Jakie powinny być czujniki ciśnienia oleju?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafał12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 13, 2013 23:01

Jakie powinny być czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: rafał12 » czw lut 14, 2013 00:57

Witam, jestem tu świeżakiem więc proszę o przeniesienie tematu w razie gdybym umieścił go w złym dziale.
Silnik o symbolu NZ 1,3 KAT, 90 rok prod.
Swoją dwójkę kupiłem kilka dni temu i mam problem, gdyż po przekroczeniu pewnych obrotów włącza się sygnał dzwiękowy od ciśnienia oleju, "konewka" natomiast nie świeci się w ogóle, podejrzewam że cały licznik jest zepsuty bo i nie wskazuje mi poziomu paliwa ani temperatury wody ale o tym to później.
Mechanik mierzył ciśnienie oleju przyrządem i stwierdził, że jest ono w porządku.
Czujniki:
po lewej stronie ma kolor czarny i jest na nim symbol 68 919 081, 1,2-1,6- żółty kabelek,
po prawej stronie kolor brązowy i jest bez symbolu- kabelek niebieski.
Czy są to odpowiednie czujniki? Napiszcie jakie powinny mieć parametry, chciałbym je wymienić, od czegoś muszę zacząć dochodzenie.



rafał12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 13, 2013 23:01

Re: Jakie powinny być czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: rafał12 » czw lut 14, 2013 23:29

Dziś otrzymałem zakupiony licznik- zegary. Po zamontowaniu go wskaźnik paliwa działa poprawnie, wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej również działa poprawnie. Kontrolka od oleju mruga po odpaleniu silnika, jednocześnie włącza się brzęczyk sygnalizujący problem z ciśnieniem oleju. Jutro wymienę dwa czujniki ciśnienia oleju (brązowy i czarny, choć pewności że są one poprawnie dobrane nie mam), kupię takie same jak mam- kolorystycznie, może to coś zmieni.
Gdyby jakiś forumowy właściciel silnika "nz" zajrzał pod maskę i napisał jakie ma czujniki ciśnienia oleju byłbym bardzo wdzęczny.



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Jakie powinny być czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: władek111 » pt lut 15, 2013 09:12

U mnie od strony rozrządu jest czarny czujnik i do niego idzie żółty kabelek ten obok jest niebieski i do niego idzie niebiesko czarny kabelek. Dodam jeszcze że wszystko działa jak należy nic nie świeci i nie piszczy :D



rafał12
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr lut 13, 2013 23:01

Jakie powinny być czujniki ciśnienia oleju?

Post autor: rafał12 » pt lut 15, 2013 23:17

Dziś wymieniłem czujniki, kupiłem kolorystycznie takie same jak miałem wcześniej i jest już duża poprawa. Kontrolka- konewka zapala się przy odpalaniu i po chwili gaśnie, brzęczka nie słychać w ogóle. Wszystko byłoby ok, lecz zapala się ona jeszcze na jakiś ułamek sekundy i zaraz gaśnie podczas ściągania nogi z gazu. Nie wiem czy można to już tak zostawić czy lepiej wymienić ten brązowy na niebieski tak jak ma przedmówca? Jak myślicie?
Ten brązowy jest w przedziale 0,15- 0,45 bar, a czarny 1,20-1,60 bar.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości