1.3 2E okopcone świece

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Grubcio1836
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: śr cze 24, 2009 08:40
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

1.3 2E okopcone świece

Post autor: Grubcio1836 » ndz cze 15, 2014 08:23

Witam kupiłem golfa II 1.3 B+G , 1988 r. Na gazie pracuje równo nie gaśnie, wszystko jest okey, za to na benzynie, gaśnie, nie trzyma obrotów , pali tylko na jeden cylinder. Chciałem wymienić gaźnik,ale okazało się ,że po zakupie gaźnika 2E do 1.3 nie pasuje on, zapiera się o kolektor ssący. Nie wiem co jest numer kolektora to 036 129 713K. Teraz nie wiem , czy brakuje tam jakiejś podkładki, że kowadełko zapiera się o kolektor. Proszę o pomoc, w środę wymienię świecę , przewody i kopułkę z palcem oraz moduł zapłonowy ten na podszybiu. I teraz moje pytanie, jaką golf ma kolejność zapłonu 1342. I jak to podłączyć na kopułkę , przy aparacie zapłonowym. Z góry dziękuję za odpowiedź. PozdraVWiam

Dziś sprawdziłem, wszystkie świece mają iskrę , na gazie pali wszystko , na benzynie , tak jakby się zalewał , praca jest nierównomierna , świece koloru czarnego. Nie wiem, to co mogłem to sprawdziłem. Może ktoś z was miał coś takiego, silnik tak samo pracuje na jednej świecy, dwóch , trzech i czterech


Byłe MkII viewtopic.php?t=262631" onclick="window.open(this.href);return false; ;(
Obecne MK III VR6 viewtopic.php?f=88&t=458081" onclick="window.open(this.href);return false;:)

Awatar użytkownika
alex_7692
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 748
Rejestracja: sob sty 14, 2012 16:09
Lokalizacja: Grudziądz/ Toruń

1.3 2E okopcone świece

Post autor: alex_7692 » pt cze 27, 2014 06:11

Skoro świece czarne to go zalewa. Sprawdź cały zapłon, załóż nowy filtr powietrza, sprawdź czy wszystko jest szczelne, czy podciśnienia są szczelne i wyreguluj gaźnik. :grin:


Moje MKII http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=452768" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.3 2E okopcone świece

Post autor: Paweł Marek » pt cze 27, 2014 18:10

Grubcio1836, podaj numer gaźnika, ten co podałeś jest kolektora ssącego. Numer gaźnika jest z boku na gaźniku przy krawędzi pokrywy gaźnika wytłoczony małymi cyferkami plus literka lub dwie na końcu.
Na razie nie wiadomo czy winny jest zły dobór gaźnika czy jego awaria. Zakładając że awaria: najczęściej chodzi o pękniętą membranę zaworu wzbogacania mieszanki, co powodu przelewanie - nadmiar benzyny w gaźniku, sprawdzasz wymieniasz, tymczasowo zaślepiasz zawór kawałkiem gumy - szczegóły na forum.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości