Nie wkręca się na obroty 1.3 NZ

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

slawekk001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 09:29

Nie wkręca się na obroty 1.3 NZ

Post autor: slawekk001 » sob sty 12, 2013 14:33

Witam!

Mam dość poważny problem z moim MK2 1.3 NZ + LPG. Auto odpala bez problemu. Jeśli powoli dodaję gazu wkręca się normalnie na obroty ale w momencie gdy szybko wcisnę pedał gazu do spodu to silnik zamiast się wkręcać dławi się a nawet gaśnie. Nie ma znaczenia czy jest na benzynie czy na LPG. Proszę o pomoc ponieważ moje pomysły się już wyczerpały.

Pozdrawiam!



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Nie wkręca się na obroty 1.3 NZ

Post autor: VwAudiManiak » sob sty 12, 2013 22:19

slawekk001 pisze:Witam!

Mam dość poważny problem z moim MK2 1.3 NZ + LPG. Auto odpala bez problemu. Jeśli powoli dodaję gazu wkręca się normalnie na obroty ale w momencie gdy szybko wcisnę pedał gazu do spodu to silnik zamiast się wkręcać dławi się a nawet gaśnie. Nie ma znaczenia czy jest na benzynie czy na LPG. Proszę o pomoc ponieważ moje pomysły się już wyczerpały.

Pozdrawiam!
Witam kolego. A sprawdzałeś przepływomierz czy jest sprawny? miałem kiedyś podobny objaw jak Mi przepływomierz padł. Pozdro



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie wkręca się na obroty 1.3 NZ

Post autor: Paweł Marek » ndz sty 13, 2013 01:16

slawekk001, skoro na obu paliwach tak się dzieje to z osprzętu sprawdź tylko czy po jakimś strzale w dolot nie zablokowała się klapka w przepływce. Reszta czujników elektrycznych odpada, zostaje do sprawdzenia szczelność dolotu, ustawienie rozrządu i zapłonu, kable kopułka świece, kompresja silnika - czyli ogólne sprawy.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

slawekk001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 09:29

Nie wkręca się na obroty 1.3 NZ

Post autor: slawekk001 » śr sty 16, 2013 13:12

Witam ponownie!

Przepływomierz jest sprawny. Z tego co się orientuję to gdyby była to wina przepływki problemu by nie było na gazie.

Prawdopodobnie udało mi się odnaleźć przyczynę. Mam uszkodzony "siłownik podciśnieniowy" (nie wiem jak się to dokładnie nazywa) przy aparacie zapłonowym. Czy ktoś z forumowiczów wie może jaki jest numer katalogowy tej części?



Robson320
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: sob lis 17, 2012 22:42

Nie wkręca się na obroty 1.3 NZ

Post autor: Robson320 » śr sty 16, 2013 22:21

w tym temacie masz podany link do aukcji tam masz podany numer http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=494513" onclick="window.open(this.href);return false;



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Nie wkręca się na obroty 1.3 NZ

Post autor: władek111 » czw sty 17, 2013 08:08

To raczej nie wina tego przyspieszacza ja miałem go walniętego i nic się nie działo. Jak klapka na przepływomierzu się zablokuje to na bp i lpg będzie dostawał za mało powietrza i będzie lipa jak klapka lekko chodzi to sprawdź rozrząd



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie wkręca się na obroty 1.3 NZ

Post autor: Paweł Marek » czw sty 17, 2013 22:10

władek111 pisze:nic się nie działo
kolego jeśli nie odczułeś spadku mocy przynajmniej o 30 procent ma wyższych obrotach co z tego silniczka czyni kompletnego muła, to owszem można uznać że nic się nie działo.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

slawekk001
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 24, 2011 09:29

Nie wkręca się na obroty 1.3 NZ

Post autor: slawekk001 » pn lut 11, 2013 22:04

Witam!
Wznawiam temat ponieważ udało mi się zakupić sprawny aparat zapłonowy wraz ze szczelnym podciśnieniem. Zamontowałem nowy aparat i niestety problem z wkręcaniem się na obroty (przyśpieszeniem zapłonu) nie został rozwiązany. Nadal w momencie energicznego wciśnięcia gazu silnik się dławi.

Ręce opadają bo już nie wiem czym może być to spowodowane. Jednak może okaże się istotny fakt do którego doszedłem przy czyszczeniu przepustnicy. Mianowicie podciśnienie które "zasiala" podciśnienie w aparacie zapłonowym w przepustnicy nie było drożne a wszystkie podciśnienia w przepustnicy były drożne. Może to pomoże w rozwiązaniu mojego problemu.

Proszę o pomoc ponieważ powoli zastanawiam się czy warto dalej inwestować w mojego golfa.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Nie wkręca się na obroty 1.3 NZ

Post autor: Paweł Marek » wt lut 12, 2013 23:32

slawekk001, i co zrobiłeś, bo o ile wiem wyjście podciśnienia do aparatu ma zwężkę nie wiem jakiej średnicy ale niewielkiej, i czyści się włosiem jak dysze gaźnika. Poza tym czy działa czy nie to trzeba mieć lampę stroboskopową i ocenić czy zapłon się cofa na podwyższonych obrotach
Może to być przecież kwestia jeszcze ustawienia rozrządu, zapłonu, regulacji składu mieszanki na przepływomierzu, niewłaściwego ciśnienia paliwa z powodu zatkanego filtra zużytych pompa paliwa itp


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości