1.8 RP gaśnie na zimnym, szarpie itd.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dejwis_wwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 18, 2014 19:38
Lokalizacja: Wejherowo

1.8 RP gaśnie na zimnym, szarpie itd.

Post autor: dejwis_wwo » pt paź 02, 2015 19:08

Hej
Niedawno kupiłem mk2 z silnikiem 1.8 rp. Problem polega na tym, że słabo odpala, a jak już odpali to obroty falują, aż gaśnie. Po zagrzaniu się, jest już trochę lepiej, lecz kiedy ruszam z 1 biegu to potrafi zdrowo szarpnąć i obroty spadają do ok. 400. Podejrzewam silnik krokowy - czy jest możliwość wyczyszczenia go? Czy lepiej wymienić na nowy?
Drugim problemem jest świecenie się lampki cieczy chłodzącej. Co może być tego przyczyną?



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

1.8 RP gaśnie na zimnym, szarpie itd.

Post autor: Radzio0018 » pn paź 05, 2015 12:36

Raczej tego silniczka się nie czyści... Podmień go i zobaczysz czy coś to dało....

Co do kontrolki: Masz czujnik w zbiorniczku wyrównawczym ? Ta kontrolka miga czy świeci się non stop ?



Awatar użytkownika
dejwis_wwo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob paź 18, 2014 19:38
Lokalizacja: Wejherowo

1.8 RP gaśnie na zimnym, szarpie itd.

Post autor: dejwis_wwo » czw paź 15, 2015 21:37

OK, panowie wymieniłem niebieski czujnik i silnik krokowy. I tu moje pytanie. Jak zrobić adaptacje nowego silnika krokowego? Bo teraz jest tak, że trzpień silniczka nie dotyka tej blaszki gdzie jest podpięta linka gazu. Silnik odpala, ale muszę trzymać gaz, bo inaczej gaśnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości