dziwnie działający silnik na benzynie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dawidputin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt lip 19, 2013 12:06

dziwnie działający silnik na benzynie

Post autor: dawidputin » pt lip 19, 2013 12:27

Witam wszystkich kolegów przepraszam że poruszam pewnie ten sam temat ale jestem w potrzasku a muszę mieć samochód do dojeżdżania do pracy i totalnie nie mogę znaleźć pomocnych postów na forum .Do rzeczy :
mam Golfika II rocznik 1989 silnik 1,6 benzyna lpg
problem polega na tym , że na lpg jest ok , ale na benzynie długo odpala jak już zaskoczy to nie trzyma obrotów i gaśnie, podczas jazdy na benzynie jak trzymam nogę na gazie to jedzie , ale jak puszczę nogę z gazu to szarpie i jak wcisnę sprzęgło to zgaśnie całkowicie. Nadmieniam , iż niedawno wymieniłem pompkę mechaniczną paliwa i było wszystko ok jeździłem ok godziny na benzynie testowałem go na wszelkie sposoby i było super. Minęło kilka dni i już na benzynie nie chce chodzić , dzieje się tak jak napisałem wcześniej . Proszę o wyrozumiałość , nie mam w okolicy mechanika godnego polecenia i większość muszę robić sam . Za udzieloną pomoc serdecznie dziękuję i pozdrawiam



dawidputin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt lip 19, 2013 12:06

dziwnie działający silnik na benzynie

Post autor: dawidputin » pt lip 19, 2013 19:34

i jak koledzy pomoże ktoś



andrzej85.g
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: wt lut 19, 2013 00:04
Lokalizacja: ZKO XXXX

dziwnie działający silnik na benzynie

Post autor: andrzej85.g » pt lip 19, 2013 21:33

proponuje sprawdzic zasilanie paliwem.moze filtr paliwa jest zanieczyszczony i pompa siada.moze ma braki w dostawie paliwa



dawidputin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt lip 19, 2013 12:06

dziwnie działający silnik na benzynie

Post autor: dawidputin » ndz lip 28, 2013 15:26

Witam sprawdziłem jak kolega kazał filtr paliwa i okazało się że ja mam tylko filtr w komorze silnika pod samochodem nic nie ma . Filtr w komorze silnika jest nowy tylko że zauważyłem że podczas trzymania silnika na wysokich obrotach w tym filtrze praktycznie nie ma paliwa a jak spuszczę na wolne obroty to paliwa w nim jest ledwo ledwo , silnik chodzi lecz po chwili zgaśnie . dmuchałem w wąż doprowadzający benzynę z baku i jest wszystko drożne . Co radzicie koledzy może dysza wolnych obrotów . Pompka jest nowa założona i chodzi dobrze . Z góry dziekuję za pomoc pozdrawiam



dawidputin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt lip 19, 2013 12:06

dziwnie działający silnik na benzynie

Post autor: dawidputin » wt lip 30, 2013 00:58

koledzy pomóżcie mi już się pomysły skończyły



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

dziwnie działający silnik na benzynie

Post autor: Paweł Marek » wt lip 30, 2013 11:22

dawidputin pisze:totalnie nie mogę znaleźć pomocnych postów na forum
kolego nieładnie kiedy ktoś wchodzi na forum z tego typu tekstami, niby grzecznie ładnie piszesz , ale gdybyś faktycznie troszkę poszukał to już byś dawno wiedział że MK2 1.6 miały 2 rodzaje gaźników, Pierburg 2E2 (silnik RF lub EZ) i 2EE (silnik PN), mają one różne charakterystyczne awarie, wszystko opisano na forum. I zadawałbyś bardziej ukierunkowane pytania bo tak to trzeba by setny raz wymieniać wszystkie możliwości. Pod tymi hasłami czyli kod silnika i kod gaźnika szukaj z okienka goglowskiego na dole strony
Jeśli masz 2E2 - pierwsza podejrzana jest membrana zaworu wzbogacania mieszanki lub lewe powietrze w podstawce czy podciśnieniach, o 2EE nie pisze nie znam się za bardzo ale jest olbrzymi temat na forum o problemach z tym gaźnikiem (silnik PN)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

dawidputin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt lip 19, 2013 12:06

dziwnie działający silnik na benzynie

Post autor: dawidputin » wt lip 30, 2013 14:20

ok dziękuję za pomoc odstawiam auto do mechanika może pomoże pozdrawiam. Jak naprawi dam znać co było dla informacji i dla innych forumowiczów pozdrawiam



hotjung
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: czw sie 01, 2013 21:59

dziwnie działający silnik na benzynie

Post autor: hotjung » czw sie 01, 2013 23:24

Mialem cos takiego. Mam golfika 1.6 palil ciezkp chodzil na trzy gary na lekko wcisnietym gazie i nie przepalal mieszanki(czuc bylo benzyne. Mechanicy chcieli mi gaznik zmieniac silnik remontowac itd a okazalo sie ze to czujni temperatury jeden z dwoch ni kroccu od chlodnicy
Zamien kolego kable na tych czujnikacg. Jeden pokazuje ci temp na liczniku a drugi steruje komputerem a ten sterje mieszanka paliwa



dawidputin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: pt lip 19, 2013 12:06

dziwnie działający silnik na benzynie

Post autor: dawidputin » pn sie 05, 2013 10:25

Ciekawa sugestia kolego spróbuję i dam znać pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości