1.8 silnik RP 1990r. problem gaśnie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mira_s1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 14, 2009 20:00
Lokalizacja: Tomaszów Lub.
Kontakt:

1.8 silnik RP 1990r. problem gaśnie

Post autor: mira_s1987 » sob mar 10, 2012 13:36

Witam,
mam problem z silnikiem RP 1.8 w LPG, po wymianie uszczelki pod głowicą zaczął gasnąć, ale tylko jak się szybciej jedzie
i w momencie zmiany biegu gdy z dużych obrotów wrzuci się na luz lub wciśnie sprzęgło.
A jak nie zgaśnie to nierówno chodzi, jaka może być tego przyczyna? Problemy są tylko na ciepłym silniku i na LPG na benzynie jest ok.
Dodam że przy zmianie uszczelki odpięty był akumulator, może to być coś ze sterownikiem gazu, trzeba jechać ustawić? Albo to może sonda lambda?
Czasami bez powodu na jałowym wchodzi na wysokie obroty po czasie jest już ok.



Awatar użytkownika
Racer
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 212
Rejestracja: śr mar 12, 2008 21:35
Lokalizacja: WR RACER
Auto: Golf MK2 GTi, Passat B4 GL
Silnik: PF

1.8 silnik RP 1990r. problem gaśnie

Post autor: Racer » ndz mar 18, 2012 00:16

Sprawdź szczelność okładu dolotowego i filtra powietrza, który powinien być lekko zmodyfikowany do gazu a potem podjedz na regulacje gazu bo ewidentnie brakuje CI gazu na wolnych obrotach lub dostaje za dużo powietrza w stosunku do ilości gazu.


Serwis, sprzedaż skuterów, motocykli, kładów... TRANSPORT aut, motocykli, quadów i innych.
Naprawy aut grupy VAG, specjalizacja GOLF II, JETTA A2.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.8 silnik RP 1990r. problem gaśnie

Post autor: Paweł Marek » ndz mar 18, 2012 07:03

mira_s1987, temat powinien byc na dziale LPG skoro tyczy tylko gazu. Eewidentnie mieszanka zła. Owszem od odłączenia AKU sterownik LPG mógł stracić nastawy - niektóra ich marki tak mają. Nie napisałeś typu sterownika. Doraźnie zanim pojedziesz to ustawiać możesz próbowac odkręcić trochę śrubę na reduktorze żeby wzbogacić mieszankę na wolnych. Możesz samodzielnie - jeśli masz podlegający temu sterownik - spróbować zresetować ten sterowniczek LPG, i ponownie przeprowadzić samonaukę - opisy starszych sterowniczków znajdzesz googlami (drypa pliki).
Jeśli te obroty wskakuja na wyzsze też na benzynie to bedzie wiecej zachodu. Kontrola szczelności podstawy wtrysku, próa resetu ECU, kontrola TPS - wsio opisane na forum szukajka na dole.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mira_s1987
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: sob lis 14, 2009 20:00
Lokalizacja: Tomaszów Lub.
Kontakt:

1.8 silnik RP 1990r. problem gaśnie

Post autor: mira_s1987 » ndz mar 18, 2012 22:20

Sterownik to Stag-100, już zwiększyłem trochę dawkę gazu i niby jest lepiej, ale nie to co ma być
(a mówiłem kumplowi żeby nie kupował gó... w gazie bo będą problemy :) ).

Pojawił się następny problem teraz nie chce kręcić, to zrobiłem mu rozrusznik (wymiana tulejek i przy okazji szczotko-trzymacz)
i to trochę pomogło lepiej kręci.

Ale znowu teraz nie ma ładowania powinno być jakieś 14.4-7V a było 12.3 czyli nie ładuje
wymieniłem regulator napięcia i teraz pokazuje też nie za dobrze bo 13.3-5V a czasami nic (znaczy napięcie samego aku)

Co jeszcze może być?



_ZIOM@L_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr gru 28, 2011 19:33
Lokalizacja: Wlkp.

Re: 1.8 silnik RP 1990r. problem gaśnie

Post autor: _ZIOM@L_ » wt mar 20, 2012 09:04

No a jak wyglądały ślizgi pod regulatorem?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości