golf II 1.6 Benzyna falujące obroty

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Przemowil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:59
Lokalizacja: Lubatówka (woj. podkarpackie)
Kontakt:

golf II 1.6 Benzyna falujące obroty

Post autor: Przemowil » pn maja 13, 2013 19:49

Witam, wiem że mnóstwo tego na forum i w sieci, ale w zasadzie po godzinnym szukaniu niczego nie znalazłem co bym chciał, dlatego proszę o pomoc w nowym temacie. Znajomy podrzucił mi golfika ażebym pomógł mu doprowadzić go do ładu, a w sumie mam znikome doświadczenie w gaźnikowcach. Jest to silnik 1.6 sama benzynka zasilony gaźnikiem nieszczęsnym Pierburgiem 2EE, jest to drugi gaźnik wrzucony do tego samochodu, z pół roku na nim jeździ, a kupiony był na szrocie. Generalnie chodzi o to że odpala super, ale gdy pochodzi kilka sekund na wolnych obrotach "w miarę" równo, później zaczyna strasznie falować, ale nie z identyczną częstotliwością, lecz jak mu wyjdzie. Momentami dochodzi do tego że praktycznie gaśnie, lub zgaśnie całkowicie. Zauwarzyłem że nastawnik przepustnicy dolnej ten pręcik co z niego wychodzi to się wsuwa to wysuwa naciskając na dźwignię przepustnicy, momentami bardzo chaotycznie, gdy przytrzymałem przepustnicę w jednym położeniu chodził równo, a pręcik z nastawnika dalej zachowywał się po swojemu, dlatego stwierdziłem że chyba w nim leży wina. Podstawa gaźnika wygląda na nie najgorszą, nie poszarpana, nie pęknięta, może jakaś wygnieciona? nie wiem, zauważyłem że marki "topran" , przewody podciśnieniowe wyglądają na ok, nie nówki, ale powinny być ok, nie przetarte, nie pęknięte. Podpinałem je zgodnie ze schematem z sieci. Gdy odpiąłem wielozłącze elektryczne od nastawnika silnik pracował bez przerwy na bardzo wysokich obrotach no i idealnie równo. Wówczas to ramie z nastawnika tak się wysunęło że wykręcało silnik na te obroty. A i jeszcze jedno spostrzeżenie, mam go wglądu stary nastawnik ze starym gaźnikiem, tam zauważyłem że to ramie nastawnika chodzi luźno, bez trudu można nim poruszać, a w tym co jest założony aktualnie w silniku to ramie chodzi ciężko, ciężko jest je wcisnąć do wewnątrz.

Proszę wszystkich którzy poświęcili te kilka minut na przeczytanie wiadomości o porady, bd szalenie wdzięczny ;) Pozdrawiam!



Przemowil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:59
Lokalizacja: Lubatówka (woj. podkarpackie)
Kontakt:

golf II 1.6 Benzyna falujące obroty

Post autor: Przemowil » pn maja 13, 2013 21:58

Dodam jeszcze, że ogólnie jak on chodzi na wolnych obrotach to jest to dźwięk równo chodzącego silnika zmieszany z takim pyrkaniem, jakby pluciem z wydechu, i po kilku minutach testowania zauważyłem pod wydechem na podłodze duże krople wody z jakby olejem bądź czarną inną substancją w niej, sadza czy coś. Byłem go śmignąć teraz kawałek to zaobserwowałem że jak się dogrzeje silnik to wzrastają obroty do tego stopnia że puścisz nogę z gazu a on sobie nadal jedzie, ok 2000 do 3000 tyś ma na pewno wówczas, dokładnie nie jestem w stanie stwierdzić bo brak obrotka ;P



oberiba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt cze 11, 2013 20:31

Re: golf II 1.6 Benzyna falujące obroty

Post autor: oberiba » wt cze 11, 2013 20:51

Witam mam to samo co Ty :/ nie umiem sobie poradzić szukam i szukam nigdzie nie ma odpowiedzi ;/ proszę o pomoc



Awatar użytkownika
tom33k
...
...
Posty: 1407
Rejestracja: pn lip 26, 2010 15:55
Lokalizacja: Stare Pole/Malbork

golf II 1.6 Benzyna falujące obroty

Post autor: tom33k » śr cze 12, 2013 00:19

Winny prawdopodobnie gaźnik Pierburg 2EE jest bardzo kłopotliwym gaźnikiem. Jeżeli chcesz jeździć spokojnie to albo kupić po regeneracji albo zmiana na inny gaźnik lub monowtrysk. Uważam że kupowanie 2EE ze szrotu jest bez sensu ,ponieważ prawdopodobnie będzie w słabym stanie.



Awatar użytkownika
czarnyjakmurzyn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 57
Rejestracja: pt lut 19, 2010 13:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

golf II 1.6 Benzyna falujące obroty

Post autor: czarnyjakmurzyn » śr cze 12, 2013 08:52

Ja miałem podobną sytuację do czasu wywalenia Pierburga. Na szrocie bym nie brał, regenerowanego raczej też, bo Pierburg to jednak Pierburg... Najtaniej wyjdzie chyba wrzucić Jikov Lekr 28-30, ja mam u siebie i jest ok, ewentualnie Webera. A jak nie to wywalić gaźnik i dać wtrysk jednopunktowy, ale jeśli auto nie jest Twoje, to zaproponuj koledze zamianę 2EE na Jikov/Weber i będzie zadowolony.


MK2, 1.6 PN ---> 1.8 RP, gwint, ATS, wesem: viewtopic.php?f=87&t=532340" onclick="window.open(this.href);return false;

.Gandal.2013
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lut 16, 2013 22:29

golf II 1.6 Benzyna falujące obroty

Post autor: .Gandal.2013 » wt cze 18, 2013 13:48

Witam , jak byś nadal szukał takiego gaźnika to daj znać . posiadam taka sztukę na nowych podzespołach .Oddam nie drogo , po cenach kosztów regeneracji . Oczywiście w pełni sprawny i sprawdzony



Awatar użytkownika
BolekLodz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 429
Rejestracja: ndz sty 20, 2013 15:16
Lokalizacja: Łódź

golf II 1.6 Benzyna falujące obroty

Post autor: BolekLodz » wt cze 18, 2013 17:23

Odepnij wtyczkę od silniczka przesłony ssania - jeśli pomoże, to pewnie w nim tkwi problem. Znajduje się on po lewej stronie gaźnika, wtyczka 2 pinowa, jeden przewód czarny, drugi nie pamiętam.


Jeśli się pomyliłem, to kulturalnie zwróć mi uwagę. Wiem, że nie jestem nieomylny.
Niedrogi warsztat Łódź - pisz PW :) :)

Przemowil
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: czw cze 24, 2010 20:59
Lokalizacja: Lubatówka (woj. podkarpackie)
Kontakt:

golf II 1.6 Benzyna falujące obroty

Post autor: Przemowil » czw gru 19, 2013 17:21

Przepraszam że dopiero teraz ale po prostu z tamtym się uporałem a zapomniałem na śmierć o forum, dostałem sztukę tego samego gaźnika niby "pewnego" , założyłem no i niby do tej pory pracuje jako tako, nie ma rewelacji, ale da się jeździć, silnik trzyma w miarę obroty może troszkę faluje, ale nie gaśnie, co najważniejsze, znajomy dał sobie spokój po prostu się przyzwyczaił, pozdrawiam !:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości