Gaśnie przy hamowaniu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: serafin74 » śr lis 30, 2011 22:42

Tak jest taka sróba od obrotów jałowych z tyłu gaznika na3 połozeniowym.Taka okragła metalowa puszka z tyłu gaznika a zniej wychodzi taki trzpien który sie chowa.Niby obroty sa dobre ale jak jade i chamuje to auto gasnie i nie wiem co tego moze byc przyczyna.Juz tyle rad miałem ale jakos nie działaja i nikt nie moze mi wyjasnic dlaczego gasnie.Wezyki od podcisnienia wymienione.Waz od serwa tez.Naprawde juz nie wiem co moze byc tego przyczyna.Moze ty masz jakies pomysły lub masz jakies informacje na ten temat to prosze o pomoc


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8845
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: marcin7x5 » czw gru 01, 2011 11:28

Sprawdziłbym jeszcze zaworek iglicowy czy aby nie przepuszcza paliwa i nie przylewa.



Awatar użytkownika
matti6060
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pt cze 13, 2008 21:50
Lokalizacja: Częstochowa

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: matti6060 » czw gru 01, 2011 20:19

kolega mial tak samo w audi 80 ,po hamowaniu auto padało...okazało się że walnięty był pływak w gaźniku i przy hamowaniu go zalewało...


[size=134][url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3462679#3462679][color=red]X[/color][/url][/size]

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: serafin74 » czw gru 01, 2011 23:09

Tak ta sróba tez kreciłem i nie mozna ustawic mu obrotów.Chyba za bardzo go rozlegulowałem.Jak odpali od kopa to ma wolne obroty,ale jak dodam gazu i puszcze to obroty spadaja do tych co odpalam ale nie odrazu.Zauwazyłem tez ze jak gasze silnik i wyłaczam zapłon to pedał hamulca troche robi sie niski i wyczuwam noga ze troche opada a wczesniej tak nie miałem.Dlaczego tak sie dzieje??


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: serafin74 » czw gru 01, 2011 23:28

Tak regulowałem ta sróba i ona znajduje sie z tyłu gaznika na 3 połozeniowym i niemozna wyregulowac obrotów.Zapala od kopa i jak dam gazu i puszcze to obroty spadaja ale nie odrazu.Zauwazyłem tez ze jak gasze silnik to pedał gazu troche opada a jak zapalam auto to sie podnosi i nie wiem czy to dobrze czy zle i jaka tego przyczyna.Moze własnie dlatego mi auto gasnie jak hamuje na znaku stop czy skrzyzowaniu


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: Paweł Marek » pt gru 02, 2011 00:51

serafin74, siłownik 3-poł. tak ma się zachowywać. Wysuwa się bardziej tylko w chwili zadziałania zaworu elektroczasowego, tuż po rozruchu, a chować po odłączeniu zapłonu i tyle w temacie (inaczej jest tylko w wersjach z dodatkowym przekaźnikiem wyłączającym ciąg to było w 1.8 GU i najnowszych RF - przekaźnik ten jest w skrzynce ma nadruk 61 albo 62 nie pamiętam). Przeprowadziłeś jak ci doradzałem regulację podwyższonych obrotów biegu jałowego? Na 3000 /min? Jakieś testy szczelności z dezodorantem?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: Johnatan » pt gru 02, 2011 01:35

Mój silnik 1,6 PN 2EE bardzo reaguje na przestawienie zapłonu i na regulacje położenia przesłony wstępnej. Jeśli ustawie inaczej zapłon lub tą klapke to fura przygasa ale nie przy hamowaniu tylko przy wysprzęgleniu. Też uważam że mam walnięte servo ponieważ jak pompuje hamulcem przy odpalonym silniku to fura zaczyna przerywać. Jeśli zaślepiłeś servo i przejechałeś sie i nadal gaśnie to servo odpada z gry.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: serafin74 » sob gru 03, 2011 12:49

Paweł Marek pisze:serafin74, siłownik 3-poł. tak ma się zachowywać. Wysuwa się bardziej tylko w chwili zadziałania zaworu elektroczasowego, tuż po rozruchu, a chować po odłączeniu zapłonu i tyle w temacie (inaczej jest tylko w wersjach z dodatkowym przekaźnikiem wyłączającym ciąg to było w 1.8 GU i najnowszych RF - przekaźnik ten jest w skrzynce ma nadruk 61 albo 62 nie pamiętam). Przeprowadziłeś jak ci doradzałem regulację podwyższonych obrotów biegu jałowego? Na 3000 /min? Jakieś testy szczelności z dezodorantem?
No to 3 połozeniowy tak sie zachowuje jak opisujesz.Jeszcze sprawdze czy mam taki przekaznik w skrzynce.Tak dokonywałem regulacji podwyzszonych jak mi doradzałes ale powiem ci ze moze troszke działaja.Odłaczyłem jeden z trojników z tyłu od 3 połozeniowego i obroty wzrosły ale jak regulowałem to ustawiłem je ale po ustawieniu jak wyciagałem wtyczke od zaworu elektromagnetycznego to auto nie gasło a chyba powinno i musiałem spowrotem ustawic jak było.Szczelnosc sprawdzałem dezydorantem i wszystko szczelne bo nie podnosiło obrotów.Teraz mnie tez zastanawia jak opisałem ze jak gasze silnik to pedał gazu sie troche opuszcza a wczesniej tak nie miałem


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: serafin74 » sob gru 03, 2011 13:19

marcin7x5 pisze:Sprawdziłbym jeszcze zaworek iglicowy czy aby nie przepuszcza paliwa i nie przylewa.
Zaworek iglicowy wymieniałem niedawno na nowy wiec raczej jest dobry


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8845
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: marcin7x5 » pn gru 05, 2011 16:01

A czy przy wymianie sprawdzałeś szczelnośc pływaka? Po wymianie nalezy równiez sprawdzic poziom paliwa w komorze pływakowej. Może byc za mało lub za duzo.



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: serafin74 » wt gru 06, 2011 18:43

marcin7x5 pisze:A czy przy wymianie sprawdzałeś szczelnośc pływaka? Po wymianie nalezy równiez sprawdzic poziom paliwa w komorze pływakowej. Może byc za mało lub za duzo.
Wymieniłem tylko zaworek iglicowy a na tym pływaku wczesniej jezdziłem i było ok wiec chyba nagle nie mógł sie zepsuc pływak. A jak to teraz mozna sprawdzic jak mam złozony gaznik??Czy masz jakis opis jak to sprawdzic sposobem domowym?Czy to moze miec wpływ na to ze gasnie przy hamowaniu?


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8845
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: marcin7x5 » śr gru 07, 2011 13:40

Jeżeli zaworek jest ciut wyższy lub niższy to automatycznie poności sie lub zmniejsza poziom paliwa w komorze pływakowej. Może byc tak, że go albo przylewa lub ma za mało paliwa. Musiałbys odkręcić górną pokrywe gaznika i zmierzyc sobie od powierzchni korpusu gaźnika do poziomu paliwa odległośc. Niestety prawidłowej odległości ci nie podam - trzeba szukać po necie dal danego typu gaxnika. Poziom paliwa reguluje się podkładając lub ujmując podkładek pod zaworkiem iglicowym.



Awatar użytkownika
serafin74
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: pt lis 28, 2008 19:14
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: serafin74 » sob gru 10, 2011 13:08

Ok kolego sprawdze to bo mozliwe ze jak wymieniłem zaworek to tak jak piszesz moze byc ciut wiekszy.Jak sprawdze to napisze


Pozdrawiam wszystkich posiadaczy VW

Awatar użytkownika
pucek117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: ndz wrz 18, 2011 22:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Gaśnie przy hamowaniu

Post autor: pucek117 » ndz gru 11, 2011 23:43

Podlacze sie do tematu. Piszecie o 3polozeniowym. Ja mam problemy z odpaleniem na zimno. Na zgaszonym silniku 3polozeniowy odchyla dolna przepustnice ale jak tylko odpale silnik to sie chowa i silnik gasnie. Tak ma byc? Czy on ma sie schowac jak silnik sie rozgrzeje? i czy to wina tego okraglego zaworu z wtyczka nad 3polozeniowym? Z gory dzieki za odpowiedz?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości