Ogrzewanie i temperatura silnika mk2

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
markus-wielki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:22
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Ogrzewanie i temperatura silnika mk2

Post autor: markus-wielki » sob sty 28, 2012 12:20

Witam mam problem z ogrzewaniem auta i temperatura silnika mianowicie temperatura silnika po nagrzaniu to okolo 50c lub 60c (Na postoju to samo).
Wymienilem termostat odpowietrzony uklad nadal to samo.Wymienilem tez nagrzewnice bo tez slabo grzal.Na wolnych obrotach wentylatora czuc cieplo na wyższych juz nie.Chłodnica tez zastawiłem kartonem.Mecze ten temat juz od listopada 2011r.Juz mi brakło pomysłów.Silnik to 1.6PN.Szukalem po wielu postach nikt nie miał takich problemów.
A co do temperatury auta czasami uda sie że jest 90C ale bardzo rzadko.



Awatar użytkownika
Ivan_
Vag Południe
Vag Południe
Posty: 172
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 21:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ogrzewanie i temperatura silnika mk2

Post autor: Ivan_ » sob sty 28, 2012 12:30

a sprawdzałeś czujnik temp. płynu??? w nagrzewnicy są przegrody które mają kierować powietrze tam gdzie je nastawimy i one są oklejane gąbką, a jak wiadomo gąbka z wiekiem się rozpada, sam u siebie w vencie regenerowałem te ruchome przegrody bo też ledwo grzało.


Vento---->>> viewtopic.php?f=88&t=325560" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
markus-wielki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:22
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Ogrzewanie i temperatura silnika mk2

Post autor: markus-wielki » sob sty 28, 2012 12:33

tak zregenerowałem je rownież podczas wymiany nagrzewnicy.



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ogrzewanie i temperatura silnika mk2

Post autor: Johnatan » sob sty 28, 2012 12:39

markus-wielki pisze:A co do temperatury auta czasami uda sie że jest 90C ale bardzo rzadko.
Prosze stanąć autem w garażu, chłodnicą do ściany, otworzyć brame zeby spaliny wylatywały, wyłączyć wentylator kabiny i czekać aż auto dostanie temperatury. Auto bez chłodzenia musi sie zagotować. czekamy i dotykamy węzy chłodnicy. dolny zimniejszy, górny cieplejszy.. czekamy aż temp. wzroście i obydwa węze zrobią sie ciepłe tak samo. Mamy pewność że termostat działa, czekamy aż wystartuje wentylator chłodnicy. Wystartuje i mamy pewność że jest ok. Auto jest teraz gorące na maxa, patrzymy jak ogrzewanko w kabinie. jak jest cienki tzn ze kupiłeś nagrzewnice z ryżu. Proponuje jechać na złom i zabrac ori Valeo. ja tak uczyniłem po walce z nagrzewnicami i teraz gdy włoże czujnik termometra w kratkę mam 80stC na wydmuchu. Gdy grzanie kabiny bedzie słabe tzn że moze być problem z pompą wody, nie daje rady przelać wody, woda tak wolno płynie że brakuje dostarczanego ciepła.. Proponuje też miernikiem sprawdzuć opór czujnik czarnego przy głowicy. ja zrobiłem krótki test i dam ci link ile ohm.
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=428901" onclick="window.open(this.href);return false;
tak pokazuje mój czujnik i mam wskazówke na środku i golnie wszystko jest git z temp.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Ivan_
Vag Południe
Vag Południe
Posty: 172
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 21:35
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Ogrzewanie i temperatura silnika mk2

Post autor: Ivan_ » sob sty 28, 2012 12:40

a sprawdzałeś pompę wodną?


Vento---->>> viewtopic.php?f=88&t=325560" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
markus-wielki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 38
Rejestracja: ndz kwie 08, 2007 12:22
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Ogrzewanie i temperatura silnika mk2

Post autor: markus-wielki » sob sty 28, 2012 13:21

Robilem tak jak kolega mowil nagrzalem na maxa w garażu.Jak przed wymianą jak i po jest tak samo. :(.Dodam ze kiedys autko grzłlo idealnie.Usterka powstała nagle.W trasie z kalisza do wrocławia



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości