: Radzio0018 » ndz lut 14, 2016 12:50

Jeżeli alternator nie ładuje to cały prąd jest pobierany z aku więc siłą rzeczy ma prawo go mulić i w końcu gdy aku padnie, silnik zgaśnie ...

Alternator do sprawdzenia ...



Rockmen90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 21, 2012 18:01
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Nie pali po miesięcznym postoju

Post autor: Rockmen90 » sob mar 05, 2016 17:32

Witam ponownie.
Byłem dzisiaj u elektryka i okazało się, że alternator ładuje, kable są całe. Gość powiedział, że to prawdopodobnie licznik i muszę go wymienić. Nie wyświetlała się dioda od akumulatora podczas gdy alternator nie ładował. Zrobił obejście kablem z rozrusznika do akumulatora i ładowanie jest. Ale kwestie rozwiąże dopiero zakup licznika. Poniżej podaję link w razie gdyby ktoś miał licznik do 1.8 RP to śmiało niech pisze na priva.

viewtopic.php?f=130&t=592379" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdrawiam



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Nie pali po miesięcznym postoju

Post autor: Hubi14 » sob mar 05, 2016 21:42

zanim kupisz drugi licznik, to zobacz czy się dioda nie spaliła, wymiana samej diody to szybka robota, sprawdzenie zresztą też, i sprawdź również ciągłość przewodu od wzbudzania alternatora



Rockmen90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 21, 2012 18:01
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Nie pali po miesięcznym postoju

Post autor: Rockmen90 » ndz mar 06, 2016 10:35

Ten licznik był podejrzany od samego początku jak kupiłem samochód. Zegar jak pokazywał godzinę tak po dłuższej jeździe sam się kasował, tak samo było z prawą lampką od podświetlenia obrotomierza, też po dłuższej jeździe dopiero się zapalała. A ostatnio nawet dioda od kierunków przestała się palić. Więc licznik i tak będę musiał wymienić. Z resztą czy od spalonej diody alternator miałby przestać ładować akumulator?
A jak sprawdzić tą ciągłość przewodu?

Dziękuję i pozdrawiam.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Nie pali po miesięcznym postoju

Post autor: Hubi14 » ndz mar 06, 2016 12:27

no tak działa wzbudzenie alternatora, uszkodzona lampka to obwód przerwany i wzbudzenia nie ma, ciągłość przewodu sprawdzisz multimetrem
http://obrazki.elektroda.pl/4898386600_1293454781.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; tak wygląda układ wzbudzenia w alternatorze w Golfie (no bardzo podobnie)



Rockmen90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: sob sty 21, 2012 18:01
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Nie pali po miesięcznym postoju

Post autor: Rockmen90 » sob mar 19, 2016 15:38

Witam ponownie.

Właśnie założyłem zakupiony licznik.
Faktycznie problemem okazała się kontrolka od akumulatora. W każdym bądź razie wszystko wyszło na plus ponieważ po zmianie licznika zaczęły działać normalnie kierunkowskazy i zegar się już nie kasuje po paru minutach od odpalenia Gofra.

Dzięki wielkie za pomoc !



grzeskoniu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: wt cze 28, 2016 12:32

Nie pali po miesięcznym postoju

Post autor: grzeskoniu » śr lip 06, 2016 11:44

Niedawno szukałem info jak ładować akumulator (jestem początkującym kierowcą) i znalazłem taki artykuł http://www.ceneo.pl/artykuly/jak_dolado ... amochodowy" onclick="window.open(this.href);return false;. Z tekstu wynika, że jak się ma tester, to można sprawdzić jak bardzo aku jest naładowany. Wiecie jak się używa takiego testera? Dopiero zaczynam przygodę za kółkiem i nie mam pojęcia jak się do tego zabrać... Nie chcę pytać kumpli, bo mnie wyśmieją. Tak w zasadzie, to jakie jest prawdopodobieństwo, że zakupione auto ma mocno zużyty akumulator? Da się to jakoś poznać?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości