1.8 rp - kopci na biało na zimnym silniku i przerywa

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

1.8 rp - kopci na biało na zimnym silniku i przerywa

Post autor: BlackDog » pt sty 23, 2015 23:51

Tak jak w temacie. Samochód stoi kilka godzin, wystygnie do zera. Po odpaleniu chwile chodzi normalnie do minuty czasu, potem zaczyna kopcić i przerywać tak jak by działał na 3.5 tłoka. Dym śmierdzi benzyną. Przy dodaniu gazu przerywa strasznie ale po bodajże 3.5 tysiąca obrotów przerywanie zanika ale strasznie kopci. Gdy silnik staje się ciepły wszystkie objawy znikają. Działa idealnie.

Dzisiaj rozebrałem wtrysk, był trochę zasyfiony więc wymieniłem go. Przepustnica i dolotowy był mokry i śmierdziało benzyną. Wszystko przeczyściłem łącznie w obudową filtra i dolotu powietrza. Wymieniłem też podstawkę przepustnicy która była już zmęczona. Nic to nie dało :rozpacz:

Kiedyś awarii uległ czujnik ssania, objawy były podobne ale po odłączeniu czujnika pracował normalnie, teraz nie ma znaczenia.

Silnik nie bierze oleju ani płynu. Wymienione kable i kopułka razem z palcem.

Po za objawami wyżej jest jeszcze jeden, spalanie! Za 25 zł zrobiłem nie całe 30km!!

Nie wymieniałem jeszcze sondy i podgrzewacza.


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

koni97
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw sty 22, 2015 21:02

1.8 rp - kopci na biało na zimnym silniku i przerywa

Post autor: koni97 » sob sty 24, 2015 15:33

Sonda kolego działa na ciepłym silniku, jeśli tak to może być sonda. Jeśli jest zimny to czujnik niebieski na króćcu lub regulator ciśnienia we wtrysku lub oringi na wtryskiwaczu. Mam podobny problem i nie moge go rozwiązać tylko mój RP w ogóle nie pali bo go zalewa. Ale od tego bym zaczął :) Od najtańszych rzeczy czyli wyczyścić i wymienić oringi :)

Sprawdz TPS czy jest ok :)



Awatar użytkownika
grandi
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3831
Rejestracja: śr lut 07, 2007 02:04
Lokalizacja: Boat city
Auto: Octavia
Silnik: AQY

1.8 rp - kopci na biało na zimnym silniku i przerywa

Post autor: grandi » ndz sty 25, 2015 02:51

Zacznij od czerwonego czujnika z twojego opisu wynika ze nierowno chodzi po jakims czasie czyli wychodzi na to ze go przylewa i nie moze tego przepalic


...wiesz co jest szykiem , jeździć klasykiem a nie plastikiem...

Temat o moim golfie viewtopic.php?f=87&t=519932" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

1.8 rp - kopci na biało na zimnym silniku i przerywa

Post autor: BlackDog » pn lut 09, 2015 00:35

grandi pisze:Zacznij od czerwonego czujnika
zapomniałem o nim wspomnieć że też został wymieniony razem z niebieskim, co prawda bez celowo bo był sprawny ale wolałem mieć to z głowy.
koni97 pisze:Sprawdz TPS czy jest ok
i w tą stronę chyba pójdę, rozkręcę ponownie przepustnice i wtrysk, uszczelnię silikonem i przy okazji podmienię tps'a, mam na zapasie ze starego silnika ;)

Mam takie pytanie jeszcze, przy filtrze powietrza jest jakiś czujnik przez który przechodzą rurki, co to jest?


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

arturo936
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: wt mar 30, 2010 08:13
Lokalizacja: pomiechówek

1.8 rp - kopci na biało na zimnym silniku i przerywa

Post autor: arturo936 » pn lut 09, 2015 09:15

sprawdz najpierw czy tps pokazauje właściwe wartści na starym, jeśli nie sprubój wyregulować, jak coś to wymienić na sprawny



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

1.8 rp - kopci na biało na zimnym silniku i przerywa

Post autor: rysiektr » pn lut 09, 2015 10:23

BlackDog pisze:rzy filtrze powietrza jest jakiś czujnik przez który przechodzą rurki, co to jest
o ile myślimy o tym samym to jest to, zawór odpowietrzający filtra węglowego (ekologia - nie potrzebne :-) )
Sprawdź miernikiem, jakie wartości niebieskiego czujnika temp masz na zimnym nie odpalanym samochodzie przez kilka godzin. Ewentualnie podłóż rezystor 1k zamiast czujnika odpal i zobacz czy jest lepiej.
Zakładam, że świece sprawdzałeś :hmm: czasami najprostsze rzeczy potrafią przysporzyć najwięcej kłopotów.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

1.8 rp - kopci na biało na zimnym silniku i przerywa

Post autor: BlackDog » pn lut 09, 2015 15:16

rysiektr pisze:Zakładam, że świece sprawdzałeś czasami najprostsze rzeczy potrafią przysporzyć najwięcej kłopotów.
świece prawie nowe ngk (nie mają nawet roku) więc wątpię że to ich wina ale z dzisiejszymi częściami nic nie wiadomo więc to sprawdzę.
Pora zakupić nowy miernik :hmm:


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
BlackDog
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: ndz lip 29, 2012 12:20
Lokalizacja: Tarnogród [LBL]
Kontakt:

1.8 rp - kopci na biało na zimnym silniku i przerywa

Post autor: BlackDog » wt mar 03, 2015 18:08

otóż tak, wszystkie wtyczki przeczyściłem, sprawdziłem podciśnienie i jest postęp. Samochód już nie przerywa, działa w miarę równo ale dalej kopci :grrr:


Obrazek

Mój graciejo >>> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=473826" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości