Golf II 1.6 PN szarpie przy hamowaniu silnikiem.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Damiano166
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 09, 2013 17:43

Golf II 1.6 PN szarpie przy hamowaniu silnikiem.

Post autor: Damiano166 » pt lut 07, 2014 15:11

Witam.
Czasami występuje problem z moim Golfem. Zazwyczaj dzieje się to na zimnym silniku. Od zimnego do połowy drogi do nagrzania silnika. Z przyspieszaniem nie ma problemu. Problem pojawia się kiedy puszczę pedał gazu. Zazwyczaj jak wkręcę go na wyższe obroty i naglę puszczę gaz. Wtedy następuje szarpnięcie i samochód wcale nie reaguje na wciskanie gazu. Jakby zgasł i toczył się siłą pędu. Gdy w tym momencie wcisnę sprzęgło zapalą się kontrolki i tyle. Po wszystkim odpala normalnie. Jeżeli pozwolę mu się toczyć siłą pędu na biegu i całkowicie puszczę gaz i zacznę go wciskać to następuje szarpnięcie i dalej normalnie jedzie. Jakby ponownie odpalał "na pych" tylko tyle że toczy się siłą pędu. Wymienione świece, kable, kopułka, palec. Proszę o jakieś porady jak zdiagnozować usterkę.
Pozdrawiam Damiano166



Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Golf II 1.6 PN szarpie przy hamowaniu silnikiem.

Post autor: Robsonnnn » pn lut 10, 2014 23:35

sprawdz wszystkie podcisnienia w gazniku i przepustnicy


Obrazek

Damiano166
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt lip 09, 2013 17:43

Golf II 1.6 PN szarpie przy hamowaniu silnikiem.

Post autor: Damiano166 » sob lut 15, 2014 12:56

Dziękuje za odpowiedz. Czy te podciśnienia mają jednakową średnicę czy różne ?



Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Golf II 1.6 PN szarpie przy hamowaniu silnikiem.

Post autor: Robsonnnn » sob lut 15, 2014 22:41

mowa oczywiscie o wezykach ktora steruja gaznikiem bo nie wiem czy sie rozumiemy, nie wiem czy maja rozna srednice czy taka sama ale co to ma za znaczenie.


Obrazek

Awatar użytkownika
senix18
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: wt lut 12, 2008 23:15
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski

Golf II 1.6 PN szarpie przy hamowaniu silnikiem.

Post autor: senix18 » wt mar 04, 2014 18:59

Wężyki w PNce są takie same, warto je wymienić bo gaźnik nie będzie dobrze pracował jeśli któryś będzie nawet delikatnie pęknięty. Do tego sprawdź jeszcze podstawę gaźnika i wężyk który idzie od kolektora ssącego do serwa. Warto by jeszcze zrobić diagnozę kodami błyskowymi. Miałem podobny problem tylko u mnie działo się tak na rozgrzanym silniku no i wtedy winny był potencjometr. Przejrzyj też kable i wtyczki przy gaźniku, możesz wszystkie wtyczki spryskać preparatem "kontakt" do styków elektrycznych :-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości