Problem Golf 2 1.3 Pełny wtrysk

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Rokko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 14:27
Lokalizacja: Radomsko, Łódzki

Problem Golf 2 1.3 Pełny wtrysk

Post autor: Rokko » sob lut 05, 2011 13:57

Witam wszystkich
Mam problem ze swoim golfem. problemy zaczęły się od tego że na początku były problemy z odpaleniem, dodam jeszcze że jak i na gazie tak i na paliwie.
Gdy już udało mi się go odpalić na benzynie nie równo pracował gdy przełączyłem na gaz obroty się wyrównały. Po powtórnym przełączeniu na paliwo przestał pracować gdy dodałem gazu było tylko słychać dźwięk tak jak by silnik się dławił.

Dodam jeszcze że wymieniłem świece kable na nowe

PROSZĘ O POMOC :-(



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem Golf 2 1.3 Pełny wtrysk

Post autor: Paweł Marek » sob lut 05, 2011 14:50

Paliwo nie jest podawane lub w złej ilości, tyle mozna napisać. Trzeba ustalić przyczynę, zmierzyć ciśnienie we wtrysku, jesli go brak posłuchac czy działaja pompy benzyny, sprawdzić czy nie zepsuł się układ odcinający benzyne podczas pracy na LPG, sprawdzić przepływomierz. Dwie ostatnie rzeczy zrobisz sam jesli czujesz się na siłach, porady są na forum. Do ciśnienia potrzeby jest manometr


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rokko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 14:27
Lokalizacja: Radomsko, Łódzki

Problem Golf 2 1.3 Pełny wtrysk

Post autor: Rokko » sob lut 05, 2011 21:07

Układ odcinający benzyne podczas pracy na LPG jest sprawny przepływonierz również. Jutro sprawdzę pompe paliwa. Ale to i tak nie ma wpływu na jazdę na gazie



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem Golf 2 1.3 Pełny wtrysk

Post autor: Paweł Marek » sob lut 05, 2011 22:56

ale czytam uważnie co napisałeś - stwierdziłeś ze na lpg po przełaczeniu działał dobrze. Nie napisałeś czy wczesniej łatwo odpalał na gazie bo bywa że nie chce jak jest chłodno, a poza tym niektóre sterowniki nie umożliwiaja odpalić na LPG np pierwsze Bingo, musiałbyś to wymusić podając na elektrozawory LPG napięcie na krótko wówczas, wypinając równocześnie wtyk z listwy wytryskowej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Rokko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 14:27
Lokalizacja: Radomsko, Łódzki

Problem Golf 2 1.3 Pełny wtrysk

Post autor: Rokko » ndz lut 06, 2011 14:32

Sytuacja wygląda tak:
Przed awarią odpalał na gazie jak i na paliwie. Teraz nie odpala niezależnie od rodzaju paliwa.



Awatar użytkownika
Rokko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 14:27
Lokalizacja: Radomsko, Łódzki

Problem Golf 2 1.3 Pełny wtrysk

Post autor: Rokko » sob lut 12, 2011 15:20

Problem rozwiązany! :grin: :grin: :grin:
Wadliwe były kopułka zapłonowa i palec, po wymianie na nowe auto pali bez problemu.

"Paweł Marek'' DZIĘKI ZA POMOC!!!



ODPOWIEDZ

Wróć do „Volkswagen: Golf - mk2 (1983 - 1992)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości