1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
CZARNY_SKC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 22:12
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Post autor: CZARNY_SKC » wt maja 22, 2012 18:41

Witam! Moj problem wyglada nastepujaco, od niedawna jestem posiadaczem golfa MKII GTI 1.8 16v. Nie długo po zakupie padła mi uszczelka pod głowice, przy okazji zostały wymienione uszczelniacze zaworowe dotarte gniazda zaworów i splanowana głowica, pózniej wymienilem piercienie bo olejowe zgarniajace juz przepuszczaly, brał trozke oleju, mial bardzo wysokie cisnienie sprezania, po złorzeniu wszystkiego silnik gdy zostanie zagrzany do włączenia wentylatora, potem zgaszony, nie ma sily pozniej aby odpalic, zakrecic rozrusznikiem, postanowilem wiec wymienic rozrusznik, na nowym jest to samo... Golf czasem zapali od razu po zgaszeniu, np, zakreci kilka obrotów szybko i za chwile go zatnie i nie ma sily, musi chwile odczekac i zapali. Cisnienie sprezania okolo 12atm, nie mam pojecia gdzie znalezc punkt zaczepienia. Prosze o pomoc. Pozdrawiam


czwarty golf ;)

Awatar użytkownika
CZARNY_SKC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 22:12
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Post autor: CZARNY_SKC » wt maja 22, 2012 19:17

Przed chwila zrobilem jescze taki test, odłaczylem doplyw paliwa i czujnik halla aby nie bylo iskry, krecilem rozrusznikiem po 3. 5. sekund i tak za 10-siatym razem, problem wystapil ponownie, nie zablokowalo go kapletnie ale mial ciezko, dodaje ze silnik chłodny, jakies 3 godziny stygniecia, czy moze byc to tulejka w skrzyni?


czwarty golf ;)

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Post autor: Gawior » wt maja 22, 2012 21:34

Teraz tak myślę i przypomniał mi się znajomego Polonez.
Zatarł panewkę ( szlak trafił gładź panewki i wału ) i też miał problem jak się zagrzał. Zimny kręcił, odpalał i do czasu nagrzania chodził OK. Jak się zagrzał to tracił moc ( jak by z ciężką przyczepką się jechało ), a jak się go zgasiło, to nie szło odpalić. i tak do czasu kapitalnego wystygnięcia. Dziwne, że nie obróciło u niego panewki od razu.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
piotrek gti_abf
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 199
Rejestracja: śr lut 23, 2011 01:32
Lokalizacja: okolice Wielunia

1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Post autor: piotrek gti_abf » wt maja 22, 2012 22:03

A może po prostu trzeba dobrze ustawić zapłon (o ile istnieje taka możliwość)? Jeśli będzie za wczesny zapłon to będzie przyduszało rozrusznik tak że będzie ciężko kręcił.



Awatar użytkownika
CZARNY_SKC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 22:12
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Post autor: CZARNY_SKC » śr maja 23, 2012 06:37

Jezeli chodzi o silnik to auto ma moc na rozgrzanym, zapla z popychu z jednego pukniecia, przy wimianie pierscieni panewki zotaly dokladnie obejrzane, nic nie wzbudzilo podejzen, po za tym wlem mozna obrucic kluczem wmiare lekko po nagrzaniu silnika, takze zatarcie odpada, zaplon tez odpiolem do testów czujnik halla i doplyw paliwa, rozrzad ustawiony idealnie, sprawdzalem kilka razy przesuwalem pasek o zabek do przodu do tylu, dla prób nic to nie dalo problem nadal wystepuje.


czwarty golf ;)

Awatar użytkownika
Gawior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1807
Rejestracja: śr lip 15, 2009 21:38
Lokalizacja: Częstochowa

1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Post autor: Gawior » śr maja 23, 2012 08:03

Może trafiłeś felerny rozrusznik. Ja u siebie miałem tak, że jak zapalałem auto ( zawsze po dłuższym postoju ), to rozrusznik wałem obrócił pół razu, może raz i koniec. Kontrolki przygasały i tyle. Puszczałem kluczyk i znowu i za tym drugim razem zawsze odpalał. Okazało się, że bieżnia ( jest plastikowa ) przekładni planetarnej jest w 3 częściach i po prostu zębatki się klinowały.

Próbowałeś na ciepłym wykręcić na szybko świece i próbowałaś odpalić, wtedy kiedy nie może odpalić ?
Skoro wałem da się ręcznie obrócić, idzie odpalić z popychu i ma moc, to ja bym się przyjrzał rozrusznikowi.


Moja dorożka - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=325090
Alpine Fantomface CDA-7897->Audio Art 200MS->DLS UR36S (UR2,5 i UR1)->woofer Focal K2P, Rodek R4100A2->STX 8" 23L@35Hz

Awatar użytkownika
CZARNY_SKC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 22:12
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Post autor: CZARNY_SKC » śr maja 23, 2012 22:02

Próbowalem wykrecac swiece na rozgrzanym, po wykreceniu kreci. W momecie gdy sie zacina, i nie moze obrocic zaowazylem ze kontrolki nie przygasaja moze delikatnie, dorobilem jeszcze jedna mase, stare poczyscilem, dokrecilem, ladowanie 13.78 po swiatlach 13.65, Zauwazylem ze auto jak sie zagrzeje tak do 80-85stopni to wtedy juz nie ma sily zakrecic. ponizej tej temp. kreci silnikiem jak szalony. Czy jest ktos w stanie mi zasugerowac o co tu chodzi?? bo mi juz sie koncepcje skonczyly. wszycy rozkladaja rece, juz chyba wszystkie opcje sprawdzilem.


czwarty golf ;)

Awatar użytkownika
Wuzel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: pt wrz 24, 2004 09:18
Lokalizacja: Elblag
Kontakt:

1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Post autor: Wuzel » czw maja 24, 2012 11:43

Czesc.
Mialem to samow w mojej 16V. Po nocy na zimnym odpalal praktycznie od pol obrotu a na rozgrzanym cisza - rozrusznik nie krecil. Po ostygnieciu odpalal bez problemu. U mnie rozwiazaniem bylo odkrecenie rozrusznika, nabicie nowej tulejki w blok silnika - w to miejsce w ktore wchodzi trzpien rozrusznika.
Sproboj tego zanim zaczenisz robierac silnik :)
Pozdraiwam



Awatar użytkownika
CZARNY_SKC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 22:12
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Post autor: CZARNY_SKC » czw maja 24, 2012 19:25

Silnik juz rozbieralem bo bylo zbyt wysokie cisnienie sprezania spowodowane zurzytymi pierscieniami olejowymi. Dzisiaj wymienilem wszystkie kable wysokiego napiecia, równierz masy, musze powiedziec ze jest duzo lepiej... to znaczy... Po zagrzaniu silnika, nawet na dzialajacym wentylatorze po zgaszeniu auta i po próbie odpalenia rozrusznik kreci jak szalony, auto odpala ale po kilka krotnym gaszeniu i odpalaniu za którymś razem podczas szybkiego krecenia nagle blokuje go, jak go zablokuje to juz kapilca trzeba czekac, dlugo... dlugo... i zapali jak zapali to potem juz kreci nawet jak sie zagrzeje, kreci za każdym razem, jak krece co chwile ale, jak, zrobie dłuzsza przerwe okolo 1-2 minuty to go znów blokuje. O co tu chodzi?? raz kreci raz nie, normalnie masakra... o co chodzi? :crazy:


czwarty golf ;)

Awatar użytkownika
CZARNY_SKC
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 102
Rejestracja: czw kwie 10, 2008 22:12
Lokalizacja: SKIERNIEWICE
Kontakt:

1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Post autor: CZARNY_SKC » pn maja 28, 2012 16:56

Zakupilem mocniejszy rozrusznik 1.1kw który nie wchodzi w tulejke w skrzyni. Zimny czy goracy, kreci jak szalony, problem rozwiazany. Jedynie zastanawia mnie dlaczego skoro 0.9kw jest dedykowane do tego silnika nie dawal rady gdy tez byl nowy?


czwarty golf ;)

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silnika.

Post autor: Johnatan » sob cze 02, 2012 12:56

ustawiłeś zapłon na lempe ? Ciepły silnik dostaje cieplejsze powietrze, cieplejsze powietrze gorzej sie spręza niz zimne. Silnik po wyłączeniu przybiera za kkażdym razem inną pozycję. Czasami jest tak ze ustawi sie idealnie i po obruceniu troszeczke rozrusznikiem już załapie jakiś garnek i odpala, a czasami tak felernie sie ustawi że zanim zrobi obrót to już jakiś garnek rtobi zapłon i nic z tego nie ma. Ustaw zapłon na lampe, kupując wikeszy rozrusznik nie zniwelowałeś problemu tego bo silniejszy rozrusznik przepchnie występujące błędy w zapłonie. Wystarczy odłączyc fajkę od cewki i stary rozrusznik 0,9 okreci szybko silnik nadając każdemu cylindrowi 12bar :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Agata1985
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: pt maja 31, 2013 20:35
Lokalizacja: WWL

Re: 1.8 16v rozrusznik ciezko ma obrucic po rozgrzaniu silni

Post autor: Agata1985 » czw wrz 25, 2014 07:32

Witam chce odświeżyć temat. Wszędzie szukam i tylko ten post przypomina mi moją usterkę
Posiadam golfa mk4 16 sr
Mam takie same obiawy jak kolega , z tym że u mnie przy rozgrzaniu słychać którąś rolkę bo gdy dodaje gazu to gwiżdzę
Lub wyje , nie wiem jak to nazwać.
Samochód traci moc , gdy chociaż trochę przestygnie jest wszystko git.
Czy nie zaciera się którąś rolka ? Lub pompa wody ?
płynu nie ubywa. Ale nie za każdym razem sugeruje to wymiane pompy wody.
POMOCYYY !!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości