Nie odpala po dłuższym postoju

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skierek.gt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt sty 18, 2013 23:33
Kontakt:

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: skierek.gt » sob maja 23, 2015 08:19

Witam, Panowie mam bardzo dziwny problem z moim golfem 2 GTI 16v PL
Gdy postoi dłużej nie chce odpalić. Można go kręcić aż padnie akumulator i nic ale uwaga, kiedy naładuję akumulator do pełna to pali z pierwszego. Ogólnie jeśli np. akumulator jest podłączony na noc to rano normalnie zawsze zapali, a jeśli nie to niby normalnie kręci ale nic... Jak ciepły to pali normalnie. Dodam, że jak nie chce zapalić to świece są suche, tak jakby nie dostawał paliwa. Mam nowe kable, świece, kopułkę, palec, cewke zapłonową, czujnik temperatury odpowiedzialny za dawke paliwa, sprawdzałem też kable i wtyczki i niby ok... Ma ktoś jakiś pomysł?



Awatar użytkownika
metalfishu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr sty 30, 2013 23:31
Lokalizacja: Olsztyn

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: metalfishu » sob maja 23, 2015 10:42

a jak w wydolnością prądową akumulatora? jak silnik zimny po długim postoju, to może po prostu aku ma za mało mocy do odpalenia. Próbowałeś podmienić mu aku na jakiś inny?


..death is all around!!..

Awatar użytkownika
skierek.gt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt sty 18, 2013 23:33
Kontakt:

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: skierek.gt » sob maja 23, 2015 12:58

jak przełożyłem akumulator od kumpla, który jest prawie nowy to było to samo. Wydaje mi się że to nie jest wina akumulatora...



hak64
Forum Master
Forum Master
Posty: 1069
Rejestracja: ndz mar 23, 2014 13:23

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: hak64 » sob maja 23, 2015 13:02

Sprawdź pompkę paliwa. Podejrzewam, że jest rozszczelniona i paliwo schodzi do baku. Po dłuższym postoju musisz potem długo kręcić, żeby paliwo doszło do silnika.


specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych

Awatar użytkownika
muody
Szeregowy
Szeregowy
Posty: 964
Rejestracja: czw lis 05, 2009 17:39
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: muody » sob maja 23, 2015 21:51

Sprawdź czy alternator daje ładowanie


OPEL - Ohne Power Ewig Letzter

Awatar użytkownika
skierek.gt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt sty 18, 2013 23:33
Kontakt:

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: skierek.gt » wt maja 26, 2015 21:45

to raczej nie wina pompki bo kiedy akumulator jest naładowany na 100% to może stać tydzień wkładam akumulator i pali za pierwszym razem, gdy trochę postoi bez prostownika można go kręcić z 10 minut i nic. Ok, sprawdzę ładowanie, ale jak pojeżdże to akmulator nie jest rozładowany...



Awatar użytkownika
pironet
Forum Master
Forum Master
Posty: 1182
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 06:54

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: pironet » śr maja 27, 2015 07:31

może kostka stacyjki?dociśnij kluczykiem jak nie odpala


Golf Mk4 1.8t ARY 187km
Golf Mk1 1.5D
Golf Mk1 1.3
Golf Mk2 1.6 TD
Golf Mk4 1.6sr

Awatar użytkownika
sidorboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 11:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: sidorboss » pt lip 10, 2015 14:49

Ja mam 1.9 TDI i mam taki problem , który zdarzył się od lutego drugi raz. Zapalił i po kilku kilometrach pod sklepem kręci rześko bo nowy ma akumulator lecz nie pali. Za tak 5 razem zapalił. Potem palił na dotyk. Może immobilizer ?


Transport Wrocław z IV w składzie.

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: Hubi14 » pt lip 10, 2015 19:17

tak, w silniku PL w Golfie II immobiliser... chyba, że dołożony przez kogoś, w co wątpie. Zobacz czy przewody mają dobry styk, zwłaszcza ten masowy, on chyba gdzieś przy skrzyni jest mocowany



Awatar użytkownika
sidorboss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 11:57
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: sidorboss » śr lip 15, 2015 12:27

Ja mam IV.
Nie ma immobilisera ?


Transport Wrocław z IV w składzie.

ozzy1979

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: ozzy1979 » śr lip 15, 2015 13:47

sidorboss pisze:Ja mam 1.9 TDI i mam taki problem , który zdarzył się od lutego drugi raz. Zapalił i po kilku kilometrach pod sklepem kręci rześko bo nowy ma akumulator lecz nie pali. Za tak 5 razem zapalił. Potem palił na dotyk. Może immobilizer ?
sidorboss pisze:Ja mam IV.
Nie ma immobilisera ?
Wątek dotyczy Mk2 1,8 16V Benzyna, a ty sie wtryniasz z Mk4 Diesel?? Dobrze się czujesz?? Nie wiesz, gdzie się zakłada wątek o Mk4 1,9 TDi??



tomtk92
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw lip 16, 2015 20:39

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: tomtk92 » czw lip 16, 2015 20:53

witam. Mam podobny problem tylko w VW III GTI 2.0 nie chce palic na benzynie(zimny jak jest zapali, ale jak zapale przelacze na gaz i podjade z 3km i zgasze to nie chce odpalic na benzynie) a na gazie to jak krece to musze trzymac noge na gazie bo jak nie bede trzymal, zalapie i jak zgasnie to krecic trzeba i krecic az zalapie. pomoze ktos?



Awatar użytkownika
skierek.gt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt sty 18, 2013 23:33
Kontakt:

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: skierek.gt » czw lip 23, 2015 21:52

Problem został rozwiązany. Dokładnie przeczyściłem miejsca gdzie jest przykręcony przewód masowy czyli przy skrzyni i koło akumulatora i jest gitarka :grin: Dzieki za pomoc :okej:



Awatar użytkownika
skierek.gt
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 104
Rejestracja: pt sty 18, 2013 23:33
Kontakt:

Nie odpala po dłuższym postoju

Post autor: skierek.gt » wt lip 28, 2015 10:36

Jednak za szybko się ucieszyłem. Po czyszczeniu masy dobrze było przez dwa dni i znowu to samo. Wymieniłem już nawet klemy, wymieniłem końcówki na kablach od masy, wszystko czyste jak nowe i dalej nic. Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły? Przypominam że problem polega na tym, że jak akmulator jest w pełni naładowany to odpala ale jak postoi troche to nie odpala. załapie i zgaśnie i można go kręcić i nic. Chociaż ostatnio się zdarzyło tak że jak nie zapalił to po jakimś czasie bez ładowania akumulatora udało się go odpalić



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości