nie odpala... 1.8 pf

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sebastian3214
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 01, 2008 20:44
Lokalizacja: nidzica

nie odpala... 1.8 pf

Post autor: sebastian3214 » wt paź 11, 2011 02:09

witam panowie.
mam problem. mianowicie zaczęło się tak: niedawno gdy wstawiłem golfa do garażu robiłem prace blacharskie spawanie szlifowanie itp no i przyszedł czas żebym go wystawił no i podłączam akumulator i chce go odpalić a on z wielkim bólem odpalił i chodził strasznie nie równo tak jak by na 3 garach albo i 2... jakoś wyjechałem nim z garażu postawiłem go i za kilka dni przychodzę go odpalić a on tak jak by miał chęć zapalić ale jednak nie chciał dobrze zaskoczyć... (paliwo było) ale na wszelki wypadek dolałem zakręciłem go kilka razy ale dalej to samo... pod koniec nawet z prostownikiem miał ciężko odpalić... dla ciekawości wyciągnąłem miarkę od oleju a tu się zrobiło oleju dwa razy albo i nawet prawie trzy razy ponad stan... wypuściłem go a tam praktycznie sama benzyna... :shock: kupiłem nowy filtr i wlałem mu nowy olej po kręciłem go znów trochę zaczął lżej kręcić. ale dalej go nie mogłem odpalić. zacząłem szukać przyczyny stwierdziłem ze komputer oddałem go do elektronika, była jedna ścieżka przepalona jeden tranzystor wysiadł BD678 i dioda... facet to mi naprawił dziś podłączyłem dolałem benzyny zacząłem odpalać, odpalił ale tak samo zaczął nierówno chodzić i potem znów nie chciał odpalić... odłączając kostkę od listwy wtryskowej zauważyłem że wtryski się zamykają a gdy podłączam otwierają się do puki nie wyłączę zapłony... przed oddaniem kompa do naprawy było to samo... nie wiem w czym tkwi problem dodam jeszcze że krokowy przestał chodzić po zrobieniu kompa zaczął chodzić ale znów przestał...
silnik 1.8pf rocznik 88 komputer digifant II o numerach 037 906 022BB. pomóżcie koledzy błagam :( dziękuje z góry


załamka:(

Awatar użytkownika
prezesik25
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2901
Rejestracja: pn gru 11, 2006 21:37
Lokalizacja: ELE Łęczyca
Kontakt:

nie odpala... 1.8 pf

Post autor: prezesik25 » wt paź 11, 2011 03:37

zdejmij wtyczkę z czujnika temperatury znajdującego się w króćcu wody skąd wychodzą węże na chłodnicę. Będziesz miał jeden czujnik 4-pinowy lub dwa 2-pinowe i spróbuj uruchomić silnik. Jak odpali od strzała to masz czujnik do wymiany.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie odpala... 1.8 pf

Post autor: Paweł Marek » wt paź 11, 2011 12:36

sebastian3214, sądzę że komputer nie został naprawiony, ale sprawdź mu jeszcze dokładnie czy dostaje mase na wszystkie piny z brązowymi kablami.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sebastian3214
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 01, 2008 20:44
Lokalizacja: nidzica

nie odpala... 1.8 pf

Post autor: sebastian3214 » wt paź 11, 2011 23:05

zobaczę jutro co i jak bo dopiero z warszawy wróciłem, jak nic nie pomoże to dokończę kłaść instalacje gazową i na gazie go postaram się uruchomić jak też nie wyjdzie to kompa drugiego muszę załatwić...


załamka:(

sebastian3214
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 01, 2008 20:44
Lokalizacja: nidzica

nie odpala... 1.8 pf

Post autor: sebastian3214 » pn paź 17, 2011 20:22

sroki chłopaki że tak długo ale neta nie miałem;/ ale tak mianowicie sprawdzałem wszystko i tak:
1. odłączyłem czujnik wody i nic to nie dało,
2. sprawdziłem masa wszystko jest,
3. z ciekawości odłączyłem kostkę od listwy i mianowicie to gdy kręciłem go na rozruszniku tak cały czas świeciła próbówka świeciła i nie gasła a u kolegi patrzyłem to u nie go po przekręceniu kluczyka zapala się na chwile i gaśnie a gdy kręci to miga a u mnie takie coś nie występuje, sprawdziłem stycznik który jest od listwy bo takowy występuje i jest dobry, nie wiem co już może być z nim nie tak.
założyłem ostatnio mu na krótko gaz i normalnie chodził tylko ze do 3tyś go wciągałem i przerywał ale to było przez to że mało gazu w butli było.


załamka:(

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

nie odpala... 1.8 pf

Post autor: Paweł Marek » pn paź 17, 2011 22:41

kolego to już było wiadomo że wtryski sa cały czas otwarte z powodu złego sterowania z komputera. Tylko jeszcze nie było pewne czy ECU jest nadal uszkodzone czy jakiś problem z jego okablowaniem. Jesli dobrze te masy sprawdziłeś - wymieniaj ECU.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

sebastian3214
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt lut 01, 2008 20:44
Lokalizacja: nidzica

nie odpala... 1.8 pf

Post autor: sebastian3214 » pn mar 19, 2012 22:41

Pany pytanie za 100 punktów : jaki podejdzie mi serownik zamiast digi II 037906022BB?


załamka:(

GTI_II
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw sty 12, 2012 23:58

nie odpala... 1.8 pf

Post autor: GTI_II » pn mar 19, 2012 23:09

jak cos mam taki sam dobry do sprzedania sterownik



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości