naprawa odmy golf II 1.3 NZ oraz silnik 1.4 grupy vag

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

parjas_mkII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 08, 2013 23:08

naprawa odmy golf II 1.3 NZ oraz silnik 1.4 grupy vag

Post autor: parjas_mkII » wt sty 28, 2014 19:40

witam. jestem tu nowy, więc proszę o zrozumienie :-) nie wiem czy w doby dział trafiłem :crazy: wiem że tematy takie już były ale nie do końca dopracowane :jezor:
u mnie wygląda to tak :) znaczy się moja teoria którą na dniach wprowadzę w życie gdyż w ciągu dwóch dni wywaliło mi dwa razy olej :/
1-kopółka w bloku silnika-siatka została rozwiercona na wylot aby był swobodny przepływ
2- wąż olejowy fi18 zamiast oryginalnego trójnika który mi zamarzł
3-odma
4-separazor który również rozwierciłem
5-wylot z pokrywy zaworów połączyłem z filtrem powietrza
Obrazek
jest jeszcze drugie wyjście z sytuacji :hmm: trzeba kupić podgrzewacz odmy na szrocie który był montowany w silnikach 1.4 16V w golf IV, audi A2, VW lupo oraz VW polo.
trzeba go wstawić między odmę a trójnik i podłączyć do instalacji stacyjki :) jeśli znajdę takie cudo to zamontuje i wrzucę fotki do wglądu :) a i te rozwiązania można zastosować w seacie Ibizie silnik 1.4 8V i innych z takim silnikiem :chytry:



luki963
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sty 29, 2014 12:19

naprawa odmy golf II 1.3 NZ oraz silnik 1.4 grupy vag

Post autor: luki963 » śr sty 29, 2014 12:43

wyczyscilem odme dolałem oleju ale samochód nie chce odpalic.
co robic prosze o pomoc



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

naprawa odmy golf II 1.3 NZ oraz silnik 1.4 grupy vag

Post autor: władek111 » śr sty 29, 2014 15:21

A przewodów jakiś nie rozłączyłeś?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

naprawa odmy golf II 1.3 NZ oraz silnik 1.4 grupy vag

Post autor: Paweł Marek » śr sty 29, 2014 15:29

Rozwiercając zapewniłes silnikowi tyle lewego powietrza że może nie odpalić, taki mi sie wydaje, po co to robiłeś? Tak można robić w silnikach gaźnikowych albo na wtrysku jednopunktowym które nie mają przepływomierza. Proponuję: zaciśnij - zatkaj odmę i spróbuj odpalić, jesli odpali to jest jak napisałem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

parjas_mkII
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 08, 2013 23:08

naprawa odmy golf II 1.3 NZ oraz silnik 1.4 grupy vag

Post autor: parjas_mkII » czw sty 30, 2014 09:55

zrobiłem tak jak napisałem, samochód pali, jeżdzi wszystko działa bez bez problemu... i żadnego lewego powietrza nie łapie bo by nawet nie zapalił takrze wszystko jest ok...
luki963 a co do twojego problem to napewno nie wina odmy gdyż samochód zapala nawet gdy jest odłączona (przynajmniej w moim samochodzie) trzeba tylko uszczelnić dolot powietrza żeby lewego nie łapał i wtedy zapali...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości