Trzęsienie auta na biegu jałowym

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

radek2333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 18, 2015 09:15

Trzęsienie auta na biegu jałowym

Post autor: radek2333 » czw kwie 09, 2015 19:54

Witam,
dalej walczę ze swoim 1.3 nz i mam następujący problem:
Auto jak odpala na zimnym silniku to telepie się całe, trzęsie budą jakby 4 diesle tam pracowały :P i to tak nieregularnie, jak szybko dodam gazu i odpuszcze, to przy opadaniu obrotów potrafi go zmulić, jak się postaram odpowiednio wcisnąć pedał gazu to nawet przy opadaniu może go zgasić. Całość nasila się przy włączonych światłach, przy wyłączonych jest lepiej, ale nadal nie idealnie. Gdy lekko dodam gazu (przytrzymam dłużej pedał) to efekt zanika, nie trzęsie tak budą, ale na biegu jałowym problem cały czas jest. Drugą sprawą jest, że ostatnimi czasy zalało mi silnik benzyną i olejem, wszystko zlałem, nowy olej zalałem itd, nawet sterownik silnika jest nowy, bo tamten padł i zaczałem zauważać, że zdarza mu się tak jakby stracić moc. Moge dodawać gazu do podłogi, a auto powoooli jedzie, po chwili czuć jak nagle przybywa mu mocy i wszystko wraca do normy, a za jakiś czas całość się powtarza. Chciałbym żeby po wpakowaniu niemałej ilości pieniędzy i pracy ten silnik w końcu jeździł tak jak powinien (słyszałem że jak jest w dobrym stanie to bardzo kulturalnie sobie pracuje), więc proszę o pomoc :D
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
metalfishu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr sty 30, 2013 23:31
Lokalizacja: Olsztyn

Trzęsienie auta na biegu jałowym

Post autor: metalfishu » pt kwie 10, 2015 08:18

sprawdź czy silnikiem telepie przy lekko podniesionych obrotach(około 1200-1500/min)? jeśli wibracje nadal są odczuwalne tak jak na wolnych, może być poducha pod silnikiem trafiona i nie do końca tłumić drgania.


..death is all around!!..

radek2333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr mar 18, 2015 09:15

Trzęsienie auta na biegu jałowym

Post autor: radek2333 » pt kwie 10, 2015 10:34

Jak dodam gazu i podniose obroty to wszystko mija, budą nie telepie. Co zauwazylem, to to, ze efekt nasila sie przy wlaczonych swiatlach 0.o



Awatar użytkownika
metalfishu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr sty 30, 2013 23:31
Lokalizacja: Olsztyn

Trzęsienie auta na biegu jałowym

Post autor: metalfishu » ndz kwie 12, 2015 20:36

viewtopic.php?f=2&t=105555" onclick="window.open(this.href);return false;


..death is all around!!..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości