1.3 NZ problem z ogrzewaniem:(

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

1.3 NZ problem z ogrzewaniem:(

Post autor: VwAudiManiak » ndz maja 13, 2012 21:18

Witam koledzy. Od paru tygodni mam problem z Moim Golfikiem. Otóż nie działa Mi ogrzewanie. Dmucha lekko zimnym powietrzem. Nagrzewnica nowa, pompa wody nowa, klapki ciepło/zimno się otwierają, układ odpowietrzony. Ostatnio nawet jeszcze raz dobrałem się do nagrzewnicy by sprawdzić czy ciepła jest. Okazało się ze zimna. Jest to bardzo dziwne ponieważ węże które dochodzą do nagrzewnicy są gorące. Czy to pierwszy objaw uszczelki pod głowicą? Dodam jeszcze że żadnych innych objawów nie zauważyłem, tzn silnik nie gotuje się itd. A może poprostu nowa pompa wody jest wadliwa i nie daje odpowiedniego ciśnienia? pozdrawiam



21tehace21
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 83
Rejestracja: śr lut 15, 2012 20:36

Re: 1.3 NZ problem z ogrzewaniem:(

Post autor: 21tehace21 » ndz maja 13, 2012 23:21

Moze to te zawory na tych przewodach co ida do nagrzewnicy, ja je ostatnio wywalilem i dziala mi elegancko ogrzewanie, gdzie wczesniej mialem problemy ze np po dluzszej jezdzie wylaczalo mi sie ogrzewanie i tylko zimne lecialo,



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.3 NZ problem z ogrzewaniem:(

Post autor: VwAudiManiak » pn maja 14, 2012 09:36

21tehace21 pisze:Moze to te zawory na tych przewodach co ida do nagrzewnicy, ja je ostatnio wywalilem i dziala mi elegancko ogrzewanie, gdzie wczesniej mialem problemy ze np po dluzszej jezdzie wylaczalo mi sie ogrzewanie i tylko zimne lecialo,
Kolego z tego co widziałem to u Mnie nie ma już tych zaworków.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

1.3 NZ problem z ogrzewaniem:(

Post autor: szela81 » pn maja 14, 2012 12:36

Czy napewno dobrze odpowietrzone? Czy nagrzewnica jest drożna? Może coś wpadło przed założeniem i jest przytkana? Jak tam termostat?



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.3 NZ problem z ogrzewaniem:(

Post autor: VwAudiManiak » pn maja 14, 2012 15:42

szela81 pisze:Czy napewno dobrze odpowietrzone? Czy nagrzewnica jest drożna? Może coś wpadło przed założeniem i jest przytkana? Jak tam termostat?
Wydaje Mi się kolego że dobrze odpowietrzone. No chyba ze są jeszcze jakieś inne metody na odpowietrzanie układu, jeśli tak to podajcie jeśli możecie. Nagrzewnica wymieniona tydzień temu, napewno drożna. Termostat wymieniany około miesiąca temu, działa prawidłowo. Szczerze to już nie mam pomysłów co to może być...;/



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.3 NZ problem z ogrzewaniem:(

Post autor: VwAudiManiak » czw maja 24, 2012 18:03

Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co to może być?



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

1.3 NZ problem z ogrzewaniem:(

Post autor: szela81 » pt maja 25, 2012 11:30

Weź drugą nagrzewnicę choćby ze szrotu i podepnij pod maską zamiast swojej, poeksperymentuj z ustawieniem - powyżej, poniżej linii przewodów, po skosie - jak będzie ciepła to wina nagrzewnicy Twojej. U siebie jak w mk2 wymieniałem po rozwaleniu nagrzewnicy to nawet nie odpowietrzałem i było ciepło od razu...



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.3 NZ problem z ogrzewaniem:(

Post autor: VwAudiManiak » sob maja 26, 2012 21:57

szela81 pisze:Weź drugą nagrzewnicę choćby ze szrotu i podepnij pod maską zamiast swojej, poeksperymentuj z ustawieniem - powyżej, poniżej linii przewodów, po skosie - jak będzie ciepła to wina nagrzewnicy Twojej. U siebie jak w mk2 wymieniałem po rozwaleniu nagrzewnicy to nawet nie odpowietrzałem i było ciepło od razu...
Kolego ale mówisz żeby podpiąć starą nagrzewnice bezpośrednio przewodami tymi co idą do niiej? bez rozkrecania deski i wyciagniecia tej nowej?



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

1.3 NZ problem z ogrzewaniem:(

Post autor: szela81 » sob maja 26, 2012 23:22

no masz mniej roboty - po co rwać deskę, a sprawdzisz, wystarczy odpiąć przyłącza



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: 1.3 NZ problem z ogrzewaniem:(

Post autor: VwAudiManiak » ndz maja 27, 2012 20:05

szela81 pisze:no masz mniej roboty - po co rwać deskę, a sprawdzisz, wystarczy odpiąć przyłącza
Kolego ale na starej nagrzewnicy działo się to samo, włożyłem nową i nadal to samo. Czyli wychodzi na to że stara nagrzewnica raczej była dobra, skoro na nowej jest to samo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości