1.3 NZ gaśnie przy wyższych obrotach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

1.3 NZ gaśnie przy wyższych obrotach

Post autor: VwAudiManiak » wt maja 21, 2013 22:53

Witam wszystkich. Mam dość duży problem z Moim golfikiem 1.3 NZ z LPG. Otóż zaczęło się od tego że gdy stałem na światłach w mieście, i ruszyłem, nagle szarpnął i zgasł. Próbowałem zapalić, zapalił dopiero po dłuższym kręceniu może za 5 razem. Na wolnych obrotach chodził bardzo dobrze, zarówno na benzynie jak i gazie, ale problem pojawił się podczas dodawania gazu. Samochód nie chciał się wkręcać na wyższe obroty i gasł. Nie można było swobodnie ruszyć.Podejrzenia padły na przepływomierz powietrza. Wymieniłem, ale to niestety nic nie pomogło. Kolejne podejrzenia padły na czujnik halla w aparacie zapłonowym ponieważ wygląda to tak jakby odcinało mu iskre. Niestety, wymiana czujnika na nowy, nic nie pomogła. Wymieniłem również czujnik temperatury cieczy, odpowiedzialny za dawke paliwa, również bez skutku. Z miesiąc temu jak jeszcze nie miałem tych problemów, zmienione zostały kopułka, palec, świece oraz przewody. Iskra jest bardzo dobra. Dodam że gaśnięcie silnika przy wyższych obrotach występuje tylko na ciepłym silniku i to zarówno na benzynie jak i gazie. Na zimnym jest wszystko porządku, ładnie się wkręca na obroty, pali od przysłowiowego strzała. Problem jest tylko i wyłącznie na ciepłym silniku. Dodam że zapłon ustawiany za pomocą lampy więc jest ok. Czym ten problem może być spowodowany? Miał ktoś może podobny przypadek? Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.



Jędrzej
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pt mar 11, 2011 21:49

Re: 1.3 NZ gaśnie przy wyższych obrotach

Post autor: Jędrzej » śr maja 22, 2013 08:49

Sprawdź czy cewa się nie "przegrzewa". Kiedyś u mnie był taki problem i po wymianie cewki wróciło do normy.



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.3 NZ gaśnie przy wyższych obrotach

Post autor: VwAudiManiak » czw maja 23, 2013 21:23

Jędrzej pisze:Sprawdź czy cewa się nie "przegrzewa". Kiedyś u mnie był taki problem i po wymianie cewki wróciło do normy.
Cewke sprawdziłem, nie przegrzewa się, wygląda na sprawną. Od wczoraj pojawił się też kolejny mały problem...Zaczął gorzej palić na zimnym silniku;/ Czasami wogóle nie chce odpalić. Jak mu trochę przyśpiesze zapłon to zapali. Co to może być? dodam że zapłon ustawiony na znaki za pomocą lampy. A jeśli chodzi o ten objaw który opisałem wyżej, czy to może być wina padniętej sondy lambda? Dzisiaj sprawdzałem miernikiem, i napięcie było w granicach 0.01-0.05v..a chyba tak nie powinno być? proszę o pomoc bo normalnie Mi już ręce opadają...



Awatar użytkownika
vwkoro
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: ndz lut 20, 2011 11:16
Lokalizacja: Słupsk

1.3 NZ gaśnie przy wyższych obrotach

Post autor: vwkoro » czw maja 23, 2013 21:48

Witam miałem też 1,3 Nz i taki sam problem wszystko wymieniałem co miało związek z iskrą i paliwem nic nie pomagało . Okazało się że właśnie sonda lambda , na szrocie kupiłem używkę za 50 zł i śmigał jak nowy . wymień sondę powinno pomóc .


To nie silnik warczy to mruczy historia

VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.3 NZ gaśnie przy wyższych obrotach

Post autor: VwAudiManiak » pt maja 24, 2013 23:01

vwkoro pisze:Witam miałem też 1,3 Nz i taki sam problem wszystko wymieniałem co miało związek z iskrą i paliwem nic nie pomagało . Okazało się że właśnie sonda lambda , na szrocie kupiłem używkę za 50 zł i śmigał jak nowy . wymień sondę powinno pomóc .
Witam, problem rozwiązany. Dzisiaj założyłem inną cewkę na próbę, nową sonde lambda i problem znikł. Dziękuje za pomoc. Pozdrawiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości