1.3 monowtrysk nie pali po deszczu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bartekzarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 10, 2014 15:39

1.3 monowtrysk nie pali po deszczu

Post autor: bartekzarz » pt gru 19, 2014 20:13

Witam!
Jestem tu nowy. Posiadam Golfika mk2 1.3 na wtrysku jednopunktowym. W wakacje miałem problemy z odpalaniem, zwłaszcza po deszczu, kręcił i w ogóle się nie odzywał, wymieniłem palec, kopółke, świece, przewody i dopiero po zmianie cewki problem zniknął. Dzisiaj jednak znowu stał cały dzień na deszczu i zdechł mi w czasie jazdy. przy 110km/h nagle zdechł, zapaliły się kontrolki i nie reagował na gaz. Na początku pomyślałem że to rozrząd ale sprawdziłem pasek i jest ok, zresztą gdyby pękł pewnie bym usłyszał. Jak myślicie, jest tam coś co nie lubi wilgoci?? Ten deszcz to może zbieg okoliczności, może to znowu cewka? Miał ktoś w swoim golfie tak że jednego dnia nie pałił a drugiego bez problemu?? Dodam że pompa paliwa po przekręceniu kluczyka chodzi.



bartekzarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 10, 2014 15:39

Re: 1.3 monowtrysk nie pali po deszczu

Post autor: bartekzarz » sob gru 20, 2014 10:42

Witam! wczoraj nie napisałem, bo nie dałem rady już sprawdzić: Iskra jest, przez noc suszyłem palec i kopułkę ( wyczytałem na elektrodzie że trzeba ją dobrze wysuszyć) jednak dalej nie pali. Podczas kręcenia rozrusznikiem przyłożyłem palec w otwór świecy i wydaje mi się że nie dostaje paliwa. Napisałem "MONOWTRYSK" ale jak czytam to już sam nie wiem jaki to silnik. Mam golfa (na części) 1.8 na wtrysku, tam widać że to wielopunkt, czy 1.3 wygląda inaczej?? za niedługo dodam fotki silnika.



bartekzarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 10, 2014 15:39

1.3 monowtrysk nie pali po deszczu

Post autor: bartekzarz » sob gru 20, 2014 11:16

dodaje zdjęcia. wie ktoś czemu nie dostaje paliwa?? co steruje wtryskami??
ObrazekObrazekObrazek



bartekzarz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: śr gru 10, 2014 15:39

1.3 monowtrysk nie pali po deszczu

Post autor: bartekzarz » sob gru 20, 2014 17:55

temat do zamknięcia. Nie podawał paliwa, ścieżka była spalona w sterowniku. Zlutowałem i śmiga. Sorry za ten momowtrysk.
ObrazekObrazekObrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości