Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

IKOV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 18, 2014 19:02

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: IKOV » czw gru 18, 2014 19:36

Witam. Posiadam Golfa II Silnik 1.6 benzyna + LPG na gaźniku 2ee. Tak jak w temacie Golfik nie odpala na Benzynie ciepły czy zimny. Na Gazie odpala bez problemu. Sprawdzałem dzisiaj czy dostaje paliwo na świece okazało się że nie. Nie mam pojęcia dlaczego na pewno to nie wina pompki jest ok. Jeśli chce aby silnik działał na benzynie to muszę go odpalić na gazie po czym mocno gazować i przełączyć na Benzynę silnik zaczyna się krztusić i po chwili gaśnie. Trzeba tak zrobić ok 2-3 razy i jak odpali trzeba trzymać wysokie obroty ok 4 tys. przez ok 10 sek i dopiero można zdjąć nogę z gazu. Po takiej czynności pali. Nie mam pojęcia co może mu dolegać. Jeśli ktoś miał taki przypadek lub wie co z nim nie tak prosił bym o pomoc.
Ps. Dodam że golf jeździł ok 5 lat tylko i wyłącznie na gazie nie wiem czy to w czymś pomoże ale czym więcej informacji tym chyba lepiej. :otepienie:
Ostatnio zmieniony czw gru 18, 2014 23:13 przez IKOV, łącznie zmieniany 1 raz.



ozzy1979

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: ozzy1979 » czw gru 18, 2014 19:47

IKOV pisze:Trzeba tak zrobić ok 2-3 razy i jak odpali trzeba trzymać wysokie obroty ok 4 tys. przez ok 10 sek i dopiero można zdjąć nogę z gazu.
Gratuluję wiedzy o eksploatacji silników - 4 tyś obr/min na zimnym silniku... Jesli nie rozumiesz to wyłoże temat łopatologicznie - gdyby ktoś co rano zrywał Cię z łózka i kazał natychmiast biec sprintem byłbyś zadowolony? Prosta droga do wykończenia silnika.
PS. Tak to jest z lpg.



IKOV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 18, 2014 19:02

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: IKOV » czw gru 18, 2014 23:23

Przepraszam ale chyba źle się zrozumieliśmy :/ Wiem że nie powinno się tak robić bo też tak nie robię. Chodziło mi o to jeżeli autko ok 1 h wcześniej nie pracowało na benzynie to go nie da się odpalić na niej a zawsze pamiętam o tym żeby uprzednio rozgrzać silnik a później przełączać na benzynę. Myślę że wyjaśniłem niedomówienia.



Awatar użytkownika
koma44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pt wrz 19, 2014 21:48
Lokalizacja: Poznań

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: koma44 » czw gru 18, 2014 23:53

Filtr paliwa sprawdzałeś?



ozzy1979

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: ozzy1979 » pt gru 19, 2014 05:21

Kolego - trzeba po prostu zająć się gaźnikiem i całym zasilaniem benzyny - lecieć po kolei i wszystko sprawdzać. Jak powiedział przedmówca - sprawdź filtr paliwa, potem trzeba by sprawdzać całą resztę (pompka, gaźnik, itd). Przydało by się na pewno porządne czyszczenie gaźnika, ewentualnie jakiś jego remont.



IKOV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 18, 2014 19:02

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: IKOV » pt gru 19, 2014 13:09

dzisiaj wymienię filtr i zobaczę czy coś to da :) A pompka jest ok bo daje dużo paliwa



IKOV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 18, 2014 19:02

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: IKOV » pt gru 19, 2014 16:49

Na pewno to nie są przewody paliwowe tylko coś z gaźnikiem ponieważ dzisiaj opatentowałem jak go odpalić bez żadnych większych problemów i ówczesnego rozgrzewania oraz czynności która się powtarzała. A więc jeśli patrzymy na gaźnik jest tam takie małe cięgno które wchodzi do czarnej puszeczki zdj jak to wygląda :

Obrazek

No i po przyciśnięciu tej dźwigienki cięgno wchodzi do tej czarnej puszeczki co oznaczyłem na czerwono suto odpala bez problemowo. Strzałka oznacza dźwigienkę. Jeśli ktoś wie dlaczego tak się dzieje i jak to naprawić proszę o pomoc.



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: Hubi14 » pt gru 19, 2014 17:31

to jest siłownik drugiego przelotu, pewnie jest dziurawy, jak dasz gazu do oporu to się otworzy a potem zamknąć nie chce, sprawdź czy nie jest uszkodzony. Wpisz sobie siłownik drugiego przelotu 2EE to znajdziesz co i jak ;)



IKOV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 18, 2014 19:02

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: IKOV » pt gru 19, 2014 22:23

Kto wie jak sprawdzić coś takiego ? I moim zdaniem jeśli było by to uszkodzone to w ogóle nie trzymał by wolnych obrotów a ja mam tak że jeśli się dobrze zagrzeje to odpala ładnie i trzyma wolne obroty. Ale nie wiem nie znam się na tym. Dzięki za pomoc. :D



IKOV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 18, 2014 19:02

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: IKOV » pt gru 19, 2014 23:15

czym jest regulowany, zasilany taki zawór Podciśnieniem ?



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: Hubi14 » sob gru 20, 2014 16:43

to jest zasilane podciśnieniem, odłącz tez wężyk podłącz inny, daj gaz na maxa, i zaciągnij powietrze, najlepiej strzykawką, i patrz co się dzieje, jak jest szczelny, to się nie wysunie, jak dziurawy to albo go nie wciągniesz nawet albo po chwili się wysunie, to jest drugi przelot, otwiera dodatkową gardziel jak depniesz gaz w podłogę, dostaje silnik wtedy więcej powietrza, dlatego na zimnym go nigdy nie odpalisz, chyba, że na gazie :D
Obrazek tylko zamiast pompki próżniowej wystarczy strzykawka 100ml lub płuca :D



IKOV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: czw gru 18, 2014 19:02

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: IKOV » ndz gru 21, 2014 13:45

Dzięki jutro będę się z tym bawił. I mam jeszcze jedno pytanie do czego służy z drugiej strony gaźnika taka duża biała gruszka do której podpięta jest taka duża kostka zasilająca. Z której wychodzi palec który steruje gazem jak sprawdzić czy to jest ok ? U mnie ten palec jest drutem obwiązany nie wiem po co

Obrazek



Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1933
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Vw nie odpala na Benzynie LpG bez problemu

Post autor: Hubi14 » ndz gru 21, 2014 20:53

nastawnik wolnych obrotów, jak same nazwa wskazuje, reguluje wolne obroty, na forum jest opis użytkownika Lipek81 jak to sprawdzić ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości