Nie działą wskazówka temperatury golf mk2 1.8

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mrozkinson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 14:17

Nie działą wskazówka temperatury golf mk2 1.8

Post autor: mrozkinson » ndz sie 25, 2013 14:33

Witam.

Mam golfa mk2 1.8 benzyna. Wskazówka temperatury cały czas jest w spoczynku. Jak naprawić ten problem, sprawdzić przyczynę? Mam dwa czujniki niebieski i czerwony. Wiem, iż może być to czujnik bądź problem z instalacją. Proszę o waszą pomoc wszelkie pomysły i sugestie.



ryland_com
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: wt maja 10, 2011 13:29
Lokalizacja: Wrocław

Nie działą wskazówka temperatury golf mk2 1.8

Post autor: ryland_com » pn sie 26, 2013 19:12

Witam!
Jeżeli silnik 1.8 RP, to ani czerwony, ani niebieski czujnik nie odpowiada, za wskazania temperatury na desce. Odpowiada za to czujnik czarny. Znajduje się on od spodu w króćcu wody. Króciec jest z przodu na bloku silnika. Żeby sprawdzić, czy jest uszkodzony czujnik, trzeba zdjąć z niego wtyczkę i zewrzeć przewodem piny we wtyczce. Jednocześnie obserwować, czy wskazówka na desce się podnosi. Ostrożnie, nie zwierać zbyt długo, żeby wskazówka nie spadła. Najlepiej robić to w dwie osoby. Jak wskazówka się podnosi, to jest uszkodzony czujnik. Jak wskazówka się nie podnosi, to najprawdopodobniej problem z masą na wtyczce.
Pozdrawiam



mrozkinson
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 14:17

Nie działą wskazówka temperatury golf mk2 1.8

Post autor: mrozkinson » pn sie 26, 2013 21:05

Dzieki za pomoc.Wczoraj jeszcze pogrzebałem i udało mi się to zrobić. \walnięty jest czarmy czujnik na to wychodzi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości