Gaźnik- utrata mocy przy gazie do dechy, max 3 tys obr.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Gaźnik- utrata mocy przy gazie do dechy, max 3 tys obr.

Post autor: alex_7692 » wt maja 06, 2014 09:59

Mam problem silnik 1.3 MH gaźnik pierburg 2e3. Nie mogę go wkręcić powyżej 3000 obr. Nie to że się zatrzymują, jakby miał odcinę tylko tak jakbym holował drugi samochód, po prostu nie ma siły, nie wiem co to może być. Druga sprawa, kapało mi paliwo pod membraną wzbogacania mieszanki, zmieniłem na nową i od tego czasu zauważyłem że przy wciśnięciu gazu do dechy lub prawie do dechy auto traci moc, tylko buczy i nic nie przyspiesza, wręcz zwalnia :grrr: podjazd pod górkę albo wyprzedzanie to koszmar, jadąc 90 km/h na 5 biegu (ok.2600obr) nie ma siły podjechać pod górkę, zwalnia np do 70km/h, to jest uczucie jakby wiatra wiał bardzo mocno w przód amochodu i byłoby czuć opór. Na 1,2,3 biegu jest w miaręnormalnie, jak przedtem.

Myślałem że jakiś paproch mogł wpaść do dyszy, lub mam już filtr paliwa zapchany (dawno nie był wymieniany). Myślałem też, że może to przez siłownik drugiej przepustnicy.. Jakie są Wasze sugestie? Przeczytałem kilka podobnych tematów ale zaden nie dotyczył gaźnika.


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

daniel4233
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: wt cze 03, 2014 22:13

Gaźnik- utrata mocy przy gazie do dechy, max 3 tys obr.

Post autor: daniel4233 » pn cze 30, 2014 22:37

mam tak samo golf 1.6 EZ



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaźnik- utrata mocy przy gazie do dechy, max 3 tys obr.

Post autor: Paweł Marek » wt lip 01, 2014 12:15

alex_7692, napewno piszesz o membranie zaworu wbogacania? Z niej niema jak kapać, moze chodziło ci o mebrane pompki przyśpieszającej. Tak czy inaczej do tego objawy nie pasuja. Pytanie pierwsze: rozrząd i zapłon czy dobrze ustawione . Jesli tak zajmij się gaźnikiem, zasysaj ustami powietrze węzykiem do siłownika II stopnia , przy tym I stopień musisz ręcznie otworzyć, tak sprawdzisz szczelność membrany siłownika II stopnia, jego podciśnienia tez sprawdź. Jak to nie pomoże to trzeba będzie zajrzeć do wnętrza gaźnika, może faktycznie dysze główne pozatykane.
świadomy jestem że to odkop ale kolega daniel4233 podniósł temat - propozycje te same dla obu z Was


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Gaźnik- utrata mocy przy gazie do dechy, max 3 tys obr.

Post autor: alex_7692 » wt lip 01, 2014 13:53

Paweł Marek, Membrana wzbogacania mieszniki została zmieniona, rzeczywiście kapało paliwo, widocznie miałem jakąś wadliwą uszczelkę, dziś sprawdzę II przepustnicę i dam znać jaki przyniosło to efekty. Momentami jak jeżdżę jest niby ok, odrobinę może słabszy ale chwilami nie ma kompletnie siły już.


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Gaźnik- utrata mocy przy gazie do dechy, max 3 tys obr.

Post autor: alex_7692 » czw lip 03, 2014 10:26

Wyczyściłem dysze, było sporo paprochów w komorze pływakowej, a teraz mam jeszcze jedno pytanie, czy zapłon się przestawia tylko na zimnym silniku przy pomocy tej pompki (gruszki na aparacie zapłonowym)? Bo jak ją sprawdzałem to po zaciągnięciu powietrza ustami obroty idą w górę. I stąd moje pytanie czy przy wyższych obrotach zapłon też się jakoś przestawia?


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaźnik- utrata mocy przy gazie do dechy, max 3 tys obr.

Post autor: Paweł Marek » czw lip 03, 2014 11:55

zawsze kiedy wzrastają obroty niezależnie od temperatury


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

Gaźnik- utrata mocy przy gazie do dechy, max 3 tys obr.

Post autor: alex_7692 » ndz lip 13, 2014 16:53

Problem rozwiązany, wymieniony podciśnieniowy regulator zapłonu, nowe przewody podciśnieniowe i śmiga :grin:


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości