Problemy z silnikiem GU

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Frelias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 01, 2014 22:15

Problemy z silnikiem GU

Post autor: Frelias » śr sty 28, 2015 15:36

Witam wszystkich, tak jak w temacie mam problem z moim golfem. Problem zaczął się po remoncie samochodu, miałem robioną blacharkę i malowanie,a więc nic nie było robione przy silniku. Samochód stał przez 3 miesiące. Chodzi o to, że w momencie uruchamiania zimnego silnika, strasznie nierówno pracuje, obroty z 1000 spadają aż samochód zgaśnie, strasznie mocno dymi i czuć wyraźny zapach paliwa w spalinach. Kiedy trzymam gaz silnik nie gaśnie, ale dalej nierówno pracuje i wypluwa z wydechu jakiś czarny płyn. W trakcie jazdy samochód szarpie i skacze. Wymieniłem świece i przewody zapłonowe, niestety nic to nie dało. Silnik jest zasilany gaźnikiem Pierburg 2e2. Kiedy silnik się rozgrzeje do praktycznie połowy białego pola na wskaźniku temp. zaczyna pracować normalnie, a po wyłączeniu i odpaleniu za jakiś czas kiedy wszystko jest praktycznie zimne, normalnie odpala i pracuje na normalnych obrotach jakie mam mieć na ssaniu. Proszę o jakieś porady i wskazówki co może być nie tak z moim golfem, bo już nie mam pojęcia co może być nie tak :-(



Awatar użytkownika
metalfishu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr sty 30, 2013 23:31
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Problemy z silnikiem GU

Post autor: metalfishu » ndz lut 01, 2015 09:35

sprawdź wężyki podciśnieniowe i czy osprzęt gaźnika jest w porządku. Gdzieś ktoś mi mówił, że po takim postoju mogą pojawiać się problemy.
Problem może być z jakimś elementem na gaźniku. Jeśli nie czytałeś to zerknij "niedomagania pierburga 2e2". U mnie objawy były podobne: krztuszenie, gaśnięcie i nierówna praca na zimnym. Kombinacji co niemiara i okazało się, że cały osprzęt dookoła nie działa.


..death is all around!!..

Awatar użytkownika
Frelias
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob mar 01, 2014 22:15

Problemy z silnikiem GU

Post autor: Frelias » ndz lut 01, 2015 17:43

Dzięki za pomoc, wężyki posprawdzałem a temat " niedomagania pierburga 2e2" czytałem już parę razy :-) Byłem u znajomego mechanika, ustawił skład mieszanki paliwowej ale powiedział że może być to samo, bo nie wie jak się dokładnie zachowuje na zimnym silniku. No i niestety dzieje się to samo, powiedział że nie ma sensu się bawić w rozkręcanie gaźnika, bo krótko przed remontem były wymieniane wszystkie uszczelki, membranki itd. No i znalazłem regenerowany gaźnik za 200zł, a cena zestawu naprawczego to 65zł + koszty przesyłki. No więc gaźnik już jest zamówiony :D

Temat do zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości