Leci olej

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kondziiuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie

Leci olej

Post autor: Kondziiuu » czw gru 13, 2012 11:11

Wiatm mam taki problem po przejechaniu sie autkiem golf II 1.3 na pełnym wtrysku po otworzeni maski zauwazylem slady oleju w okolicach łaczenia sie głowicy . Miał ktos moze taki przypadek? czy to moze byc wina simeringu na walku i moze leci az tam? Prosze o rade . z góry dzieki:)



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Leci olej

Post autor: kamikadzol15 » czw gru 13, 2012 12:07

Olej widać od strony rozrządu? Są 3 opcje którędy olej może lecieć:
-Uszczelka pokrywy zaworów
-Simering wałka rozrządu
-Uszczelka Głowicy
Sam osobiście walczę z tym tematem w swoim silniku, najprawdopodobniej leci albo z pod pokrywy albo przez simering wałka. Druga opcja jest bardzo prawdopodobna bo na samym walku widać wyślizgany ślad po miejscu w którym uszczelniacz ślizgał się po wałku. Temat jest dość wkurzający bo olej cieknie na tyle że mokry jest alternator i pompa od wspomagania.


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kondziiuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie

Leci olej

Post autor: Kondziiuu » czw gru 13, 2012 12:18

dokładnie tak samo mam alternator mokry mam i ubywa oleju nie wiadrami ale troszke ubywa:/ tak od strony rozrzadu z przodu:/ jest mokro . ide zaraz przyjrzec sie temu dokladnie . a jak by byla uszczelka pod glowica to by golfik mial ciezko palic? bo mi pali dobrze nie mam problemu z tym. Bylem w garazu przed chwilka i przyjzalem sie temu bardziej i faktycznie chyba leci z pod pokrywy zaworow poniewaz jest duzy zaciek od niej do samego alternatora wiec wymienie uszczelke zaworow zobaczymy czy to to :) dzieki kolego za pomoc jezeli zmienie uszczelke pod pokkrywa zaworow i bedzie dalej mokro wezme pod uwage dwa nastepne punkty ktore opisales dzieki :D moze u Ciebie rowniez jest uszczelka zaworow do wymiany :)



Awatar użytkownika
marcindriver
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: czw lip 01, 2010 22:38
Lokalizacja: RLA

Leci olej

Post autor: marcindriver » czw gru 13, 2012 13:18

Sprawdź przy okazji odmę czy nie jest zapchana masełkiem i zamarznięta :-). Być może jest niedrożna i tworzy się ciśnienie w silniku, a olej "szuka" sobie słabego punktu, przez to może lecieć z różnych uszczelniaczy lub uszczelek. Ja ten temat przerabiałem poprzedniej zimy. Przez odmę rozszczelniło mi cały silnik (PN), do wymiany poszedł uszczelniacz na wale korbowym, wałka rozrządu, uszczelka pod głowicą i pod pokrywą zaworów. Pozdrawiam :D


Obrazek
VW Golf MK II GTI --> viewtopic.php?f=87&t=417790

Awatar użytkownika
Kondziiuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie

Leci olej

Post autor: Kondziiuu » czw gru 13, 2012 13:21

dzieki dzieki kolgo:) zrobie jak radzisz:D wymieniłem uszczeleczke pod pokrywka i zobaczymy jak to bedzie:)



kamikadzol15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: ndz sty 01, 2012 23:26
Lokalizacja: Kutno / Łódź

Leci olej

Post autor: kamikadzol15 » pt gru 14, 2012 17:12

I jak kolego sprawy się u Ciebie mają? Ja właśnie jestem po akcji wymiany uszczelki pod pokrywką, dodatkowo przykleiłem ją na sylikon i jak na razie sucho :grin: . Na moje nieszczęście ukręciłem śrubę od pokrywy i musiałem bawić się w rozwiercanie :rozpacz:


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Kondziiuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: ndz lis 11, 2012 22:54
Lokalizacja: Mazowieckie

Leci olej

Post autor: Kondziiuu » pt gru 14, 2012 21:03

Ja takze wymienilem uszczeleczke pod pokrywka umylem silniczek i narazie nie widac nic :-) ja naszczescie nic nie ukrecilem ale mialem takie przypadki z innym moim autem typu ( honda) ale nie chce o tym mowic bo honda to nie samochod nie ma to jak vag:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości