Zmniejszenie dawki paliwa mk2 1,8 benzyna

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
lukasz2915
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob gru 04, 2010 18:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Zmniejszenie dawki paliwa mk2 1,8 benzyna

Post autor: lukasz2915 » pt gru 07, 2012 16:38

Witam. Mam pytanko! Wie ktoś może jak zmniejszyć dawkowanie paliwa w Mk2 z silnikiem 1,8 90ps. Czy jest to w ogóle możliwe? Bo przy zakupie gofra poprzedni właściciel powiedział mi że on ją zwiększył. Przez jakiś czas było wszystko ok, ale po pewnym czasie na zimnym silniku golf zaczął mi strasznie szarpać, zalewać świece już nie wspomne o tym że pali jak smok. Domyślam się że trzeba będzie go podłączyć pod kompa, ale czy wystarczy mi zwykły program Vag-com czy będzie mi potrzebny bardziej profesjonalny? Vagiem coś tam próbowałem działać ale nie mogę się połączyć z interfejsem, nie wiem co jest grane może kabelek jest gdzieś przerwany, już sam nie wiem!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zmniejszenie dawki paliwa mk2 1,8 benzyna

Post autor: Paweł Marek » pt gru 07, 2012 23:58

golfa II nie podłącza się do kompa. Póki co pomyśl jak można zadawać pytanie nie podając informacji czym jeździsz - czyli jaki silnik


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lukasz2915
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob gru 04, 2010 18:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Zmniejszenie dawki paliwa mk2 1,8 benzyna

Post autor: lukasz2915 » sob gru 08, 2012 17:38

A twoim zdaniem co jest napisane u góry! Mk2 1,8 90ps to chyba marka i silnik! I jeżeli się nie podłącz to ciekawe od czego mam wtyczki przy dzwigni zmiany biegów! Ale dzięki, bardzo mi pomogłeś!



Awatar użytkownika
krys94
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pt cze 08, 2012 20:17

Re: Zmniejszenie dawki paliwa mk2 1,8 benzyna

Post autor: krys94 » sob gru 08, 2012 20:59

lukasz2915 pisze:A twoim zdaniem co jest napisane u góry! Mk2 1,8 90ps to chyba marka i silnik! I jeżeli się nie podłącz to ciekawe od czego mam wtyczki przy dzwigni zmiany biegów! Ale dzięki, bardzo mi pomogłeś!
Spokojnie! Podaj oznaczenie silnika np:(RH, GU, GX, RP jest na bloku silnika musisz poszukac), bo 1.8 90Km nic nie mówi, wtedy będzie można Ci pomóc. Złącza masz nie do komputera ale do kodów błyskowych.



Awatar użytkownika
lukasz2915
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob gru 04, 2010 18:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Zmniejszenie dawki paliwa mk2 1,8 benzyna

Post autor: lukasz2915 » sob gru 08, 2012 21:12

Z tego co wiem złącza do kodów błyskowych są przy cewce zapłonowej. A oznaczenie silnika jutro poszukam. Niestety ale nie każdy z nas jest mechanikiem i nie siedzi 12h na dobe w warsztacie, więc nie muszę wiedzieć takich rzeczy, ale chyba po to jest te forum żeby zadawać takie pytania, ale z drugiej strony po co jak zostanie się zlinczowanym!! Dzięki krys94 za podpowiedz. pozdro!



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Zmniejszenie dawki paliwa mk2 1,8 benzyna

Post autor: Paweł Marek » ndz gru 09, 2012 15:53

lukasz2915, na niektóre najprostsze pytania znajduje się odpowiedź używając wyszukiwarki, takie postępowanie jest zalecone w regulaminie. Tam się też dowiesz jakie informacje potrzebne są w nowym temacie. Zdecydowana większość nowicjuszy wie już o tym zakładając pierwszy temat i podaje potrzebne dane. Nie bądź taki delikatny, jeśli to co napisałem było dla ciebie linczem, to dla porównania spróbuj sobie założyć w podobny sposób temat na np na forum elektrody. Jedyna odpowiedź jaką byś uzyskał to "zamykam temat pkt taki a taki regulaminu". Przychodzisz tu po pomoc, nie tylko żądaj , ale oferuj coś od siebie. Nie odpowiadaj na ten post, ciąg temat problemu technicznego zgodnie z zaleceniami albo będzie kosz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
lukasz2915
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob gru 04, 2010 18:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Zmniejszenie dawki paliwa mk2 1,8 benzyna

Post autor: lukasz2915 » ndz gru 09, 2012 22:43

Witam ponownie proszę mnie poprawić o ile się myle ale myślałem (w sumie jestem wręcz przekonany, zadajac pytanie retoryczne) ze jestem na forum VW a nie na elektrody prawda? Zadając powyższe pytanie oczywistością jest to że oczekiwałem najprostrzej odpowiedzi ponieważ forum zapewne nie słuzy tylko i wyłącznie do fascynacji do w/w marki aut ale również o dowiadywanie się jakiś informacji badź zadawaniu pytań na które nie zna się odpowiedzi bo jak doskonale wiemy nie każdy jest tak zajebisty zeby wiedział wszystko. Jeśli nie masz odpowiednio dobrego argumentu żeby podważyc moje zdanie to bardzo proszę po prostu sie nie udzielaj, bo nie założyłem tego tematu aby prowadzić tak zbędną konwersację tylko czemuś musiało to służyć ale widocznie nie każdy potrafi to zrozumieć. Jeśli jak to stwierdziłeś "bedzie kosz" prosze bardzo, zwisa mi to i powiewa a wręcz leje na to ciepłym moczem, ale przez to ze każdy z nas ma podobną pasje oczekiwałbym trochę kultury a nie chamstwa i egoizmu do granic mozliwości

Nie pozdrawiam.



Awatar użytkownika
kwadrat
Forum Master
Forum Master
Posty: 1479
Rejestracja: śr sty 17, 2007 19:36
Lokalizacja: SC CzęstochoVWa
Auto: 2x Golf
Silnik: 2x +

Zmniejszenie dawki paliwa mk2 1,8 benzyna

Post autor: kwadrat » wt gru 11, 2012 20:32

lukasz2915, kolego opanuj troszkę nerwy i język. Najpierw poszukaj troszkę na forum, bo chyba nie szukałeś skoro twierdzisz, że podłanczasz RPeka pod VAGa :jaja: nie wiem jak to jest możliwe, bo z tego co mówi moja wiedza RP ma możliwość podłączenia jedynie pod kody błyskowe. I według mnie dawki nie da się zmniejszyć, bo pracą wtrysku steruje komputer, no chyba że będziesz jakoś kombinował np. z czujnikiem temperatury, ale to jest raczej niezgodne z filozofią. I na ten temat niech się wypowiedzą mądrzejsze głowy niż moja


Mein grün GT(i) produziert in Wolfsburg
ObrazekObrazek
Golf II GTi 2.0 jest, Polo 9n 1.4 TDI było, Golf Plus II 2.0 TDI+ jest

Awatar użytkownika
lukasz2915
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: sob gru 04, 2010 18:20
Lokalizacja: Zielona Góra

Zmniejszenie dawki paliwa mk2 1,8 benzyna

Post autor: lukasz2915 » czw gru 13, 2012 15:34

Więc jednak można normalnie mi odpowiedzieć na to pytanie, ( nie można było tak od razu :smirk: ) Dzięki kwadrat.
Przyczyna tkwiła w sondzie lambda. Urwany był kabelek i lała na maksa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości