Jaką sondę kupic do 1.8RP??

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ozzy1979

Jaką sondę kupic do 1.8RP??

Post autor: ozzy1979 » sob lut 08, 2014 08:15

kosmaty69 pisze:Co jak co, ale kupować w ASO 1 część , która teoretycznie przewyższy wartośc pojazdu .. ?
może przewyższa wartość twojego... :rotfl: Mojego na pewno nie.
kosmaty69 pisze:jeszcze się nie spotkałem z tym, aby ktoś do 25 letniego auta ładował częsci po 700zł z ASO
Za to ja na każdym kroku spotykam się z druciarstwem... :rotfl:



Awatar użytkownika
kosmaty69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 528
Rejestracja: sob lis 02, 2013 14:03

Jaką sondę kupic do 1.8RP??

Post autor: kosmaty69 » sob lut 08, 2014 11:00

ozzy1979, wybacz wielmożny Ozyrysie, że Cię uraziłem... Kupujesz części w ASO ? Jesteś tak zajebisty , że musisz to napisać, nie wiem czy chwalisz się, że Cię stać czy żalisz ale wporządku. Tak. Ciebie i Twojej "inteligencji" nie da się przewyższyć, zawsze trzeba Ci przyznać rację. Zalatują Waw'ą na kilometr . :smoke:
Koniec Offtopu.
Tutaj masz oryginalne części, w miare dobrej kasie :
http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic ... le=1&wsk=O" onclick="window.open(this.href);return false;
Pzdr.


Moje padło : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=569618" onclick="window.open(this.href);return false;

ozzy1979

Jaką sondę kupic do 1.8RP??

Post autor: ozzy1979 » sob lut 08, 2014 15:09

kosmaty69 pisze:Jesteś tak zajebisty , że musisz to napisać, nie wiem czy chwalisz się, że Cię stać czy żalisz ale wporządku. Tak. Ciebie i Twojej "inteligencji" nie da się przewyższyć
Widzę, że bardzo cię zabolało, że do 26-cio letniego auta kupuję części w ASO, że aż się musiałeś odgryźc...
Po drugie - nie chwale się, po prostu napisałem jaką filozofię wyznaję i tyle. to, że bardzo cie ubodło, że kupuję części w ASO to twoja sprawa. Dla mnie możesz kupować części do swojego nawet na szrocie nawet mające 100 lat.
po trzecie - nie jestem z Warszawy.
po czwarte - nie stać mnie na tanie części a tym bardziej podróby. Nie toleruje druciarstwa. A już druciarstwo w rodzaju zaoszczedzenia paru złotych w perspektywie przebiegów rzędu setem tyś km to już w ogóle porażka.Akurat do swoich samochodów podchodzę bezkompromisowo, może dlatego nie zadaję co chwila pytań w stylu "jak ustawić, jak zrobić, problem z.... itd, itd".



Wilk2013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 29, 2013 11:58

Jaką sondę kupic do 1.8RP??

Post autor: Wilk2013 » sob lut 08, 2014 19:55

ale się rozbawiłem, nie wiedziałem, że taki błahy temat może tyle emocji wywołać, :rotfl: :rotfl: Nie popadajmy w paranoje żeby płacić ASO za ich logo, bo jest ze VW.
A to że niby VW sam produkuje i patentuje sondy lambda obstawiam, że to Niemcy to będzie BOSCH. I to ze zamiast napisu Bosch będzie VW mam wpłacić 3razy tyle. Nikogo nie będę obrażał, bo parę słów za dużo musialbym napisać. Jak wiadomo części do ASO produkują różni producenci z tym, że ze jest znaczkiem danej marki. A następna seria idzie z logo producenta ta sama jakoś, a po co przepłaca za logo marki danego auta. A i części z ASO wcale takie rewelacyjne nie są. Podsumuje moją wypowiedz takie popularne w naszym kraju(dziury) łączniki stabilizatora(nie będę pisał do jakiej marki nie chce tu żadnej reklamy robić)
ASO część w foli z LOGO marki (szmery bajery) 1szt 50zł=2szt daje 100zł ta sama część identyczna wyglądem wszystkim numerami tylko ze już w kartoniku producenta 40zł za 2szt.A dodam jeszcze że te łączniki były z plastikową miseczką(wielkie g...... na nasze drogi) natomiast polak potrafi zrobił zamienniki za 50zł z metalowa miseczka. odpowiedz nasuwa się sama. Trzeba myśleć co się kupuje i patrzeć nie tylko na to ze originale część zamienna. Z olejami jest tak samo. Jednymi słusznymi częściami które oryginalne są lepsze od zamienników to części blacharskie,listwy itp.

Dzięki wszystkim. Jak kupie sondę to dam znać o wynikach. Może uda mi się podpiąć pod oscyloskop to zobaczę czy przebieg sondy lambda jest odpowiedni.(w zamienniku oczywiście)

P.S Mam XXI wiek części można zrobić lepiej ale po co?? Przecież wtedy nikt by aut nie naprawiał, wszyscy by jeździli po kilkanaście lat tym samy autem jakby się nie psuło.Niestety takimi prawami rządzi się świat czy takie czy takie okres gwarancji wytrzyma, a dalej to jak szczecie dopisze.



Wilk2013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: pt mar 29, 2013 11:58

Jaką sondę kupic do 1.8RP??

Post autor: Wilk2013 » wt mar 18, 2014 08:43

Jak obiecałem pisze. Dziwnym trafem udało mi się kupić oryginalną sondę VW Audi po bardzo okazyjnej cenie 130zł. I tak jak się spodziewałem oprócz logo VW widnieje logo BOSCH. Po obserwacjach zauważyłem że spalanie średnie jest ok.8 a było 10l. A w tylko w samym mieście 9l a było 12-13l. Wiec jak widać zakup się zwróci dosyć szybko.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości