tylko wolne obroty, gaśnie jak się doda gazu 1.3

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

tylko wolne obroty, gaśnie jak się doda gazu 1.3

Post autor: c-master » pt sie 23, 2013 21:39

Witam.
Jestem teraz poza stałym dostępem do netu i nie mogę sprawdzić czy "już było,uzyj opcji szukaj".
otóż strzelił Lpg i auto straciło możliwość jazdy na obu paliwach
. Są tylko wolne obroty. Jak się dotknie pedał gazu to wkręci się na dwie sekundy i zdycha i to samo od nowa. tak jest na Lpg.
Na benzynę nie działa na wolnych obrotach , trzeba dodawac gazu żeby pracowal. ale jak pracuje to strasznie nierówno i widać że go zalewa bo pluje benzyna i kopci na czarno.
Czego się czepić bo droga do domu to 400 km...?
1.3 NZ czyli na wtrysku.
dolot sprawdzony i szczelny. Na wolnych na lpg pracuje jak pszczółka czyli tak jak przed strzałem.


było już ich trochę ....
Obrazek

andrzej85.g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lut 19, 2013 00:04
Lokalizacja: ZKO XXXX

Re: tylko wolne obroty, gaśnie jak się doda gazu 1.3

Post autor: andrzej85.g » pt sie 23, 2013 22:10

sprawa jest prosta. pogielo przeplywke ktora znajduje sie na filtrze powietrza.odlacz od niej wtycznke i odpal auto.powinno chodzic rowno ale przy dodawaniu gazu bedzie gasl.to bedzie pewnosc ze to przeplywka.wtedy zostaje wymiana lub naprawa jesli nie bedzie mocno pogieta.ona musi pracowac bardzo lekko i to ona steruje dawka paliwa propocjonalnie do ilosci zassanego przez silnik powietrza jesli chodzi o lpg to mozliwe ze jest przycieta przeplywka i nie dostaje powietrza na tyle zeby zassac gaz i wkrecic sie na obroty.to jest moja opinia bo juz to przerabialem ale niech sie inni wypowiedza :bigok:



Awatar użytkownika
OsteR9019
Forum Master
Forum Master
Posty: 1072
Rejestracja: czw gru 02, 2010 17:02
Lokalizacja: Toruń

tylko wolne obroty, gaśnie jak się doda gazu 1.3

Post autor: OsteR9019 » pt sie 23, 2013 23:40

Jak strzelił to przepływomierz musiał dostać. Bez tego nie pojedziesz a naprawa może być bardzo trudna lub niemożliwa. Jeśli się da ją ruszyć to ustaw w połowie i hamuj lewą nogą. Mi się kiedyś blokowała i tak dojechałem do domu ale nie 400km tylko 4.


Cały mój kraj >> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=519472" onclick="window.open(this.href);return false;

andrzej85.g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lut 19, 2013 00:04
Lokalizacja: ZKO XXXX

tylko wolne obroty, gaśnie jak się doda gazu 1.3

Post autor: andrzej85.g » pt sie 23, 2013 23:49

jeszcze jest jedno wyjscie. otworzyc na maksa i leciec do domu na gazie.



Awatar użytkownika
c-master
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: pn sty 11, 2010 17:30
Lokalizacja: Lublin / Jabłonna

tylko wolne obroty, gaśnie jak się doda gazu 1.3

Post autor: c-master » ndz wrz 01, 2013 22:54

hej

Okazało się że rozerwało spód przepływomierza i dostawał go za dużo - wypadła dolna część - wsadziłem ją z powrotem , uszczelniono silikonem, obstukano młoteczkiem obudowę (podociskało jej brzegi) i chodzi jak dawniej.

Dzięki za pomoc zainteresowanym.

:pub:

/temat zamknięty/


było już ich trochę ....
Obrazek

marko125-90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 260
Rejestracja: czw lip 09, 2009 12:58
Lokalizacja: Jarosław

tylko wolne obroty, gaśnie jak się doda gazu 1.3

Post autor: marko125-90 » pn wrz 02, 2013 11:25

Załóż klapę za przepływką. Mi już ta klapa w starym silniku pare razy uratowała tyłek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości