Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Vadi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 16:48

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Vadi » pn gru 19, 2011 17:29

Witam. Posiadam Golfa II 1.3 91, mam pewien problem, mianowicie golfem nie da się jeździć, odpala ok, jeśli dodam mu więcej gazu niż połowa zaczyna go dusić i szarpać.Na biegu jałowym nie wkręca się w obroty, tak jak by brakowało mu paliwa... wymieniłem obie pompy i to samo,strasznie kopci.Po wymianie sondy było jakiś czas ok ,ale w ten sam dzień za kilka godzin znowu było to samo..Nie da się nim wyjechać nawet na małe wzniesienie.A i od jakiegoś czasu dziwnie buczy coś przy przekręceniu kluczyka.Proszę o pomoc i z góry dziękuje.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8873
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: marcin7x5 » wt gru 20, 2011 11:19

Jeżeli kopci to może ma za dużo paliwa lub go nie przepala. Sprawdż swiece kable aparat zapłonowy. Napisz jaki typ silnika.



Vadi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 16:48

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Vadi » wt gru 20, 2011 11:31

Kable i świece są ok. Aparat zapłonowy także. Jest to 1.3 benzyna na wtrysku z 91 roku.




Poprawka...: Sprawdziłem świece dziś ponownie i są całe czarne mają na sobie jakiś osad, co to oznacza??;/



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8873
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: marcin7x5 » śr gru 21, 2011 11:24

Jak jest czarny osad to mieszanka zbyt bogata czyli za duzo paliwa lub za mało powietrza.



Vadi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 16:48

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Vadi » śr gru 21, 2011 11:25

Czyli co powinienem sprawdzić?? I czy możliwe jest to żeby po 3 godzinach jazdy spaliła się nowa sonda??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Paweł Marek » śr gru 21, 2011 12:34

Nie. Zacznij od sprawdzenia przepływomierza opisy na forum. Nie ma podstaw i nie było podejrzewac sondę, bo w tym silniku stosunkowo nieznacznie w porównaniu do nowszych wtrysków koryguje skład mieszanki.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Vadi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 16:48

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Vadi » śr gru 21, 2011 15:54

Ok sprawdziłem przepływomierz, tak więc na zimnym silniku po pierwszym razie po odpięciu wtyczki samochód zgasł później odpaliłem go i na niskich obrotach chodził a po dodaniu gazu zgasł. Następnie ponowiłem tą samą czynność tylko że tym razem i za kolejnymi razami po odpaleniu samochodu i odpięciu wtyczki od przepływomierza samochód dalej pracował z tym że jak dodawało się gazu to gasł. Czyli ma to mi dać do zrozumienia, że przepływka jest dobra ?? Dodam jeszcze że samochód ewidentnie nie wchodzi na obroty.... Czy urządzenie sterujące może mieć coś do znaczenia ?? A i po odpięciu wtyczki (2-stykowej) od przepustnicy samochód powinien zgasnąć albo zmienić obroty ?? Bo jak sprawdzałem to nic się nie zmieniało. Tak więc czekam na dalsze sugestie.....



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Paweł Marek » śr gru 21, 2011 23:25

Vadi, szukajka na dole, wpisz sprawdzanie przepływomierza silnik 2E, albo PB , lub PF - są podobne - na razie nic nie sprawdziłeś. W skrócie sprawdzanie polega na ocenie trzech rzeczy: mechanicznej - czy klapka nie ociera o ścianki co się zdarza po strzale LPG, i elektryczne - czyli sprawdzenie działania potencjometru połączonego z osią klapki oraz sprawdzenie czujnika temperatury powietrza który jest w przepływomierzu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Vadi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 16:48

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Vadi » pt gru 23, 2011 15:03

To tak, sprawdziłem czujnik na przepływomierzu i wszystkie parametry są takie jak w książce serwisowej, klapka otwiera się przy dodawaniu gazu i zamyka po ujęciu wiec jest ok. Przy dodaniu gazu więcej niż połowę zaczyna cofać powietrze, zamiast zasysać zaczyna wydmuchiwać z przepustnicy, tak powinno być?? bo chyba nie i go wtedy muli, nie wchodzi na obroty.



Awatar użytkownika
Jaco85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 12:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Jaco85 » pt gru 23, 2011 23:34

Vadi, miałem podobnie przez jeden dzień, okazało mi,ze kable wysokiego napięcia miały przebicie i iskra szła na blok silnika - kable zmieniłem i jak ręka odjął. po tym pojechałem na diagnostykę pan mi podpiął gofra pod oscyloskop i jeszcze okazało się,ze przyspieszacz zapłonu (taki grzybek koło aparatu zapłonowego) walnięty jest i tez może szarpać... cale 40zł kosztowała mnie diagnostyka. Może lepiej podjechać do fachowców?

Pozdrawiam



Vadi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 16:48

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Vadi » sob gru 24, 2011 11:13

Kable powinny być dobre, sprawdzałem w nocy to nie widziałem żeby było jakieś przebicie.... ale wezmę to jeszcze pod uwagę. Hmm a co do tego grzybka też się zastanawiałem, ale jak go sprawdzić ? bo nie mam zamiaru kupować każdej części i na chybił trafił naprawiać ten samochód, wydając w jego naprawę drugie tyle co jego wartość... A i o diagnostyce to już na samym początku pomyślałem... z tym że mechanik powiedział mi że niestety pod mój silnik nie ma możliwości podpięcia się pod komputer.... Chciałbym go sam naprawić ale w ostateczności chyba będę musiał po świętach zawitać do mechanika ;]

Pozdrawiam i Wesołych Świąt ;)



Awatar użytkownika
Jaco85
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 292
Rejestracja: ndz sty 07, 2007 12:51
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Jaco85 » sob gru 24, 2011 16:12

Do "grzybka" podłączony tej plastikowy przewód - odetkaj go i spr delikatnie pociągnąć powietrze.... tylko delikatnie. tam jest mambranka, jeżeli jest przyspieszacz OK to powinien być opór... nie siluj sie z nim bo mozna go uszkodzic.... jak bedzie opor to znaczy ze przyspieszacz pracuje.A moze masz np. przyspieszony zapłon? mieszałeś coś przy aparacie zapłonowym? spr ten grzybek - jak jest ok to jedz na diagnostyke zeby ci go ustawili.... WEsołych Świąt :)



Vadi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn gru 19, 2011 16:48

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Vadi » pt gru 30, 2011 13:14

Obrazek

Odkręciłem tego grzybka i przy wciąganiu powietrza nie było wcale oporu, można powiedzieć "pełny przelot" powietrza. Po rozebraniu go, okazało się że membrana była przerwana.Kupiłem drugi na złomie, wcześniej go sprawdziłem i przy wciąganiu powietrza jest opór i zaczęła się ruszać ta blaszka przyczepiona do grzybka czyli tak jak by był sprawny. założyłem odpaliłem i niestety to samo.

Obrazek

Przy przepustnicy jest taka rurka która jest połączona wężykiem z grzybkiem, przy dodawaniu gazu powinno zasysać do przepustnicy powietrze, tu tak się nie dzieje przykładałem cienką folię i papier ale dalej to samo, wygląda na to jak by była zatkana, i przez to chyba nie rusza membraną. Mogło się to zatkać ?? I czy to ma tak być??Jeśli nie to co mam zrobić??
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam Vadi



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf II 1.3 dławi go, szarpie, nie da się nim jeździć

Post autor: Paweł Marek » pt gru 30, 2011 15:42

Trzeba króciec przetkać, ale ostrożnie, nie wiem czy tam jakiejś zweżki w tymn krócu niema więc próbuj na początek jakimś twardym włosiem ze szczotki czy coś w tym stylu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości