Golf 1.3 Nz - problem z ciśnieniem oleju:(

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Golf 1.3 Nz - problem z ciśnieniem oleju:(

Post autor: VwAudiManiak » czw paź 06, 2011 16:16

Witam. Mam problem ze swoim Golfikiem. Otóż gdy jade bardzo spokojnie(do 2,5 tys obr) to wszystko jest w porządku. Gdy obroty silnika przekroczą około 2,5 tys, to włącza Mi sie kontrolka od cisnienia oleju wraz z piszczałką;/ Czym to może byc spowodowane? dodam że ciśnienie było sprawdzane i jest ok, została też wymieniona pompa olejowa na nową, czujniki wyglądają na dobre, niedawno były zmieniane. Ma ktoś pomysł co to może być?;/ dziwne zjawisko skoro na niskich obrotach wszystko jest ok, a na wyższych włącza sie lampka i piszczałka tak jakby ciśnienie było za małe;/ z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Golf 1.3 Nz - problem z ciśnieniem oleju:(

Post autor: lon3201 » czw paź 06, 2011 16:57

dzieje sie tak na zimnym i ciepłym silniku
sprawdz jeszcze raz czujnik jak masz mozliwosc to podmien na sprawdzenie z innego



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Golf 1.3 Nz - problem z ciśnieniem oleju:(

Post autor: VwAudiManiak » czw paź 06, 2011 18:56

lon3201 pisze:dzieje sie tak na zimnym i ciepłym silniku
sprawdz jeszcze raz czujnik jak masz mozliwosc to podmien na sprawdzenie z innego
Kolego na ciepłym i na zimnym silniku to samo...jeden z czujników był ostatnio zmieniany, a drugi sprawdzany, więc czujniki raczej odpadają..Już nie mam pomysłów co to może być..;/



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Golf 1.3 Nz - problem z ciśnieniem oleju:(

Post autor: lon3201 » czw paź 06, 2011 19:17

jeden kolega wymieniał czujnik i kupił z innymi parametrami moze w twojim jest podobny problem innych pomysłów nie mam



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Golf 1.3 Nz - problem z ciśnieniem oleju:(

Post autor: VwAudiManiak » czw paź 06, 2011 19:24

lon3201 pisze:jeden kolega wymieniał czujnik i kupił z innymi parametrami moze w twojim jest podobny problem innych pomysłów nie mam
Kolego czujnik jest napewno z dobrymi parametrami, bo był zmieniany około półtora roku temu, i do tego czasu chodziło wszystko bezproblemowo..więc jesli by miał złe parametry, to by po zmianie odrazu nie chciał chodzic..



VwAudiManiak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: sob maja 16, 2009 13:39
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Golf 1.3 Nz - problem z ciśnieniem oleju:(

Post autor: VwAudiManiak » sob paź 08, 2011 19:06

Witam koledzy, problem rozwiązany. Winny był czujnik(który wykluczałem bo był zmieniany z pół roku temu) ciśnienia oleju, ten który odpowiada za brzęczyk i piszczałke(z żółtym kabelkiem). Dziwne żeby czujnik tak szybko poleciał, tym bardziej że nie był to byle jakiej firmy. Wczoraj kupiłem drugi, i ku Mojemu zdziwieniu lampka oraz brzęczyk sie już nie włącza. Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości