1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: kox19 » pn gru 19, 2011 17:25

Jak w temacie moja NZ-tka niestety jest z LPG i chodzi na LPG ale na PB nie trzyma obrotów na zimnym silniku a na zagrzanym ma obroty gdzieś kolo 400 (na oko poniewaz nie mam obrotka) jak nie niższe bo żarzy się kontrolka akumulatora i wygląda to tak że ma obroty dajmy na to te 400 i nagle spada na 300-350 i zaraz wskakuje na 400 znowu ( ogólnie ciężko to opisać ), wszystko jest posprawdzane przez forumowiczów i do pewności przez mechaników.
Sonda-ok
przepływomierz-ok
czujniki wszystkie - ok
pompy paliwa dwie - ok
wtryski,regulator cisnienia paliwa -ok
zawór dodatkowego powietrza - ok
silnik po kapitalnym remoncie glowicy (nowe swiece,kable,aparat zaplonowy,rozrzad ,pompa wody,wszystkie filtry ,płyny, oleje),nowa chłodnica
w sobotę rozebrana cała odma i przeczyszczona do pewności
rozebrana również w sobotę cała przepustnica i również wyczyszczona.

Aha byłem jeszcze na analizatorze spalin i na LPG wszystko okej, a na PB wyszła bardzo uboga mieszanka , niestety ten mechanik powiedział że się nie zajmuje PB bo to byłem u gazownika.

Ogólnie już brak pomysłów. Nie wiem co robić. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi pomógł .


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8846
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: marcin7x5 » wt gru 20, 2011 11:28

Skoro uboga mieszanka to chyba sonda nie ok



Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: 1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: kox19 » wt gru 20, 2011 12:45

bylem u kilku mechanikow kazdy twierdzi ze sonda ok, zreszta moze i masz racje bo auto na lpg zaczelo lykac 14 na 100 tyle ze na regulacji bylem to sonde czyta normalnie i wyregulowany perfekt jest na lpg,chodzi idealnie ale dalej tyle pali i kopci na bialo ale tylko na lpg.


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » wt gru 20, 2011 20:16

NZ doskonale będzie pracował nawet bez sondy, możesz ją dla testu odpiąć ale pewnie to nie pomoże. Skoro już wiesz że mieszanka jest za uboga to próbuj regulacji śrubą na przepływomierzu i sprawddź układ paliwowy w sensie obie pompy filtr paliwa, najlepiej ciśnienie paliwa w listwie wtryskowej zmierz u mechanika który ma manometr. Czy sonadwa wpływa na spalanie LPG - może jeśli masz druga generację LPG, tego nie napisałeś.
I jeśli piszesz o wszystkim że jest ok, a wiadomo że coś z tych rzeczy nie jest ok, to znaczy że sprawdzanie było źle wykonane.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: 1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: kox19 » wt gru 20, 2011 20:36

pompy i cisnienie sprawdzane u mechanika i jest idealne, lpg 2 generacja zgadza sie. Chodzi o srube przy przepustnicy?


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

bolek10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 08, 2011 22:38

1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: bolek10 » śr gru 21, 2011 11:50

Kolego, chodzi o śrubę pod niebieskim korkiem (zaślepką) przy przepływomierzu. Jest tam śruba imbusowa, możesz Sobie pokręcić ale lepiej jest się wcześniej podpiąć pod analizator spalin - przynajmniej w moim 1.3NZ w ten sposób odbywała się regulacja. Pozostaje jeszcze śruba przy przepustnicy wtrysku - z prawej strony od góry patrząc - na śrubokręt. Tutaj reguluje się obroty - ale i również obroty na LPG - więc trzeba uważać.

Najbardziej dziwi mnie, że na LPG chodzi ok a na benzynie źle - świadczy to na pewno o układzie zasilania, tudzież instalacji wtryskowej.
Proponowałbym sprawdzić dokładnie kostki przyłączeniowe do listwy wtryskowej, i wszystkie kable w pobliżu - być może któryś nie łączy i wtrysk działa nieprawidłowo.

Zastanawiające jest również spalanie rzędu 14L\100 km ... O zgrozo - mój spala 7,5 L - 8,5 L\100 km.



Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: 1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: kox19 » śr gru 21, 2011 13:32

on pali tyle lpg. Ja zadnego korka niebieskiego nie widze. Przeplywomierz jest z gory czarny. Gdzie ten korek? I w ktora strone krecic?


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » śr gru 21, 2011 15:07

w rogu od góry, na metalowej cześci przepływomnierze czyli a stronę silnika od czarnej pokrywki. Wkręcając ją wzbogacasz

http://allegro.pl/przeplywomierz-golf-i ... 43866.html" onclick="window.open(this.href);return false; tu widac korek niebieskji, jeśli go nie masz tylko jest pusta dziura i w niej nic to przepływomierz nie jest do tego auta


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: kox19 » śr gru 21, 2011 16:03

mam taki sam przeplywomierz :) niestety w miejscu tego niebieskiego korka jest pusto tzn nie ma korka,ale jest wejscie na imbus :) widac :P powiedz mi czy jak podkrece mu tam wieksza dawke to na lpg sie cos zmieni, spalanie albo co kolwiek?? i jak to regulowac na rozgrzanym czy jak?


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » śr gru 21, 2011 23:19

na LPG nie, potrzebna regulacja intefejsem lub przynajmniej ponowna samonauka - nie napisałeś jaki masz komputerek do LPG. Chodzi o problem na benzynie, być może wzbogacenie mieszanki przez wkręcanie śruby pomoże. Napoisz jeszcze jak te spaliny były sprawdzane, fachowo w rurce pomiarowej z kolektora czy byle jak w wydechu, czy masz jeszcze katalizator


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

bolek10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 08, 2011 22:38

Re: 1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: bolek10 » czw gru 22, 2011 00:20

no u mnie pali 7,5 - 8,5 L \ 100km LPG. Na benzynie było to 5,5 - 6,5 L - ale było to przed montażem instalacji lpg.
Ale muszę przyznać, że na rajdy nie jeżdżę i staram się zawsze wduszać najwyższy bieg.

PS. Rurka do podłączenia analizatora spalin jest tuż pod kolektorem wydechowym - na tzw. dwururce.



Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: 1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: kox19 » czw gru 22, 2011 06:19

u mnie byly sprawdzane w tlumiku , komputerek z gazu bingo. Na cieplym go regulowac? Czyli lekko dokrece imbus a jak nic nie pomoze to wrocic do poprzedniego miejsca?


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

Awatar użytkownika
kox19
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 160
Rejestracja: pt cze 25, 2010 14:30
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: kox19 » czw gru 22, 2011 06:21

aha katalizator mam


Było MK II 1.3 NZ a jest MK III 1.6 AEE.

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

1.3 NZ Nie chodzi na benzynie

Post autor: Paweł Marek » czw gru 22, 2011 14:45

kox19, oczywiście że regulacje tylko na ciepłym. Pomiar spalin w tłumiku przy sprawnym katalizatorze jest bez sensu. Na razie pokręć sobie śrubą dla testu nie wiadomo przecież czy to pomoże, jeśli tak to doregulujesz na analizatorze.Regulując sondę analizatora trzeba wetknac w rurkę wychodząca z kolektora wydechowego zatkaną korkiem, odpiąć sondę lambda, ustawić gdzieś koło 1 procenta CO, i podłączyć sondę- powinno być ok.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości