GOLF II 1.8 Rozrząd, wysokie obroty + rzęzi

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

OXY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 28, 2015 21:02

GOLF II 1.8 Rozrząd, wysokie obroty + rzęzi

Post autor: OXY » sob mar 28, 2015 21:30

Cześć, mam problem z moim Golfem MK II, może ktoś miał podobny problem bądź jest mechanikiem i w jakiś sposób mi pomoże, poniżej opisze problem.

Zaczne od początku.
Mam golfa MK II, 1,8 benzyna 90KM na jedno punktowym wtrysku.
Ostatnio z starości zaczęła mi ciec pompa wody, chciałem jechać do mojego sprawdzonego mechanika lecz Teściu mnie wyśmiał i powiedział że to godzina roboty...
Zakupiłem pompę wody za 90zł.
Aby ją wymienić odkręciłem prawe koło, nadkole + jakiś tam plastik. Miałem ładne dojście. Poluzowałem alternator tak, by zdjąć pasek. zacząłem odkręcać starą pompę wody i po chwili zauważyłem że nie dam rady jej wyciągnąć bez odkręcania szajb (rolek). Odkręciłem rolkę jedną, potem drugą, ale nadal przeszkadzała mi jakaś blacha oraz jedna z rolek rozrządu. Odrkęciłem lekko rolke rozrządu by ją wyciągnąć na wieloklinie, myslalem że kawałek wystarczy po to by wyciągnąc i zamontować nową pompę ale niestety. Po krótkiej konsultacji z teściem i szwagrem mechanikiem "wymieniacz części z niemiec" okazało sie że musze ściągnąć cały rozrząd. Na górnej szajbie ustawiliśmy O T z kreską która była namalowana na silniku również O T (wiecie o co chodzi), a na dolnej szajbie nie było żadnych oznaczeń, nie wiem z od czego jest ta szajba podobno wał tam jest. Namalowaliśmy tam farbą i na silniku kreske i na szajbie by była w tej samej pozycji co rozrząd. Po środku była jeszcze rolka i miała w jednym miejscu O T + kreska, ale szwagier powiedział że tej znaczyć nie trzeba, że ona chu... robi (szwagier posiada również golfa II 1.6 lecz na gaźniku) powiedział że rozbierał rozrząd na stacji benzynowej i ta szajba nie jest potrzebna do ustawiania. Wszystko ściągliśmy, pompę wymieniliśmy, wszystko poskładaliśmy tak jak miało być. Wzieliśmy klucz 19 kręciliśmy rolką dwa pełne obroty by sie zrobił pełny ruch na szajbie wału? tej dolnej. Kreski sie zgadzały wszysko wyglądało ok, wlaliśmy płyn chłodniczy i odpaliłem samochód.
Pierwsze odpalanie pokręcił sekunde i zgrzyt?! drugie odpalanie to samo, za trzecim razem samochód odpalił. Stwierdzili że akumulator słaby :banghead:
Samochód chwile pochodził i zauważyłem że od strony rozrządu coś strasznie rzęzi, nie równo chodzi, a silnik wskoczył na wyższe obroty, nie mając obrotomierza wiem że to nie 200-300 obrotów więcej tylko około 600-800. Stwierdzili że płyn nowy i zimny musi sie zagrzać i włączyło sie ssanie, zimą przy -20 samochód chodził cichutko i na wolnych obrotach, a teraz? chodzby ktoś trzymał noge na gazie + rzęzi..

Czy ktoś umiałby stwierdzić co może być nie tak? czy środkowa szajba ma znaczenie w ustawianiu rozrządu mając silnik na wtrysku a nie na gaźniku?
Sprawdzałem również linke gazu, nigdzie sie nie zawiesiła, nic przy niej nie kopaliśmy.
Golfik aktualnie chodzi tragicznie, akcja miała miejsce dziś, godzina roboty zamieniła sie w cały dzien.
Dodam jeszcze że pasek rozrządu został napięty przez napinacz i nie jest luźny.
Czekam z niecierpliwością na wasze odpowiedzi, oraz z góry dziękuje.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
vlad195
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pn kwie 07, 2014 13:27

GOLF II 1.8 Rozrząd, wysokie obroty + rzęzi

Post autor: vlad195 » sob mar 28, 2015 23:30

wymiana pompy to 30 min starą odkręcasz z łapą i bez zbędnego pier** idzie, na kole zamachowym masz ori znaki chyba sprawdź



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

GOLF II 1.8 Rozrząd, wysokie obroty + rzęzi

Post autor: krys94 » ndz mar 29, 2015 09:55

To teraz kolego czeka Cię ustawienie zapłonu przez to, ze sobie nie ustawiłeś tego kółka pośredniego. Weź ten rozrząd ustaw jeszcze raz na znaki tylko tym razem patrz na znak na kole zamachowym ma tam być taki wycięty trójkąt i znak"o". Ustawiasz na znak "o" koło zamachowe, koło wałka rozrządu na znaczek OT, zdejmujesz kopułkę aparatu zapłonowego i kręcisz aparatem tak aby palec wskazywał na nacięcie: http://www.fotem.pl/show/full/2cb081a49 ... 60d1c9999d" onclick="window.open(this.href);return false; Ewentualnie możesz przestawić kółko pośrednie jak nie chcesz kręcić aparatem. Po tym wszystkim musisz pojechać na ustawienie zapłonu.
A z tą pompą to daliście konkretnie przecież tam się odkręca od bloku jak dobrze pamiętam to chyba 3 śruby i cała wychodzi, później można przełożyć tylko tą samą przednią część.



OXY
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob mar 28, 2015 21:02

Re: GOLF II 1.8 Rozrząd, wysokie obroty + rzęzi

Post autor: OXY » ndz mar 29, 2015 13:16

Sprawa opanowana, środkowa szajba miała znaczenie, coś z zapłonem wspólnego, zdjąłem taki plastik odkręciłem sróbe i ruszałem zapłonem, obroty spadły, samochód chodzi tak jak poprzednio, ale nadal mi coś rzęziło, okazało sie że za bardzo napieliśmy rozrząd, popuszczony i wszystko ładnie pięknie.
Trzeba jechać do mechanika by ustawił taką lampą zapłon? autko chodzi równo i nie kuleje, no jak w szwajcarskim zegarku.
krys94 pisze:A z tą pompą to daliście konkretnie przecież tam się odkręca od bloku jak dobrze pamiętam to chyba 3 śruby i cała wychodzi, później można przełożyć tylko tą samą przednią część.
Pompa wody w moim golfie jest na 9 śrubach i nie było opcji by ją wyciągnąć bez ściągania rozrządu ponieważ szajba (rolka) blokowała jej wyjście, gdyby pompa była płaska to ok, ale nie chciał wyjść ten wirniczek oraz u góry taka wkładka dołączam poniżej zdjęcie pompy
https://img3.sprzedajemy.pl/540x405_pom ... 573033.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Dziękuje za pomoc :)



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

GOLF II 1.8 Rozrząd, wysokie obroty + rzęzi

Post autor: krys94 » ndz mar 29, 2015 15:03

OXY pisze:Pompa wody w moim golfie jest na 9 śrubach i nie było opcji by ją wyciągnąć bez ściągania rozrządu ponieważ szajba (rolka) blokowała jej wyjście, gdyby pompa była płaska to ok, ale nie chciał wyjść ten wirniczek oraz u góry taka wkładka dołączam poniżej zdjęcie pompy
Popatrz w tym: viewtopic.php?f=35&t=311637&p=3796953#p3796953" onclick="window.open(this.href);return false; temacie ostatnie 3 fotki to zobaczysz o co chodzi. W benzyniaku jest jeszcze łatwiej bo zamiast pompy wtryskowej jest alternator i jest tam o wiele więcej miejsca. Dodam też, ze pompę można wyjąć spokojnie bez zdejmowania rozrządu odkręcając ją właśnie od bloku a dopiero później te 9 śrubek. Teraz będziesz wiedział na następny raz, ze da się ją wyjąc dużo szybciej i łatwiej. :-)

A co do zapłonu to wypadało by ustawić jak należy.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości