Gaśnie przy hamowaniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: Paweł Marek » pn gru 12, 2011 09:37

Pownien się wysunąc maksymalnie tuż po odpaleniu ale na krótko, zwykle kilka sekund i za to odpowiada zawór o ktorym piszesz, a zaraz potem powinien wrócić do pozycji srodkowej. Jesli się tak nie dzieje to musisz sprawdzić czy działa prostokątny elektrozawór z tyłu gaźnika i czy jego węzyki sa podpiete i szczelne - rysunków z wezykami jest dużo na forum. Ewentualnie membrany w siłowniku sa uszkodzone . Pierwsze co się dowiedz to to czy siłownik 3-położeniowy utrzymuje się w pozycji środkowej bo to jego wstepne działanie z całkowitym wysunięciem nie jest konieczne - zastapisz je wciskając lekko gaz po odpaleniu, ale już po kilku s powinien palić bez gazu. Jesli jest całkowiecie wciągmnięty to to co napisałem czyli kwadratowy zawór lub jego wezyki. Jeśli zachowuje pozycję środkową to układ ssania jest uwalony, lub jakaś inna usterka o czym dużo napisano, typu lewe powietrze, uszkodzony siłownik pull down, itd.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

lokacz2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob gru 11, 2010 17:08

Re: Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: lokacz2 » pn gru 12, 2011 12:24

serafin74 pisze: a po jakims czasie wszedł mi na wysokie obroty i tak trzyma i niechce odpuscic a obroty były dobre
Pierwsze: masz obrotomierz? jak wysokie są te obroty? sprawdź czy w tym momencie masz wysunięty na maxa siłownik 3-położeniowy i napisz.
serafin74 pisze: ma tez jakis filtr czy jak to sie nazywa ze w jedna strone mozna dmuchnac przez to a w ciagnac powietrza nie mozna.Jeszcze nie wiem jak to sie wszystko nazywa
- zawór jednokierunkowy
serafin74 pisze:jak sie przyglądałem to jak silnik chodzi to z siłownikiem sie nic nie dzieje ani sie nie chowa ani sie nie wysuwa wiec nie wiem jak on ma wogóle działac
2
Pozycja 1 schowany - hamowanie silnikiem, w momencie gdy masz obroty powyżej 1200/min (teoretycznie), zamyka dopływ paliwa, sterowane przez elektrozawór z tyłu gaźnika.
Pozycja 2 środek - wolne obroty - siłownik podpiera śrubkę - tu regulujesz wolne obroty kluczem 13 z tyłu siłownika (wysunięcie trzpienia), wysuń go bardziej, a obroty wzrosną
Pozycja 3 wysunięty na maxa - obroty na 3000/min w czasie rozgrzewania silnika, sterowane przez zawór termiczno czasowy.
Jeśli masz za niskie obroty to podkręć je sobie śrubą 13 z tyłu s3p, najlepiej mieć obrotomierz do tego, a później na regulacje CO. Na zapalonym sprawdź też czy po dodaniu gazu chowa się s3p, jeśli tak to hamowanie silnikiem masz sprawne (da się bez tego żyć).



saw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt gru 13, 2011 15:26

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: saw » wt gru 13, 2011 15:54

Witam, mam golfa 1.6 i też mam problem tego typu. z tym że kiedy mi zgaśnie na skrzyżowaniu i mam go ponownie uruchomić muszę mieć już bieg i dodawać dużo gazu bo inaczej nie ruszę :-( dodam jeszcze że akumulator jest nowy. Pod maską koła gaźnika jak samochód chodzi na luzie i porusza się jakimiś kablami czasem gaśnie a chyba nie powinien. Jestem kierowcą od niedawna i nie bardzo się na tym znam a mechanik do którego jeżdżę jest bezradny. może tu mi coś zaradzicie



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: marcin7x5 » śr gru 14, 2011 10:46

Skoro gasnie jak poruszasz kabekami to na poczatek do sprawdzenia wszytkie wtyczki i złaczki elektryczne.



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: serafin74 » śr gru 14, 2011 19:42

Paweł Marek pisze:Pownien się wysunąc maksymalnie tuż po odpaleniu ale na krótko, zwykle kilka sekund i za to odpowiada zawór o ktorym piszesz, a zaraz potem powinien wrócić do pozycji srodkowej. Jesli się tak nie dzieje to musisz sprawdzić czy działa prostokątny elektrozawór z tyłu gaźnika i czy jego węzyki sa podpiete i szczelne - rysunków z wezykami jest dużo na forum. Ewentualnie membrany w siłowniku sa uszkodzone . Pierwsze co się dowiedz to to czy siłownik 3-położeniowy utrzymuje się w pozycji środkowej bo to jego wstepne działanie z całkowitym wysunięciem nie jest konieczne - zastapisz je wciskając lekko gaz po odpaleniu, ale już po kilku s powinien palić bez gazu. Jesli jest całkowiecie wciągmnięty to to co napisałem czyli kwadratowy zawór lub jego wezyki. Jeśli zachowuje pozycję środkową to układ ssania jest uwalony, lub jakaś inna usterka o czym dużo napisano, typu lewe powietrze, uszkodzony siłownik pull down, itd.
Zawór termicznoczasowy mam uwalony wiec raczej on nie działa.Zawór prostokątny czyli elektrozawór działa bo na właczonym zapłonie przepływa powietrze przez niego a jak wyłacze zapołon to nie przepływa i wezyki wymienione na nowe.No własnie sie zastanawiam ze w 3 połozeniowym moze byc walnieta membrana ale jak podłączyłem wezyki i zassałem to 3 położeniowy wciągło i tak trzymało wiec chyba jest dobry.No własnie 3 położeniowy nie jest całkiem wciągnięty.Lewego powietrza nie mam bo sprawdzałem dezydorantem a pull down kupiłem nowy
Ostatnio zmieniony śr gru 14, 2011 19:57 przez serafin74, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: serafin74 » śr gru 14, 2011 19:52

lokacz2 pisze:
serafin74 pisze: a po jakims czasie wszedł mi na wysokie obroty i tak trzyma i niechce odpuscic a obroty były dobre
Pierwsze: masz obrotomierz? jak wysokie są te obroty? sprawdź czy w tym momencie masz wysunięty na maxa siłownik 3-położeniowy i napisz.
serafin74 pisze: ma tez jakis filtr czy jak to sie nazywa ze w jedna strone mozna dmuchnac przez to a w ciagnac powietrza nie mozna.Jeszcze nie wiem jak to sie wszystko nazywa
- zawór jednokierunkowy
serafin74 pisze:jak sie przyglądałem to jak silnik chodzi to z siłownikiem sie nic nie dzieje ani sie nie chowa ani sie nie wysuwa wiec nie wiem jak on ma wogóle działac
2
Pozycja 1 schowany - hamowanie silnikiem, w momencie gdy masz obroty powyżej 1200/min (teoretycznie), zamyka dopływ paliwa, sterowane przez elektrozawór z tyłu gaźnika.
Pozycja 2 środek - wolne obroty - siłownik podpiera śrubkę - tu regulujesz wolne obroty kluczem 13 z tyłu siłownika (wysunięcie trzpienia), wysuń go bardziej, a obroty wzrosną
Pozycja 3 wysunięty na maxa - obroty na 3000/min w czasie rozgrzewania silnika, sterowane przez zawór termiczno czasowy.
Jeśli masz za niskie obroty to podkręć je sobie śrubą 13 z tyłu s3p, najlepiej mieć obrotomierz do tego, a później na regulacje CO. Na zapalonym sprawdź też czy po dodaniu gazu chowa się s3p, jeśli tak to hamowanie silnikiem masz sprawne (da się bez tego żyć).
Nie mam obrotomierza wiec nie moge powiedziec dokładnie jakie te obroty sa.3 połozeniowy jak odpalam silnik to wysuniety na max ale po czasie jak sie silnik troche rozgrzeje to sie troche chowa.Zawór ten kwadratowy mam dobry bo sprawdzałem go i jak zapłon właczony to przez niego przepływa powietrze a jak wyłaczony to nie przepływa wiec jest dobry.Jak regulowałem wolne obroty i powiem ze za bardzo rezultatów nie dało mi.Podniosło mi obroty jak od 3 połozeniowego z trójnika odłaczyłem wezyk i jak regulowałem to ustawiłem obroty ale jak spowrotem podłaczyłem do 3 połozeniowego to jak sie wtyczke od niego wyciagnie to powinno mi gasnac auto a nie gasło.Pisałem juz o tym we wczesniejszych postach.Zawór termiczno czasowy chyba mam uwalony ale pisali mi ze bez niego mozna sie obejsc i trzeba zaslepic od niego wezyki. A co do CO to nie bardzo on reaguje bo jak czytałem po wykreceniu tej sróbki od CO silnik powinien zgasnac a mi nie gasnie


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Wiesuaf
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 74
Rejestracja: pn wrz 20, 2010 12:11

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: Wiesuaf » pt lis 29, 2013 22:00

Wiem że odgrzebuje temat Ale szukam pilnej pomocy. Mój 2ee pn nagle zaczął gasnac przy hamowaniu lub wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy. Wygląda to jakby zgasł poniżej iluś obrotów. Na gazie dodatkowo nie wkreca się na zbytnio wysokie obroty + to co opisałem wyżej. Wykluczam gaźnik bo gaz go omija.

Help!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości