Rożne stany płynu w zbiorniczku

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

classic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sty 23, 2012 16:25

Rożne stany płynu w zbiorniczku

Post autor: classic » ndz sty 29, 2012 13:47

Witam wszystkich!
Panowie mam maly problem z moim mk2 ABF ponieważ wymieniałem plyn chłodzenia w układzie. układ z oporem ale sie odpowietrzył i zauważyłem ze mam rożne stany płynu w zbiorniczku wyrównawczym,raz jest na min a raz jest ponad max a wczoraj przy -12 stopniach na postoju zniklo mi ogrzewanie,po dodaniu gazu grzało jak należy a gdy tylko auto chodziło na wolnych obrotach znw leciało takie lekko cieple powietrze.Czy jedno z drugim ma jakiś związek? co należy sprawdzić? dziwki wielkie za porady!:pub:



MrPatience
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pn kwie 18, 2011 17:48

Rożne stany płynu w zbiorniczku

Post autor: MrPatience » ndz sty 29, 2012 20:10

Hm, może jednak nie do końca się odpowietrzył?



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Rożne stany płynu w zbiorniczku

Post autor: stonefree » ndz sty 29, 2012 20:13

classic pisze:dziwki wielkie za porady
O, to ja chętnie coś poradzę :). Rozgrzej silnik trzymając 2500 obrotów na postoju, aż wentylator sie włączy. Sprawdź, czy cienkim wężykiem do zbiorniczka sika płyn, kiedy silnik pracuje. Sprawdź, czy węże są twardsze , kiedy silnik się rozgrzeje.



classic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sty 23, 2012 16:25

Rożne stany płynu w zbiorniczku

Post autor: classic » ndz sty 29, 2012 22:05

MrPatience, wymienie na poczatku korek w zbiorniczku i zobaczymy co sie bedzie dzialo ale jesli bylby nie odpowietrzony do konca to chyba by plyn gotowalo prawda?

stonefree, wezyk zwrotny jest drozny termostat sie otwiera i wentylator zalacza.Weze faktycznie sa twardsze a przy ostrzejszej jezdzie twarde

dzieki panowie za zainteresowanie! :pub:



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Rożne stany płynu w zbiorniczku

Post autor: stonefree » pn sty 30, 2012 00:18

classic pisze:wezyk zwrotny jest drozny termostat sie otwiera i wentylator zalacza.Weze faktycznie sa twardsze a przy ostrzejszej jezdzie twarde
Czyli wygląda, że wszystko jest ok. Może rzeczywiście po prostu się jakoś nie odpowietrzył.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Rożne stany płynu w zbiorniczku

Post autor: Johnatan » pn sty 30, 2012 01:29

Ja tam do odpowietrzania stosuję moją prawą nogę :) Gorki przepole bo zazwyczaj pajęczynami są zalepione :D
Co do różności ogrzewania. Auto grzeje mocniej gdy dodasz gazu bo pompa wody szybciej sie obraca i daje wiecej wody i tu jest dylemat. Czy pompa szwankuje i na wolnych obrotach nie daje tyle ile ma. Czy nagrzewnica szwankuje i nie jest przytkana lub częściowo zapowietrzona. Może to głupie ale spróbuj auto ustawić na wzniesieniu, podjeździe. odpal silnik i wjedz, przodem, tyłem, bokiem lewym i prawym. Punkt zapowietrzony bedzie sie przesówał tak jak oczko w poziomicy i może jakoś to przepchnie.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

classic
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn sty 23, 2012 16:25

Rożne stany płynu w zbiorniczku

Post autor: classic » pn sty 30, 2012 01:52

stonefree, podmienie mu jeszcze korek,zobaczymy co sie bedzie dzialo i wyprobuje metodeJohnatan, moze to cos da nadmienie jeszcze ze poczatkowo po swapie uklad byl zalany woda w celu sprawdzenia szczelnosci i wtedy bylo wszystko ok wiec moze faktycznie gdzies jeszcze delikatnie jest przypowietrzony...Dzieki panowie za pomysly bede testowal po kolei jak cos sie uda zdzialac to napisze dla potomnych;) :pub:



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Rożne stany płynu w zbiorniczku

Post autor: Johnatan » pn sty 30, 2012 01:55

Ja dziś też zauważyłem że mam wode powyżej maxa a zazwyczaj dolewam co pare miesięcy.. Nie przejmuje sie tym bo mi wsio działa :bigok: a u ciebie tak jak mówie, pompa lub nagrzewnica.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Rożne stany płynu w zbiorniczku

Post autor: stonefree » pn sty 30, 2012 20:46

Johnatan, Zawsze przy zalewaniu płynu pompowałem ściskając dolny wąż chłodnicy i dolewałem płynu. Rzadko kiedy po rozgrzaniu i wystudzeniu trzeba było dolewać wiecej niż 200 ml płynu...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości