Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: klintonMK2 » śr paź 26, 2011 14:49

Witam, znajomy ma golfa i nie możemy dojść do tego, jaki jest w nim silnik. Samochód to dwójka GTI z 87 roku, po VINie nie da się znaleźć oznaczenia silnika, a w bagażniku ktoś zerwał naklejkę. Wklejam więc zdjęcie, w sumie niewiele na nim widać, ale może komuś się uda po charakterystycznych elementach silnika dojść do tego czy to motor 107 czy 112 KM, wiem że oba są podobne wyglądem, ale może jednak. W dowodzie ma wpisane 118KM, a żaden motor 8V nie miał takiej mocy. Pomocy koledzy! :)
Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: Paweł Marek » śr paź 26, 2011 14:55

GX 90 koni, wtrysk mechaniczny K-jetronic albo ke-jetronic, resztę znajdziesz w wyszukiwarce. Oczywiście z tym GTI to bajeczka wyprowadź znajomego z błędu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: klintonMK2 » śr paź 26, 2011 17:24

jesteś pewien? samochód jest serią, ma z wierzchu pełny oryginalny pakiet gti dla wąskiego zderzaka, z przodu wentylowane tarcze, z tyłu tarcze, szyba tylna z lotką, winyl czarny dookoła tylnej szyby, w środku czarny sufit, miękka deska, wspomaganie itp, auto nie było grzebane, znajomy jeździ nim po prostu na codzień. to znaczy, że ktoś mógł zmienić motor?



Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: zielu » śr paź 26, 2011 19:49

GXy wychodziły w wersjach GT w GTI już nie...
zarówno PF (107 koni) jak i PB (112) miały elektroniczne wtryski

a może to DX :?: ten silnik czasami nie był na mechanicznym wtrysku :?: w tedy by się zgadzało.. 112 koni.. rocznik produkcji odpowiedni


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: Paweł Marek » śr paź 26, 2011 20:40

Może i był zmieniony ale wątpię, w żadnym spisie nie znalazłem DX w mk2, tylko w cabrio na bazie mk1 robionym do 1992 roku albo w scirocco. klintonMK2, drąż temat sam jestem ciekaw, chociaż obstawiam rzecz najprawdopodobniejszą czyli 90 konny GX a pakiet GTI łatwiej dołożyć.

Jeszcze doczytałem w naszym forumowym spisie: był jeszcze silnik JH, i pisze że był w GTI na USA, ma tez tylko 90 koni ale to może być to.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: klintonMK2 » śr paź 26, 2011 20:43

Już się wyjaśniło, silnik na ma 112 koni i jest to symbol EV. silnik dokładnie taki sam jak DX, tylko różni się symbolem. Jest to 1.8 8v k-jetronik

Kod: Zaznacz cały

Golf II  1.8 GTI                EV      1781cc  82kW  04-84 - 09-86
Ostatnio zmieniony śr paź 26, 2011 20:45 przez klintonMK2, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: Paweł Marek » śr paź 26, 2011 20:45

A widzisz fakt, rzadkie modele człowiek się uczy cały czas,


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: klintonMK2 » śr paź 26, 2011 20:47

aha i jeszcze wdała się mała pomyłka, samochód jest z 86 roku :) także wszystko się zgadza



Awatar użytkownika
Kefas111
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw lis 05, 2009 21:54
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: Kefas111 » czw lut 23, 2012 18:59

Witam mam podobny mętlik nie jestem pewien jakie ma oznaczenie silnik w moim golfie. Wiem to że jest to oryginalna wersja GTI z 1985. Wersja z usa sprowadzona na początku lat 90. Tarcze przód i tył komputer i wszystko co miały w serii w tedy gtiki. Wtrysk mechaniczny kiedyś miał kata sonda dalej jest.Typuję dwa modele RV lub RD. Za nie długo chcę rozrząd wymienić i nie wiem czy ma znaczenie symbol silnika. Aha i ile ma mocy taki silnik. 107 ???? Jak na 107km to słabo sie zbiera ale o tym kiedy indziej.Daje dwie fotki.
Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: Paweł Marek » czw lut 23, 2012 21:32

105 dla RV, 85 lub 90 dla GX , odczytaj numer z jakiegoś sterownika google lub ETKA wyjasnią typ silnika. Dla rozrządu to na 99 procent nie będzie miało znaczenia


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

kapyszonsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 20:48
Lokalizacja: NL

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: kapyszonsky » ndz maja 13, 2012 21:44

witam.klintonMK2, posiada Twoj znajomy w swoim mk2 komputer,spalanie itd? kupilem dzis mk2 i jest identyczny motor i nie wiem do konca jaki ma symbol i ile km, golas bez kompa i wspomagania.87rok.w papierach ma 66kw, czyli 90 km ale nie wydaje mnie sie zeby bylo tylko 90 bo mialem mk2 1.8 special 90km i nie zrywal sie tak jak ten:). szukalem w necie cos o tym silniku i znalazlem taka strone : http://www.autocentrum.pl/awc/Sadbam/vo ... golf-1987/" onclick="window.open(this.href);return false;. zglupialem.



kapyszonsky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 20:48
Lokalizacja: NL

Szybkie pytanie dot. rodzaju silnika, PF czy PB [foto]

Post autor: kapyszonsky » ndz maja 13, 2012 23:00

tak wyglada Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości