Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Re: Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » pt cze 17, 2011 15:20

Hmm, w sumie wykluczam usterkę elektryki. A to dlatego, że awaria zawsze ma miejsce po przekroczeniu 2000 obr ale tylko w momencie bardzo nagrzanego silnika. Więc potrzebne są dwie zmienne jednocześnie.
Zrobiłem też test i zdjąłem w ogóle żółty kabel z czujnika. Na zimnym silniku po przygazowaniu uruchamia się kontrolka - czyli licznik dostaje sygnał z czujnika (a raczej jego brak, bo on chyba powinien podawać masę).
Po założeniu kabla nadal piszczy. Żeby "zeresetować" licznik, trzeba znowu przygazować. Wtedy do licznika dochodzi impuls z czujnika, który na ten moment pracuje pod właściwym ciśnieniem (zimny silnik).

??? Czytałem gdzieś na forum, że przy przekręconym zapłonie kontrolka powinna się palić stałym światłem. U mnie miga:/

Jeszcze w wolnej chwili sprawdzę ten kabel - doprowadzę go to momentu gdy pali się kontrolka i podłączę ją pod masę. Powinna zgasnąć, co będzie znaczyło, że kabel jest OK.

W niedzielę demontuję miskę i pompę. Cały czas stawiam na zawór w pompie. Jeszcze nie wiem jak to jest poskładane. Mam nadzieję, że nie będzie to wymagało jakiegoś kosmicznego rozkręcania.

pozd, Eastwood



denisz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: pn sty 25, 2010 00:47
Lokalizacja: Wrocław

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: denisz » pt cze 17, 2011 15:23

eastwood pisze:W niedzielę demontuję miskę i pompę. Cały czas stawiam na zawór w pompie. Jeszcze nie wiem jak to jest poskładane. Mam nadzieję, że nie będzie to wymagało jakiegoś kosmicznego rozkręcania.
ale cisnienie oleju jest OK! Pisałeś, że mechanik mierzył przy róznych obrotach, temperaturze silnika itd
Sytuacja w ruchu tu wg mnie nie ma wpływu na pomiar ciśnienia. Pompa oleju pracuje tak samo w poruszającym sie i w stojącym aucie - napędza ją ostatecznie wał korbowy, który i tu i tu sie kręci tak samo.


Poczytaj http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=139&t=407168" onclick="window.open(this.href);return false;

ps
a mechanik sprawdzał ciśnienie oleju w obu otworach (czujnikach)?



Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » pt cze 17, 2011 16:56

OK, sprawdzę jeszcze te piny zanim rozkręcę miskę.
Nie wiem jak mechanik sprawdzał to ciśnienie.

Dużo teorii:) Będę po kolei sprawdzał każdą.

pozd, E



Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » pn cze 20, 2011 22:35

Cześć,
Nie miałem czasu na wyjęcie pompy. Ale zrobiłem test czujnika. W międzyczasie wymieniłem termostat, bo chyba mi się za bardzo grzał. Teraz trochę dłużej wskazówka trzyma się środka.
Ponieważ kontrolka oleju zapala się zawsze po mocnym rozgrzaniu silnika, tym razem było trudniej dość do tego stanu. Niestety udało się.
Test na czujniku:
Doprowadziłem do stanu alarmowego, podłączyłem jednocześnie miernik do czujnika (masa) i plus do akumulatora. Uruchomienie alarmu następuje przy ok. 2000 obr (na mierniku nie ma wskazań, czujnik nie dostaje ciśnienia/masy), 2200 obr miernik dostaje masę i kontrolka gaśnie. Nie wiem dokładnie ile obrotów jest bo nie mam obrotka, ale granica pomiędzy alarmem a załączeniem masy na czujniku i wyłączeniem alarmu jest minimalna. Nie ma momentu przejściowego, czyli takiego, że powyżej 2000 obr jest ciśnienie a potem spada.
W związku z tym pojawiła się opcja - licznik przechodzi na drugi czujnik (wysokich obrotów) minimalnie za wcześnie. Wystarczy 200 obr więcej i na czujniku jest ciśnienie.
No chyba, że na tym czujniku powinno być odpowiednie ciśnienie też na niskich obrotach, tylko sygnał z niego idzie po przekroczeni obrotów?



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: DaroW » śr cze 22, 2011 22:36

W dwóch tematach piszesz. Alarm działa prawidłowo, tylko silnik ma kłopot z ciśnieniem.



Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » śr cze 22, 2011 23:20

W dwóch postach, bo tematy poszły w dwie strony a na każdym trochę inny forumowicze z nowymi pomysłami i podpowiedziami.
Z każdym dniem nowe koncepcje. Niestety problem jest dość powszechny, a co post to inne rozwiązanie albo brak jakiegokolwiek:/

Tak jak piszesz, wszystkie znaki wskazują na brak ciśnienia, elektryka wygląda na sprawną. Jutro sprawdzam pompę, stawiam na zaworek.
Mimo, że ciśnienie było sprawdzane na warsztacie i było dobre (niestety mnie przy tym nie było), możliwe że próba była na zbyt zimnym silniku:/
E



Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » czw cze 23, 2011 23:12

Pompa wyjęta w połowie, czyli smok z obudową. Smok czysty, zaworek wygląda na zamknięty. Udało się go mechanicznie popchnąć i chodzi.
Duży luz na łańcuchu i dość spory na zębatkach wewnątrz. Wyjęcie całej pompy, razem z zębatkami jest bardzo uciążliwe i dzisiaj się nie udało.
Teraz już nie wiem co może być nie tak. Możliwe, że luz na zębatkach wewnętrznych obniża wydajność pompy. Zaryzykuję wymianę pompy jak znajdę jakaś z mniejszymi luzami.

E



Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » ndz cze 26, 2011 20:35

Pompa zmieniona na nowszą z ibizy. Miała dużo mniejsze luzy. Efektu to nie przyniosło. Jak mrugało tak mruga.
E



DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: DaroW » pn cze 27, 2011 22:48

To sprawdź jakie masz konkretnie ciśnienie oleju, jeśli nie jest najgorzej to kup czujnik szary 0,9 bar i jeździj aż się nie rozleci.



Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » śr lip 06, 2011 19:51

Moto doktor załatwił sprawę. Słabe to rozwiązanie, ale chodzi dobrze i nie ma już problemu ciśnienia. Ostatni element jaki może być do bani to panewki, ale już nie będę tego sprawdzał.

pozd, E



piteR-ek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 686
Rejestracja: pn sty 19, 2009 19:01

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: piteR-ek » czw lip 07, 2011 16:29

Wiesz co miałeś pompę oleju na wierzchu i jak dobrze czytam nie zmierzyłeś luzów wewnątrz niej, czyli na jej zębach skoncentrowałeś się na luzach łańcucha, który to jak podaje Sam naprawiam ugięcie powinien mieć do 2mm. Natomiast luz na zębach graniczny 0.20mm. Powiem jedno jak zalałeś tego motodoktora to szykuj się że do roku czasu zarżniesz silnik no chyba, że wcześniej go sprzedasz :) Aha z obserwacji 1 przypadku z rodziny mk2 1.6Pn silnik dno trzyma ciśnienie 0.5-1bar na ciepłym i jeździ już tak 2lata lub więcej czasu i nic jeszcze mu się nie stało :D



djluki4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 25, 2011 21:08
Lokalizacja: Radlin

Re: Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: djluki4 » ndz lip 01, 2012 22:48

Hej odswierzam temat bo mam ten sam problem z kontrolka cisnienia oleju w tym samym silniku MH 1300 poj. przy okolo 2100 obrotow przy mocno nagrzanym silniku zalacza sie kontrolka z brzeczykiem pzy przegazowaniu gasnie przy tym panewki wymienione na nowe zrobiona kompletnie glowica z wymienionymi chydrałlicznymi kasowanikami i zalozone nowe 2 czujniki i po zmianie tych czujnikow kontrolka zaczyna sie swiecic jeszcze czesciej raczej wina licznika to nie jest bo testowane to bylo na 3 licznikach moze mi ktos pomoc rozwiazac ta zagadke bede bardzo wdzieczny bo umi to czlowieka do szalu doprowadzic :grrr:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=483150" onclick="window.open(this.href);return false;

djluki4
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: pt lis 25, 2011 21:08
Lokalizacja: Radlin

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: djluki4 » wt lip 03, 2012 07:47

ma ktos jakies pomysly?


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=483150" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
eastwood
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pn sie 20, 2007 22:50
Lokalizacja: GD

Czujnik ciśnienia oleju 1.3 - zdjęcia

Post autor: eastwood » wt lip 03, 2012 18:07

Kolego,
Ja poza wcześniej opisanymi wymianami już nic nowego nie robiłem. Do dzisiaj mi piszczy jak się rozgrzeje. Zimą był spokój, bo się tak nie nagrzewał. Ale teraz trochę cieplej i od razu szybciej daje o sobie znać. Będę zalewał inny olej. Teraz mam lotosa, który podobno jest słaby.Traci swoje właściwości po nagrzaniu. Zaleję coś droższego, może będzie lepszy. Chociaż nie bardzo w to wierzę:/

E



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości