Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: Dystans6 » czw maja 31, 2012 23:27

Witam jestem po swapie przelozylem silni ABF 2.0 16v do mk2 i mam problem gdyz jak sie nagrzeje wyrzuca mi plyn chlodniczy i nie zalaczaja sie wentylatory chlodnica i instalacja chlodzenia zostala z golfa II RP 1.8 na krótko wentylatory chodzą termostat wydaje mi sie ze tez sie otwiera jest cieple powietrze w kabinie z nagrzewnicy waz gorny cieply dolny zimny po nagrzaniu robi sie tez cieply czyzby padl czujnik w chlodnicy ??



Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: Robsonnnn » pt cze 01, 2012 12:24

moze to byc czujnik i moze to byc uszczelka pod glowica :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: Dystans6 » pt cze 01, 2012 13:27

silnik jezdzil do konca tylko stal rok robiony wizualnie raczej chyba mysle ze to czujnik bo wentylatory na krotko dzialaja dym nie leci z rury na bialo zreszta wlalem mu wode narazie do ukladu moze to byc przyczyna czy plyn ma inne wlasciwości ? termostat sie raczej otwiera bo cieplo leci z nagrzewnicy chyba ze jest uklad zapowietrzony wie ktos jak odpowietrzyc dobbrze ??



Awatar użytkownika
Robsonnnn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 727
Rejestracja: wt maja 17, 2011 22:16
Lokalizacja: FNW
Kontakt:

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: Robsonnnn » sob cze 02, 2012 13:56

wlewasz plynu do kreski MAX czekasz az samochod sie rozgrzeje do temperatury roboczej i pozniej tylko dolewasz jak bd zasysac :) upewnij sie czy ten termostat na 100% sie otwiera bo dolny waz moze sie nagrzac od silnika. Wody nie wlewaj bo szkoda pompy wody :) A pompa w jakim stanie ?


Obrazek

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: rysiektr » wt cze 05, 2012 10:24

RobertmkII pisze:A pompa w jakim stanie ?
pompa dobra, łopatki są, nie cieknie
RobertmkII pisze:wlewasz plynu do kreski MAX czekasz az samochod sie rozgrzeje do temperatury roboczej i pozniej tylko dolewasz jak bd zasysac :)
to to nic nowego- tak powinno się to robić, lecz czasami ABF potrafi napsuć nerwów przy odpowietrzaniu
RobertmkII pisze:Wody nie wlewaj bo szkoda pompy wody :)
Szkoda to jak bańka płynu za 50zł wylewa Ci się na ziemię bo się gotuje (woda jest tańsza) :bajer: finalnie będzie płyn, ale to dopiero jak znajdziemy sposób na odpowietrzenie układu.

Termostat faktycznie do sprawdzenia, ale jest oryginalny VW i przed SWAPem w dawcy wszystko było ok

Na krótko wentylatory się włączają, jak podgrzejemy termowłącznik to wentylatory się włączają, więc usterka leży ewidentnie w zapowietrzonym układzie.
Uszczelkę pod głowicą wykluczam ze względu na fakt, że kompresja jest ok na każdym cylindrze, brak jest wody w oleju i na odwrót oraz innych objawów świadczących o wywaleniu uszczelki. A poza tym w dawcy było ok, a od stania raczej uszczelka pod głowicą się nie popsuła.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
gibon.vw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1048
Rejestracja: pt cze 08, 2007 11:08
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: gibon.vw » wt cze 05, 2012 12:00

to że termostat działał przed założeniem silnika o niczym nie świadczy sam pisałeś że silnik stał rok więc termostat może i działa ale nie otwiera się do końca ja tak miałem niby termostat oki sprawdzałem nad kuchenką otwierał się zamykał po założeniu na auto pupa takie same objawy jak u ciebie ja bym stawiał na termostat sprawdź tez miernikiem czy masz przejście na przewodach do wentylatora bo spotkałem się już że jak na krótko podłączałem wentylator to działała a potem znów nie co się okazało że kabel był pęknięty w jednym miejscu i działał w zależności jak się ułożył, zawsze sprawdzaj najprostsze rozwiązania przeważnie to duperele psują człowiekowi krew :grin:


VW Golf mk2 pasja zobowiązuje

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: rysiektr » wt cze 05, 2012 12:21

gibon.vw pisze:awsze sprawdzaj najprostsze rozwiązania przeważnie to duperele psują człowiekowi krew :grin:
instalacja wentylatorów jak i wentylatory są ok, instalacja przetrzepana jak tylko,
gibon.vw pisze:o że termostat działał przed założeniem silnika o niczym nie świadczy sam pisałeś że silnik stał rok więc termostat może i działa ale nie otwiera się do końca ja tak miałem niby termostat oki sprawdzałem nad kuchenką otwierał się zamykał po założeniu na auto pupa takie same objawy jak u ciebie ja bym stawiał na termostat
rysiektr pisze:Termostat faktycznie do sprawdzenia
jak napisałem wcześniej, termostat trzeba sprawdzić - dzisiaj się wyjaśni :D


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

mamix4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: pn lut 28, 2005 11:38
Lokalizacja: Miliszewy,Toruń

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: mamix4 » wt cze 05, 2012 22:18

Sprawdż drożność małego wężyka który idzie do zbiorniczka wyrównawczego ,przetkaj go prętem.Nie dawno walczyłem z takim problemem i okazało się że był zatkany ten wężyk, w miejscu gdzie wychodzi z grubego węża .Powodzenia!



Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: Dystans6 » wt cze 05, 2012 22:38

mamix4 pisze:walczyłem z takim problemem i okazało się że był zatkany ten
To odpada bo patrzylem drozny nawet pękniety byl wiec mogl lapac powietrze chociaz to chyba nie ma znaczenia bo by sie lepiej odpowietrzal zreszta ja mialem ten wezyk od wyrownawczego do chlodnicy bo chlodnica jest z mk2 silnik ABF .Jutro kupujemy nową chlodnice zalozymy weze z abfa chlodnice damy z KR-a większa i będziemy paczać co sie dzieje i czy sie gotuje nadal ;)



Awatar użytkownika
gibon.vw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1048
Rejestracja: pt cze 08, 2007 11:08
Lokalizacja: Głowno
Kontakt:

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: gibon.vw » czw cze 07, 2012 13:33

a co z tym termostatem sprawdzony?


VW Golf mk2 pasja zobowiązuje

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: rysiektr » czw cze 07, 2012 14:27

gibon.vw, termostat ok, węże drożne gotuje dalej, okazało się, że termowłącznik wentylatora ma uszkodzony 1szy bieg i przy 95 nie załącza wentylatora, gotuje się płyn i wywala. Chyba to będzie usterką.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Awatar użytkownika
Dystans6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: sob gru 03, 2005 23:57
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

Re: Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: Dystans6 » czw cze 07, 2012 22:59

Jutro sprawdzamy i skladamy do kupy swapa dalej jeżeli to to ale nic juz innego nie zostalo :grrr:



classic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sty 23, 2012 16:25

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: classic » pt cze 08, 2012 11:07

nie wiem czy pomoge czy nie ale mi po zlozeniu abf sie tez gotowal,wszystko bylo sprawne okazalo sie ze byla w ukladzie poduszka powietrza,wjechalem na podjazdy przodem i w trakcie odpowietrzania trzymalem ten cienki wezyk co idzie do zbiorniczka jak najwyzej,i jest wszystko ok.pozdro i oby to duperel byl



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Gotuje płyn chłodniczy golf II ABF SWAP

Post autor: rysiektr » pt cze 08, 2012 15:57

winę ponosił czujnik temperatury, wymieniony i wszystko gra


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości