Problem z podstawą wtrysku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Collin92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 20, 2012 19:19

Problem z podstawą wtrysku

Post autor: Collin92 » sob lip 11, 2015 14:36

Witam!

Mam problem z podstawą monowtrysku w moim golfiku.
Silnik 1,8 90km RP, monowtrysk Bosh'a

samochód mam od ok 3-4 lat i po raz trzeci (albo nawet czwarty...) zmuszony jestem do wymiany owej podstawy.

W zaprzyjaźnionym warsztacie podpowiedzieli mi żebym ją wymontował i usztywnił z zewnątrz klejem do szyb, oczywiście w taki sposób żebym nie miał problemu z dostaniem się do śrubek.

wymontowałem podstawkę i okazało się że trzeba będzie ją wymienić, kanał pod przepustnicą normalnie pokryty był gumą, ale została ona rozerwana. W garażu znalazłem tez poprzednią część i okazało się, że ta tez ma uszkodzoną gumę (zdjęcia obu podstawek wysyłam w poście). Żadna z tych części nie jest oryginalna,

No i mam rozkminę. Czy gumy te ulegają rozerwaniu przez to, że wtrysk razem z dolotem się trzęsą i podstawa 'pracuje' do tego stopnia, że w końcu rozrywa wewnętrzną część gumy? samochód ma założony stożek więc całość nie jest zbyt usztywniona i nie wykluczam takiej możliwości.
Czy problem może leżeć gdzieś głębiej?

Bo jak mam kupić nową oryginalną część i zaraz ją wymieniać...

Z góry dzięki wielkie za pomoc!
Obrazek
Obrazek



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Problem z podstawą wtrysku

Post autor: Hubi14 » sob lip 11, 2015 15:00

kup coś lepszego niż topran to tego problemu nie będzie, ja raz przydziadowałem trochę i tak po kilku miesiącach musiałem drugą kupić i jest ok :)



Collin92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt lip 20, 2012 19:19

Problem z podstawą wtrysku

Post autor: Collin92 » sob lip 11, 2015 15:40

Z tego co pamiętam to akurat nie był topran ale załóżmy, że masz rację i to wina jakości wykonania.
Polecisz jakąś firmę? :) nową podstawkę i tak zaszpachluje tym klejem do szyb :) czysto profilaktycznie.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Problem z podstawą wtrysku

Post autor: Hubi14 » sob lip 11, 2015 21:31

kupowałem ale jakiej firmy to nie powiem, ale po postu widać, że jest o niebo lepiej wykonana, solidniejsza, Powiedz w sklepie, że chcesz coś innego niż topran i ju :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości