Szarpanie, zalewanie, brak mocy - parę pytań! silnik - PF

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Szarpanie, zalewanie, brak mocy - parę pytań! silnik - PF

Post autor: lon3201 » wt sty 31, 2012 18:39

a dokładniej co z nimi było (lały?)kupiłes nowe czy używki jaka srednia cena może pomoze to któremuś z nas



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szarpanie, zalewanie, brak mocy - parę pytań! silnik - PF

Post autor: Paweł Marek » wt sty 31, 2012 23:56

lon3201, też miałem ten problem w drugim aucie, nie lały ale "sikały" nierównomiernie bo miały na końcówkach dużo nagaru który wziął się stąd że auto dużo oleju bryzgało z powodu stwardniałych uszczelniaczy zaworowych. Zdiagnozowałem na zasadzie wykluczania, czyli wszystko co można było posprawdzałem miernikiem, część rzeczy przez odmianę z drugiego auta. I jak doszedłem do wniosku że cała reszta czujników pompa itd sa sprawne to kupiłem na allegro kompletną listwę za 120 zeta, po wyjęciu starej faktycznie całe końcówki były czarne od osadu, więc wymieniłem ta listwę uszczelniacze i auto najechało bez problemu następne 180 tysięcy


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

manio_GTI

Szarpanie, zalewanie, brak mocy - parę pytań! silnik - PF

Post autor: manio_GTI » czw lut 02, 2012 01:38

od kolegi na podmiane wzielem i zaplacilem 100zl za nie



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Szarpanie, zalewanie, brak mocy - parę pytań! silnik - PF

Post autor: lon3201 » czw lut 02, 2012 20:07

jak będe miał wiecej czasu to sie zabiore za demontaz wtrysków i wymiane jak narazie golf stoi bo juz kolejny raz mi wode z chłodnicy wywaliło. Czesto tak mi robi a cały układ sprawdzany i jest ok może jakis wadliwy model. Zastanawia mnie czy da cos dodanie preparatu do paliwa który czysci układ wtryskowy widziałem na stacji kilka takich co sądzicie o tym daje to cos.



manio_GTI

Szarpanie, zalewanie, brak mocy - parę pytań! silnik - PF

Post autor: manio_GTI » czw lut 02, 2012 20:49

raczej to nic nie powinno zmienic, jedyny problem jaki moze byc ta pompa paliwa ze daje za duza dawke paliwa albo sonda, ale najbardziej wtryski



finni
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: czw lip 24, 2008 10:24
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Re: Szarpanie, zalewanie, brak mocy - parę pytań! silnik - P

Post autor: finni » ndz kwie 01, 2012 09:56

Mój problem rozwiązany.

Na początek bardzo przepraszam i biję się w pierś za wprowadzenie w błąd. Winna była sonda Lambda - której tam miało nie być.

Trochę tłumaczenia:
Jakiś czas temu (ponad rok temu) auto trafiło do mechanika ze zleceniem wymiany połowy wydechu. Gość wymienił stary tłumik na inny i podejrzewam, ze wtedy nowa sonda trafiła do auta....głupia sprawa, że dopiero teraz to odszukałem przy okazji wymiany oleju. Tak więc sonda okazała się być podłączona do wtyczki za kolektorem ssącym. Po jej odłączeniu auto jeździ OK i pali na poziomie ok 7l/100 (cykl mieszany), a na postoju MFA w trybie serwisowym pokazuje 2.0 (trochę dużo)


Raz jeszcze wyrażam swe ubolewanie nad wprowadzeniem w błąd.
Pozdrawiam



kramoss13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 29, 2011 16:02

Szarpanie, zalewanie, brak mocy - parę pytań! silnik - PF

Post autor: kramoss13 » ndz kwie 01, 2012 13:54

Witam ma golfa IV 1,6 benzyna 16v od jakiegoś czasu auto zaczyna szarpać na małych biegach ale tylko wtedy gdy daje powoli gaz bo jak daje więcej to jest to juz nie odczuwalne ,mechanik zmienił mi wtryski miało sie poprawić ale nic sie nie poprawiło co to może być? spalanie benzyny jest w normie nic sie nie dzieje silnik poprawnie chodzi tylko te szrpanie wkurza prosze pomocyy!!!!



GTI_16v
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: śr mar 28, 2012 11:01

Szarpanie, zalewanie, brak mocy - parę pytań! silnik - PF

Post autor: GTI_16v » ndz kwie 01, 2012 21:53

a na zimnym tak samo sie dzieje ?



kramoss13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt lip 29, 2011 16:02

Re: Szarpanie, zalewanie, brak mocy - parę pytań! silnik - P

Post autor: kramoss13 » pn kwie 02, 2012 08:08

GTI_16v pisze:a na zimnym tak samo sie dzieje ?
Tak tez sie tak dzieje w sumie nawet po 1 godzinie jazdy tez szarpie



Awatar użytkownika
stonebridge69
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 549
Rejestracja: śr sie 20, 2008 23:33
Lokalizacja: MORDOR
Kontakt:

Szarpanie, zalewanie, brak mocy - parę pytań! silnik - PF

Post autor: stonebridge69 » ndz kwie 08, 2012 14:04

To ja sie podlacze.Mam Golfa mk1 z silnikem PF.U mnie spalanie na postoju na MFA jest rzedu 11/13 litrow.Obroty tez mi swiruja tzn.raz jest 1000 obr.min raz 1500 obr.min.Podmienilem juz przeplywke i ten zawor od wolnych obrotow,czujnik ten niebieski zalozylem nowy.Nie mam pojecia co to moze byc po odlaczeniu sondy nic sie nie zmienia.Osiagi mam chyba normalne tylko strasznie duze spalanie.Moze ktos mial taki przypadek? :food:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości