Blok od PF'a i rozrzad

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

spiderekkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: śr lip 16, 2008 23:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Blok od PF'a i rozrzad

Post autor: spiderekkk » pn kwie 01, 2013 18:45

Witam Mam taki dylemat, a mianowicie jak przeglądałem wczoraj posty na forum to napotkałem trochę fotek silników PF i widnieje na nich z tyłu na bloku napis 1.8 a wydaje mi sie ( bo teraz nie mam jak za bardzo sprawdzić/pogoda) ze u mnie jest 1.9. czy jest to możliwe a jeżeli tak to czemu tak może być?

I druga sprawa to rozrząd który chce wymienić ale nie mam żadnych znaczków OT na kole wałka a obudowę mam metalowa wiec tam w ogóle po zdjęciu w ogóle nic nie ma i na dolnym kole to tak nie bardzo coś widać bo to kolo na wale co jest pasek do altka i pompy to takie stare już jest. i jak to mogę po ustawiać albo na jakie znaczki. bo patrzyłem na forum ale znalazłem takie opisy żeby na znak ot ustawiać a ja go w ogóle nigdzie nie mam


--==:spider:==--
viewtopic.php?f=87&t=498102" onclick="window.open(this.href);return false;

Alexandre
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 105
Rejestracja: pn lut 06, 2012 01:21
Lokalizacja: Olesno, woj. Opolskie

Blok od PF'a i rozrzad

Post autor: Alexandre » pn kwie 01, 2013 22:21

VWitam, Silnik PF to 1,8 benzyna
1,9 nie było w golfach II w ogóle. max 1,8 na benzynie lub 1,6 w dieslu
a pojemność masz też w dowodzie rejestracyjnym jak pogoda uniemożliwia zajrzenie pod maskę



spiderekkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: śr lip 16, 2008 23:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Blok od PF'a i rozrzad

Post autor: spiderekkk » pn kwie 01, 2013 22:34

no na papierach mam PF tak jak i na nakleje w bagarzniku wiem ze 1.9 nie bylo i sie zastanawiam nad tym co to za ustrojstwo, albo moze zjadlo kawalek tej 8 i wyglada jak 9 :D


--==:spider:==--
viewtopic.php?f=87&t=498102" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Blok od PF'a i rozrzad

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 01, 2013 22:34

spiderekkk, 1.8 pisze z tyłu na wszystkich blokach z mk2 o pojemności 1.6 i 1.8 - same bloki są te same.
Znaczek na kole wałka rozrządu na bank jest - oczyść jego krawędź, będzie kropka od zewnątrz i kreseczka od wewnątrz (oba się nie pokrywają kropka służy do zgrywania ze znakiem na pokrywie a kreska do zgrywania z powierzchnią głowicy - oznacza to to samo ustawienie). Tak samo z kołem pasowym i znak na nim zgrywasz z kropką na wałku pośrednim (ustawiasz bez dolnej osłony paska). Nie zniknęły znaki muszą być


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mariusz33
Forum Master
Forum Master
Posty: 1201
Rejestracja: śr gru 02, 2009 16:19
Lokalizacja: Borzychy

Blok od PF'a i rozrzad

Post autor: mariusz33 » wt kwie 02, 2013 11:19

Z ktorego roku masz auto.Ja w pierwszej dwojce 85,mialem 1.6 benzyne ale obok w dowodzie napisae model 1.9 czy cos wtym stylu .Bardzo nie pamietam 13 lat temu go mialem ze szwajcari.


Mariusz

spiderekkk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: śr lip 16, 2008 23:36
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Blok od PF'a i rozrzad

Post autor: spiderekkk » wt kwie 02, 2013 11:54

Paweł Marek, Koło na wałku mam takie. (niby z 1.6 wyciągnięte ale nr jest ten sam co mam w PF'ie) a te na kole pasowym i wałku pośrednim to sprawdzę jak będę przy aucie, bo na razie nie mam jak.
Obrazek
Obrazek
A co do bloku to wiem ze 1.6 i 1.8 są takie same ale zastanawia mnie to oznaczenie. mogło to z korodować i tak widać?
mariusz33 pisze:Z ktorego roku masz auto.Ja w pierwszej dwojce 85,mialem 1.6 benzyne ale obok w dowodzie napisae model 1.9 czy cos wtym stylu .Bardzo nie pamietam 13 lat temu go mialem ze szwajcari.
to jest 89 a w papierach było 1.8 ale to i tak było auto na swap'a bo ja w swoim mam 1.6 w dowodzie


--==:spider:==--
viewtopic.php?f=87&t=498102" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości