ustawianie rozrzadu 1.6 PN

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Enzzie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 04, 2012 19:04

ustawianie rozrzadu 1.6 PN

Post autor: Enzzie » pt lut 08, 2013 19:48

witam mam pytanie. gdzie usawia sie znaki na kolach rozrzadu? bo na kole od walka rozrzadu jest strzalka z gory ale na reszcie nic nie ma lub nie widze togo... prosze o szybka pomoc bo auto stoi rozebrane. pisze z telefonu dlatego nie szukalem podobnych tematow sory.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

ustawianie rozrzadu 1.6 PN

Post autor: muszkatobiasz » pt lut 08, 2013 23:42

Z drugiej strony w skrzyni masz okienko okrągłe jest tam zaslepka plastikowa wykrecasz ją i szukasz znaku na kole zamachowym i ustawiasz na znak i na kole od aparatu masz tez znak ale on nieraz niepasuje najlepiej sciągnąć kopułke i zobaczyć jak stoji palec lub zrobić na kółu rozrządu swuj znak ale najpierw ustaw na znaki na kole zamachowym i na wałku rozrządu a potem zró znak na kole od aparatu!



Awatar użytkownika
Enzzie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 04, 2012 19:04

ustawianie rozrzadu 1.6 PN

Post autor: Enzzie » sob lut 09, 2013 08:49

na kole od zamachu mam kropeczke widze ja ale z czym mam ja zgrac? bo zadnego charaterystycznego punktu wokol nie widze..:)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ustawianie rozrzadu 1.6 PN

Post autor: Paweł Marek » sob lut 09, 2013 12:37

Enzzie, kropkę na kole wałka pośredniego zgrywa się z kreseczką na chwilowo założonym kole pasowym wału, a kropkę na kole rozrządu masz drugą od strony silnika, i ona ma być zgrana z górną powierzchnią głowicy - inaczej z górną krawędzią dolnej blaszanej osłony rozrządu. Używaj wyszukiwarki rozrząd ustawia się tak samo we wszystkich 1.6 z mk2, i 1.8, różnica jest tylko jedna: jeśli masz znak na pokrywie rozrządu to pasujesz do niego znak z koła rozrządu widoczny od strony zewnętrznej, jeśli nie masz tego znaku (brak go na pokrywach z wytłoczki blaszanej jak w Twoim silniku) to zgrywasz jak napisałem - obie metody to to samo ustawienie bo każde koło wałka rozrządu ma dwa znaki jeden z zewnątrz drugi od wewnątrz .


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Enzzie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 04, 2012 19:04

ustawianie rozrzadu 1.6 PN

Post autor: Enzzie » sob lut 09, 2013 13:27

dzieki za pomoc auto juz smiga bez najmniejszych problemow chociaz robilem to pierwszy raz poszlo calkiem sprawnie



Awatar użytkownika
Enzzie
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: wt gru 04, 2012 19:04

ustawianie rozrzadu 1.6 PN

Post autor: Enzzie » sob lut 09, 2013 17:50

witam jest maly problem jednak silnik chodzi rowno i bez problemow pali itp chodzi na benzynie i na gazie tak jak wczesniej ale zauwazylem ze duzo szybciej spala benzyne i gaz (podczas przelaczania) mozliwe zebym przestawil kolo od zaplonu i nadal chodzi ladnie? jesli tak to w ktora strone przesunac kolo ? lewo czy prawo?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ustawianie rozrzadu 1.6 PN

Post autor: Paweł Marek » wt lut 12, 2013 23:08

Możliwe sprawdzaj ponownie ale jest jeszcze kwestia ustawienia wyprzedzenia zapłonu lampa stroboskopową - to i to musi być dobrze ustawione


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości