1.8 GX zapala odrazu z lpg

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

ma1kel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt maja 01, 2012 19:24
Lokalizacja: TSZ

1.8 GX zapala odrazu z lpg

Post autor: ma1kel » ndz cze 03, 2012 13:13

Witam, oto odkryłem taki problem
Jak bym nie ustawił centralki od lpg to zawsze zapala z gazu nigdy z benzyny. Jak odłączyłem mase od elektrozaworu z przodu to samochud nie mógł odpalić. Podczas jazdy co jakiś czas słysze styłu dźwięk taki stukot od elektrozaworu w butli. Centralke posiadam Lovato DI 198

Nie wiem albo ktoś namotał z centralką, lub ktoś celowo tak ustawił bo pewnie zajechał pompe paliwa i wtryski kejetronic :(

Do pompy i wiązki kabli którędy można się dostać ?



Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

1.8 GX zapala odrazu z lpg

Post autor: prezesik25 » ndz cze 03, 2012 21:45

zapewne masz instalkę I-gen i centralkę Stag-2G. Wg mnie trzeba rozebrać centralkę i sprawdzić, czy nie ma przepalonej ścieżki lub tzw. "zimnych lutów". Ostatecznie wymiana samej centralki ( koszt max 50 zł ).


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.8 GX zapala odrazu z lpg

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 03, 2012 22:00

http://www.drypa.pl/produkt750_CENTRALK ... cznik.html" onclick="window.open(this.href);return false;
poczytaj i ustosunkuj się jakoś do tej instrukcji, szczególnie jak kontrolki się zachowują. Masz tam instrukcję resetu . Przede wszystkim na jakim wtrysku masz GX mechanicznym czy na digi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ma1kel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt maja 01, 2012 19:24
Lokalizacja: TSZ

1.8 GX zapala odrazu z lpg

Post autor: ma1kel » pn cze 04, 2012 12:10

wtrysk ke jetronic. Jak zakupiłem auto to było tak, kontrolka czerwona , klikam raz jest pomaranczowa a po prawej stan lpg w butli. Po przegazowaniu powinna być zielona ale u mnie tego niebyło. Dopiero później zaprogramowałem próg obrotów i teraz pokazuje kontrolki jak w opise. Ale prawdopodobnie nie ważne jak ustawie kontrolki nonstop spala lpg


tylko jak przekręce kluczyk i włącze zapłon odrazu słychać stukot z zwielozaworu w butli, i odpala tylko na gazie, nie ważne jak centralka ustawiona, jeszcze ją zresetuje i zobacze co i jak ;)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.8 GX zapala odrazu z lpg

Post autor: Paweł Marek » pn cze 04, 2012 13:38

Nie zajmuj sie tym za długo kup zwykły przełącznik jak do gaźnika za 3 dychy ew. przekaźnik jesli odłączasz tylko pompę w baku - z tym że to prowadzi do szybkiej śmierci wtrysku mechanicznego a nie wiem czy umiesz podać szczegóły czy jest jakieś zabezpieczenie przed niesmarowaniem rozdzielacza paliwem.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ma1kel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt maja 01, 2012 19:24
Lokalizacja: TSZ

1.8 GX zapala odrazu z lpg

Post autor: ma1kel » pn cze 04, 2012 15:12

Ok poszukam jakiegos prostego przełącznika.
Czy są jakieś zabezpieczenia nie wiem, wiem tyle że pompki w baku również nie słychać, ale nie wiem przez co czy przez to że zdechła i ktoś sobie przerobił instalacje że pali dorazu z lpg, a może jakiś przekaźnik jest który blokuje prace pompki na pracy lpg

którędy najprościej dostać się do kostki w baku, i pompki? butle mam wzdłóż kanapy tylniej, pewnie będzie kłopot?



ma1kel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt maja 01, 2012 19:24
Lokalizacja: TSZ

Re: 1.8 GX zapala odrazu z lpg

Post autor: ma1kel » pn cze 04, 2012 16:55

nowe fakty:
Zrobiłem małe testy jeszcze. Odpiąłem całkowicie centralke, została tylko kostka na 6pinów, odziwo odpaliłem auto bez niej i pochodziło troche
Odpiąłem w butli jeden przewód po przełączeniu zapłonu nie słybach było wielozaworu auto odpaliło ( w układzie pewnie paliwo było) pochodziło dość sporo jakieś 5 min zgasło nie chciało odpalić.

Prawdopodobnie ktoś celowo zmienił układ instalacji tak że zawsze korzysta z lpg, bo pewnie zdechł układ benzynowy :( kurde to wtopiłem na mine. Jeszcze do jakiegoś elektryka muszę podjechać żeby posprawdzał co i jak



ma1kel
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt maja 01, 2012 19:24
Lokalizacja: TSZ

1.8 GX zapala odrazu z lpg

Post autor: ma1kel » ndz cze 10, 2012 10:33

Odkryłem kolejny trop. W skrzynce z bezpiecznikami, mam przekaźnik 4 wtykowy. 2 wtyki zajęte przez instalke lpg chyba, a 2 puste, odnalazłem te wtyki ktoś celowo rozłączył je z przekaźnika i walił za bezpieczniki. Po przekręceniu zapłonu na tych luźnych kablach co powinny być w przekaźniku pojawia się napiecie na 1 (0,4V) na 2 (2,5V)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości